راه اندازی سرویس ارسال وجهی که از فناوری بلاکچین‌‌ Alipay استفاده می‌‌کند

براساس گزارش یک نشریه مطبوعاتی که در روز 8 ژانویه منتشر شد، شرکت تابعه غول مخابرات جهان، Telenor که در پاکستان قرار دارد، یک سرویس ارسال وجه برون مرزی را که از بلاکچین‌‌ استفاده می‌‌کند، راه اندازی کرده است.

0 83

طبق این اعلامیه، بانک (Telenor Microfinance (TMB مستقر در پاکستان، Valyou – یک شرکت تابعه فین‌‌تک Telenor که در مالزی واقع است- و Easypaisa با همکاری یکدیگر سرویس ارسال وجه بین المللی مبتنی بر بلاکچین‌‌ را در پاکستان راه اندازی کرده‌‌اند. طبق گزارشات صورت گرفته این سرویس توسط فناوری بلاکچین‌‌ که توسط پلتفرم پرداخت آنلاین Ant Financial، Alipay توسعه یافته است عمل می‌‌کند.

طبق گزارشات صورت گرفته این سرویس جدید سرعت و کارایی ارسال پول بین مالزی و پاکستان را به شکل قابل توجهی افزایش داده است. طبق گفته معاون ارشد خدمات مالی Telenor، در حال حاضر حدود 1 میلیارد دلار پول از مالزی به پاکستان ارسال می‌‌شود. این سرویس ارسال وجه امکان انتقال وجه در مزان واقعی بدون وقفه را فراهم می‌‌کند و در عین حال هزینه های واسطه و امکان ردیابی وجوه مشتریان را از بین می‌‌برد.

اریک جینگ (Eric Jing)، مدیر اجرایی و مدیر عامل شرکت Ant Financial، اظهار داشت که “این سرویس جدید ارسال وجه یکی از نمونه‌‌هایی است که نشان می‌‌دهد استفاده از فناوری‌‌های نوظهور چگونه می‌‌تواند به کشورها کمک کند تا به اهداف دیجیتالی و مالی خود برسند.”

به گفته طارق باجوا (Tariq Bajwa)، رئیس بانک دولتی پاکستان:

ارسال وجه داخلی 6 درصد ازتولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص می‌‌دهد که این مقدار معادل بیش از 50 درصد کسری معاملاتی ما، 85 درصد صادرات و بیش از یک سوم واردات در طی سال مالی 2017-18 است

کشورهای دیگر نیز محصولات ارسال وجه برون مرزی مبتنی بر بلاکچین‌‌ را عرضه کرده‌اند. اخیرا بانک ملی کویت به عنوان اولین موسسه مالی، یک محصول ارسال وجه بین‌‌المللی را بر مبنای فناوری بلاکچین‌‌ ریپل راه اندازی کرد.

در ماه نوامبر، شرکت بیمه ژاپنی Sompo در راستای تلاش برای “دیجیتالی کردن خدمات پرداخت جهانی”، با پلتفرم پرداخت دیجیتال پان آفریقایی BTC آفریقا (BTC Africa) که با نام BitPesa نیز شناخته می‌‌شود شریک شد. سامپو خاطر نشان کرد که” حضور خود بازار خدمات پرداخت بین‌‌المللی را توسعه خواهد داد و کاربرد این تکنولوژی در زمینه بیمه را در نظر خواهد گرفت. ”

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.