راه اندازی رای گیری الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین در روسیه

طبق گزارش خبرگزاری محلی TASS در تاریخ ۶ مارس؛ حزب حاکم فدراسیون روسیه، یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین برای رای گیری الکترونیکی راه اندازی کرده است.

0 71

طبق گزارشات صورت گرفته روسیه متحده یک وبسایت به روز شده را برای نخستین بار با قابلیت جدید رای دهی الکترونیکی راه اندازی کرده است. رئیس بخش فناوری اطلاعات حزب، ویاچسلاف ساتیف (Vyacheslav Sateyev) گفت که روند شمارش رای با استفاده از فناوری بلاکچین فناوری بلاکچین اجرا خواهد شد. وی همچنین اظهار داشت:

 

کاندیدها می‌توانند صفحات شخصی خود که شامل ارسال اخبار، فیلم‌ها، عکس‌ها و توزیع صفحاتشان می‌باشد را در این وب سایت پر کنند. حساب شخصی اکنون با تمام شبکه‌های اجتماعی یکپارچه شده است. ما یک نسخه سازگار سایت برای تلفن همراه را نیز فراهم کرده‌ایم

فقط شهروندانی که فرایند دریافت تاییدیه را در پورتال وبسایت که خدمات دولت الکترونیک ارائه می‌دهد تکمیل کرده‌اند می‌توانند شرکت کنند و رای دهند. به نظر می‌رسد سیستم رای گیری الکترونیکی برای بهبود شفافیت انتخابات و حذف واسطه‌ها در روند انتخابات توسعه داده شده است.

اولین انتخابات، یک رای گیری غیررسمی و آزمایشی است که اتحادیه روسیه برای انتخاب نامزدهای حزب در تمامی سطوح برای انتخابات عمومی برگزار کرده است. تصمیماتی که در این رای گیری مقدماتی گرفته می‌شوند الزاما لازم‌الاجرا نیستند. در سال ۲۰۱۶ تعدادی از نامزدهای “روسیه متحده” که در انتخابات مقدماتی شرکت نکردند در انتخابات عمومی دولت دوما شرکت کردند.

ماه گذشته، شورای شهر مسکو، پایتخت روسیه، لایحه‌ای برای استفاده از فناوری بلاکچین برای یک سیستم رای گیری الکترونیکی ارائه کرد. دومای مسکو، مجلس محلی پایتخت روسیه، قصد دارد از طریق استفاده از فناوری بلاکچین از فرایند و نتایج رای گیری الکترونیکی در انتخابات آینده محافظت کند.

طبق گزارشات صورت گرفته، در ماه دسامبر سال گذشته، منطقه ساراتوف که در جنوب روسیه واقع شده است، یک انتخابات مبتنی بر بلاکچین که ۴۰ هزار نفر در آن شرکت داشتند را با موفقیت برگزار کرد‌ شرکت کنندگان برای انتخاب اعضای پارلمان جوانان از طریق سیستم رای گیری الکترونیکی پولیس (Polys) که توسط آزمایشگاه کسپرسکای در سال ۲۰۱۷ توسعه یافته است، رای دادند‌.

در اوایل امروز، کوین تلگراف گزارش داد که پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر ایالات متحده در ایالت کلرادو، دنور، از ماه آینده از اپلیکیشن گوشی‌های هوشمند مبتنی بر فناوری بلاکچین برای انتخابات شهری استفاده خواهد کرد. به همین منظور، شهر و استان دنور با پلتفرم رای دهی تلفن همراه Voatz، ارائه دهنده فناوری Tusk Philantrophic و مرکز ملی امنیت سایبری همکاری می‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.