راه اندازی موفق نسخه بتا توسط AGI) SingularityNET)

AGI) SingularityNET) ، پروژه انقلابی بلاکچین که به خاطر فعالیتش در هوش مصنوعی بلاکچینی و همچنین هدفش برای ایجاد اولین بازار غیر متمرکز AI معروف است، به صورت رسمی نسخه بتای بازار خود را راه اندازی کرده است. نسخه بتا در بلاکچین اتریوم راه اندازی شد و در ماه مارس دو جلسه تست اولیه که توسط جامعه و داوطلبان انجام می‌‌شود را دنبال خواهد کرد.

0 79

بازار AI (هوش مصنوعی) غیرمتمرکز

طبق گزارش نشریات مطبوعاتی، بازار بتای سینگولاریتی نشان می‌‌دهد که در SingularityNET، که در آن کسب و کارهای کوچک و سازمان‌‌های دولتی می‌توانند الگوریتم‌‌هایی را خریداری کنند که به طور متداول فقط برای غول‌‌های Silicon Valley قابل دسترسی هستند، چگونه می‌‌توان به الگوریتم‌‌های AI دسترسی داشت.

خدماتی که در ابتدا ارائه می‌‌شوند عبارتند از خدمات تشخیص تصویر و احساس، تشخیص شی و تشخیص گفتار و خدمات نشانه گذاری ژنی همراه با مجموعه ابزارهای هوش مصنوعی برای اصول ژنتیکی.

بن گرتزل (Ben Goertzel)، مدیر عامل و مختصص ارشد SingularityNET، طی بیانیه‌‌ای درباره راه اندازی بتای بازار AI گفت:

هدف سینگولاریتی هدف بزرگی است و ما برای رسیدن به آن باید زمان و تلاش زیادی صرف کنیم. ویژگی‌‌های دیگر اضافه خواهد شد، اما نسخه بتا که در فوریه منتشر می‌‌شود در حال حاضر طیف وسیعی از محققان AI که روی ارزش‌‌های اجتماعی و تجاری آن کار می‌‌کنند را به کار گرفته است.

بخش هوش مصنوعی، چقدر بزرگ است؟

SingularityNET یک پروژه انقلابی است که در آن اولین بازار هوش مصنوعی غیرمتمرکز دنیا در حال ساخت است. اما تقاضا برای چنین بازاری تا چه اندازه زیاد است؟

خب، با توجه به اطلاعاتی که از طریق نشریات مطبوعاتی با IIB به اشتراک گذاشت، پیش بینی شده است که بخش هوش مصنوعی در آینده نزدیک کاملا عظیم باشد. در حقیقت، AI بخشی است که می‌‌تواند تولید ناخالص داخلی جهانی را تا سال 2030 به اندازه 14 درصد افزایش دهد.

علاوه بر این، الگوریتم‌‌های AI که SingularityNET در بازار غیر متمرکز خود نشان خواهد داد می‌‌توانند محصولات را ارتقاء و تقاضای مصرف کنندگان را تغییر دهد و تا سال 2030 45٪ از کل سود اقتصادی به دست آمده از AI را به خود اختصاص دهد. بنابراین تقاضای بالقوه برای بازار غیر متمرکز AI SingularityNET بسیار مهم است.

برای درک بهتر اینکه این مقدار تا چه حد می‌‌تواند بزرگ باشد به این نکته توجه کنید که انتظار می‌‌رود بازار AI سال 2030 به میزان15/7 تریلیون دلار در اقتصاد جهان نقش داشته باشد که این مقدار بیشتر از تولید فعلی چین و هند با یکدیگر است.

گرتزل می‌‌داند که این بازار تا چه حد بزرگ خواهد بود و خود را وقف ساخت زیرساخت‌‌های هوش مصنوعی دموکراتیک و غیر متمرکز برای اقتصاد AI کرده است.

گرتزل ضمن توضیح هدفی که برای SingularityNET متصور است، گفت:

با رشد و توسعه اقتصاد فناوری اطلاعات، تقاضا برای یک زیرساخت دموکراتیک و غیر متمرکز AI و همینطور نیاز کسب و کارهای سرتاسر طیف به ابزارهای هوش مصنوعی با تنوع بیشتر تمرکز و توانایی عمومی در حال افزایش است. ما مشتاق مقابله با چالش بعدی گسترش چشمگیر پایگاه داده نرم افزار و جامعه خود برای پاسخگویی به این نیاز هستیم

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.