راه حل شرکت RIF Labs برای پردازش 5 هزار تراکنش در ثانیه

شرکت RIF Labs به صورت رسمی اعلام کرد که راه‌‌حل جدیدی را برای انجام تراکنش‌‌های بیشتر توسعه داده است. پلتفرم Lumino قادر خواهد بود حدود 5 هزار تراکنش را در ثانیه به انجام برساند و در عین حال تراکنش‌‌ها را با سرعتی بالا انجام می‌‌دهد. گفتنی است که این پلتفرم شباهت زیادی به شبکه لایتنینگ دارد.

0 84

شرکت RIF Labs – مالک شرکت سایدچین (Sidechain) قراردادهای هوشمند RSK Labs – به تازگی قابلیت مقیاس‌‌پذیری لایه سومی را راه‌‌اندازی کرده است که قادر است تا 5 هزار تراکنش را در ثانیه پردازش کند. این خبر در اعلامیه‌‌ای رسمی توسط RIF در روز 14 مه منتشر شد.

همانطور که گزارش شد، RSK Labs و پروتکل زیرساختی اپلیکیشن‌‌های غیرمتمرکز آن یعنی RIF OS کار خود را به عنوان بخشی از Rootstock آغاز کردند. زمانی که RIF Labs شرکت RSK Labs را در نوامبر 2018 تصاحب کرد، این دو ساختار به صورت کامل با یکدیگر ادغام شدند.

سایدچین Rootstock اولین بار توسط سرخیو لرنر (Sergio Lerner)، توسعه‌‌دهنده بیت کوین، گسترش داده شد و قبل از راه‌‌اندازی شبکه اصلی خود در ژانویه 2018 شاهد چندین توسعه بود. بر اساس گفته‌‌های آلبرت زمیلسکی در روزهای اولیه این پروژه:

Rootstock اصولا قصد دارد مانند اتریوم به عنوان یک پلتفرم قراردادهای هوشمند غیرمتمرکز و دارای تورینگ (Turing) عمل کند. با این وجود، Rootstock در نظر دارد به جای ساختن یک بلاک چین‌‌ جدید از شبکه بیت کوین استفاده کند.

پیشنهاد جدید RIF Labs یک راه‌‌حل مقیاس پذیر لایه سوم با نام Lumino است که اکنون به صورت فعال درآمده است و در سایدچین RSK از 5,000 تراکنش در ثانیه پشتیبانی می‌‌کند.

این راه‌‌حل شباهت زیادی به شبکه لایتنینگ (Lightning Network) دارد. شبکه لایتنینگ محدودیت‌‌های موجود را از طریق باز کردن کانال‌‌های جدید در بین کاربران برطرف می‌‌سازد، اکثریت تراکنش‌‌ها را در خارج از زنجیره (Off-chain) نگه‌‌ می‌‌دارد و تنها برای ثبت نتایج از بلاک چین‌‌ اصلی استفاده می‌‌کند.

با توجه به قابلیت انجام 100 تراکنش توسط Rootstock، پلتفرم Lumino قصد دارد راه‌‌حلی را در خارج از زنجیره فراهم آورد که سطح پردازش تراکنش‌‌های فوری را بدون توجه به حجم رو به رشد بلاک چین‌‌ بیت کوین تسریع می‌‌بخشد.

همانطور که اوایل هفته جاری گزارش شد، RIF Labs به زودی به IOV Labs تغییر نام خواهد داد تا از پروتکل‌‌های RSK و RIF OS متمایز باشد.

Lumino همچنین با بخش Name Services از RIF OS سازگار است که کاربران رسمی و کانال‌‌های پرداختی را قادر می‌‌سازد به جای آدرس‌‌های شانزده‌‌ شماری پیچیده از اسامی مستعار استفاده کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.