چگونه دراتریوم یک ICO راه‌اندازی کنیم

ICO برای تیم‌های سرمایه‌گذاری راه سریع و هیجان‌انگیزی به منظور جمع آوری سرمایه‌ی لازم برای ایده‌ی خلاقانه‌شان است. در این مطلب چگونگی راه اندازی یک ICO در شبکه اتریوم به صورت گام به گام توضیح داده شده است، این مطلب بیان می‌دارد برای اجرای یک ICO موفق ابتدا باید برنامه‌ هدفمند و گام به گامی داشت و سپس اقدام به ایجاد کوین از طریق سایت اتریوم صورت پذیرد.

0 286

اگر قصد راه‌اندازی یک ICO دارید، به شما تبریک می‌گوییم. ” آی سی او” برای تیم‌های سرمایه‌گذاری راه سریع و هیجان‌انگیزی به منظور جمع آوری سرمایه‌ی لازم برای ایده‌ی خلاقانه‌شان است؛ شرکت شما به سرعت هزینه‌های لازم را دریافت خواهد کرد و سرمایه‌گذاران در اسرع وقت به آن دسترسی پیدا خواهند کرد. راه‌های بسیاری برای راه‌اندازی یک “آی سی او” وجود دارد، امروز به شما می‌آموزیم تا چگونه یک “آی سی او” را در اتریوم راه‌اندازی کنید.

شروع کار در اتریوم

استفاده از اتریوم بسیار آسان است. چراکه همه راهنمایی‌های لازم در وبسایت آن وجود دارد. اما در ابتدای کار اقدام به ساخت توکن نکنید. شکست یا موفقیت یک توکن بسیار زودتر از ساخت “آی سی او ” مشخص خواهد شد. بازاریابی موثر، پیش فروش “آی سی او”، دیدار با سرمایه‌گذاران و ارتباط با آن‌ها از مهم‌ترین مراحل ساخت “آی سی او” می‌باشند. آزمایش هاوی (Howey test) را نیز فراموش نکنید. اگر هم از این نام بی‌خبرید، پیشنهاد می‌کنیم اقدام به ساخت “آی سی او ” نداشته باشید. آزمایش هاوی، که ریشه در یک پرونده‌ دیوان عالی در سال ۱۹۴۶ دارد، مشخص می‌کند که چه مواردی به عنوان امنیتی شناخته شده و چه مواردی از این دسته جدا هستند. شما بازجویی شدن توسط (SEC) را نخواهید پسندید، پس پیشنهاد می شود از ساخت توکن‌هایی که مشکل امنیتی ایجاد می‌کنند خودداری فرمایید. در جمع آوری سرمایه هدفی روشن داشته باشید. و برنامه‌ای قدم به قدم و روشن برای خرج این سرمایه داشته باشید. هیچ شخصی علاقه به بخشیدن سرمایه به نشانی که حتی اندکی مشکوک به شکست باشد را ندارد. ما پیش از این، از ریسک های آی سی او ها سخن گفته ایم.

ساخت سکه بخش اسان کار است

معمولا یک گروه کار کشته، وظیفه خبررسانی را بر عهده می‌گیرند. آنها وظایف تکنیکی را مشخص کرده و آن‌ها را به انجام خواهند رساند. یک ICO، قوانینی خاص، اهداف جمع آوری پول و برنامه‌ای برای خرج کردن آن مبلغ در طول زمان مشخص لازم دارد. یک کاغذ معرفی کسب و کار (white paper) خوب، قبل از به دست آوردن سرمایه‌گذاران، مسیری طولانی را باید برای برنامه‌ریزی طی کند. این گروه با جامعه خود از طریق نرم افزارهای تلگرام، اسلک (Slack) و ردیت (Reddit) ارتباط برقرار می‌کنند. آن‌ها همچنین کشوری برای اقامت خود انتخاب خواهند کرد که از آن چه به نظر می رسد، کار مهم‌تری است .

سوییس و سنگاپور کشورهای دوستدار توکن هستند و محل مناسبی برای راه‌اندازی کار هستند. در سنگاپور، جایی که تیم‌هایی مانند TenX از آنجا کار خود را شروع کرده‌اند؛ سکه‌ها به عنوان معضلی برای امنیت شناخته نمی‌شوند . با بحث‌هایی که توسط SEC برای توقیف ICO ها انجام می‌شود؛ حضور در چنین مناطقی باعث کاهش نگرانی شما می‌شود.

قدمی برای ساخت یک توکن (ERC20) در اتریوم

بگذارید در نظر بگیریم که همه شرایط بالا فراهم است و شما اتریوم را برای ساخت ICO خود انتخاب کرده‌اید. عالی است! اولین قدم برای ساخت توکن را طی کرده‌اید. اگر در استفاده از تکنولوژی مهارت لازم را ندارید، وبسایت اتریوم اطلاعات بسیاری برای استفاده از لیست کدها در اختیار شما قرار می‌دهد. شما باید نرم افزار کیف پول را که در وبسایت اتریوم رایگان است دریافت و باز کنید.

بر روی گزینه “Deploy New Contract” یا عقد قراردادی جدید کلیک کنید، از اینجا به بعد شما قدم‌های اولیه برای ساخت نشان خود را برمی‌دارید و گزینه‌های مربوط به آن مانند این که قصد تولیدچه تعداد نشان را دارید، اتنخاب می‌کنید. به عنوان مثال ۲۱ میلیون بیت‌کوین وجود دارد اما اگر بخواهید می‌توانید بین ۰ تا ۱۱۵ کواترویلینگون(quattuorvigintillion) (تعداد بسیار زیادی) نشان انتخابی خود را تولید کنید.

در این قسمت باید توجه ویژه‌ای به Construction parameters یا پارامترهای ساخت داشته باشید. شما پارامترهای گوناگونی همچون میزان سرعت استخراج هر بلوک را تنظیم می‌کنید. قبل از آن که شما بخواهید قرارداد جدید خود را تنظیم کنید اتریوم به شما میزان اتر لازم برای تنظیم آن و همچنین سوخت (Gas) لازم برای آن را نشان می‌دهد. سوخت، میزان کار معین یک فرد برای تایید تراکنش را نشان می‌دهد. ساخت یک توکن معمولا کمتر از یک دقیقه به طول می‌انجامد و در کسری از ثانیه شما ارز مجازی خود را خواهید داشت.

این ارز در مرحله فعلی کاربرد کافی را ندارد. در واقع این سکه قبل از انجام تنظیماتی که باعث می‌شود قابلیت ارسال به دیگران را داشته باشد کاملا بی‌ارزش است. شما می‌توانید از قابلیت‌هایی نظیر “Inheritence” یا ارث استفاده کنید که باعث می‌شود یک قرارداد زیرمجموعه، ویژگی‌ها و مشخصات یک قرارداد مادر را به دست آورد. می‌توانید میزان متغیر “TotalSupply” یا مقدار کلی عرضه را استفاده کنید که به شما اجازه می‌دهد میزان توکن‌های قابل استفاده را تنظیم کنید. این امر زمانی سودبخش بوده و کارایی دارد که توکن‌ها در ازای دارایی‌های حقیقی که ساخته یا نابود شده‌اند حضور داشته باشند. همانگونه که آشنایان با دنیای رمزنگاری اطلاع دارند، هک اتفاق خواهد افتاد. پس باید به فکر اعمال کدهایی برای فریزکردن قراردادها در مواقع اضطراری باشید.

همچنین شاید مایل باشید تا ارزش توکن خود را بر اساس توکن‌های رایج دیگر قیمت‌گذاری کنید؛  اگر شما به معاملات ارزهای رمزنگاری‌ شده علاقه‌مند باشید، متوجه می‌شوید که ارزش اکثر توکن‌ها بر اساس بیت‌کوین فهرست شده‌اند. اما اتریوم نیز می‌تواند به جای بیت‌کوین معیاری برای ارزش سکه‌ها باشد. فرمان‌های خرید و فروش خود را تنظیم کرده و از “Standard Data Feed” برای ارزش‌بخشی حقیقی به سکه‌های خود استفاده کنید. راه‌های دیگری برای شخصی‌سازی سکه‌های شما وجود دارد و وبسایت اتریوم شما را در این زمینه‌ها راهنمایی خواهد کرد. اما حالا برای راه‌اندازی ICO آمادگی دارید.

تعیین هدف‌های سرمایه‌گذاری و مهلت سرمایه‌گذاری

حال ما سکه مورد نظر خود را داریم. زمان آن فرا می‌رسد که آن را با دنیا به اشتراک بگذاریم. ICOهای اتریوم متن باز و حسابرسی شده هستند، و تنها هزینه‌های مرتبط، هزینه‌های سوخت است. این نمونه از اولین ICOها که شما را ملزم به فرستادن بیت‌کوین به آدرس‌های ناشناس می‌ساختند، بسیار پیشرفته‌تر است. مجددا برنامه کیف پول را باز کنید. یک تعداد صحیح از توکن خود بسازید.

ما ۱۰۰۰۰ توکن را در نظر می‌گیریم. یک “Shareholder Accosiation” یا ارتباط شرکا ایجاد کنید. شما آدرسی از مقصدی که توکن‌ها به آن فرستاده خواهند شد ایجاد کرده و مدت زمان ارسال توکن‌ها را مشخص می‌کنید. اتریوم کدی در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن توکن خود را بسازید اما در این بین توجه خود را بر متغیرهای “fundingGoal” یا هدف جمع‌آوری هزینه یا “Deadline” یا زمان پایان کار متمرکز کنید. آن‌ها نیازی به توضیح ندارند و قابل تنظیم هستند. تنظیم مقادیر آن‌ها دلخواه است و می‌توانید آن را به راحتی تنظیم کنید.
درباره اهداف جمع آوری هزینه، بسیاری از ICOها بدون مرز فعالیت می‌کنند. هیچ حداکثر یا مرزی برای محدودسازی میزان هزینه قابل جمع آوری برای ICO وجود ندارد. در نگاه اول این امر بسیار خوب به نظر می رسد. هرچقدر هزینه بیشتری جمع‌آوری شود، گروه بهتری بر پروژه مشغول به کار خواهند شد. و سرمایه‌گذاران بیشتری به پروژه عظیم شما خواهند پیوست. اما ICOهای بدون مرز ارزش سکه افرادی که زودتر از دیگران به پروژه پیوستند را می‌کاهد. همچنین گروه‌هایی که ایده‌ها و اهداف خود را تغییر داده و بیش از حد نیاز به جمع آوری هزینه می‌پردازند در اجتماع اتریوم سرکوب شده و معمولا به عنوان گروه‌های کلاهبرداری معرفی می‌شوند. پس پیش از انتخاب ICOهای بی‌مرز خوب فکر کنید.
شما تمام مواد مورد نیاز را جمع آوری کرده، هزینه سوخت را می‌پردازید و صاحب یک ICO می‌شوید. نیازی به عرضه ۱۰۰% تمام توکن‌های خود ندارید. زیرا یک سرمایه‌گذار پولدار و بی‌انصاف ممکن است ۵۱% ارز را در اختیار گرفته و کنترل سکه را به دست آورد و پول سرمایه‌گذاران را به خودشان بازگرداند. از وجود کارایی بازگردانی یا “Fallback” اطمینان حاصل کنید. این قابلیت به سرمایه‌گذارانی که دیر اقدام کرده کمک می‌رساند تا هزینه پرداختی خود را از دست ندهند. پیش از این از ریسک ICOهای بی مرز سخن گفتیم، اما اگر بخواهید زمان ثبت شده ICO را افزایش دهید، این قدرت نیز در اختیار شماست.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.