راه اندازی توکن مبتنی بر اتریوم Wrapped با پشتوانه قیمت بیت‌کوین

توکن ساخته شده بر بستر بلاکچین اتریوم به نام Wrapped که با پشتوانه بیت‌کوین است از روز ۳۱ ژانویه راه‌اندازی شد. این خبر را وبسایت همین شبکه در روز راه‌اندازی اعلام کرد. این ارز طرح مشترکی با شرکت امنیت BitGo، شبکه Kyber و چند شرکت دیگر است.

0 108

BitGo اعلام کرده است که توسعه توکن با پشتوانه بیت‌کوین در اکتبر ۲۰۱۸ آغاز شد. مطابق بیانیه شرکت: بیت‌کوین  WBTC)Wrapped) برای تعداد زیادی از کاربران امکان استفاده از توکن غیرمتمرکز جدیدی را فراهم می‌کند که در بسیاری از صرافی‌ها غیرمتمرکز به عنوان یک استیبل‌کوین یا وام برای پرداخت و قراردادهای هوشمند در اکوسیستم اتریوم قابل استفاده خواهد بود.

WBTC یک توکن ERC-20 است که برای استفاده مجزا در پلتفرم اتریوم ساخته شده است، این توکن را به دلیل اتکا بر ارزش بیت‌کوین باید نوع جدید از توکن‌ها دانست. چراکه می‌توان آن را یکی از اولین توکن‌هایی دانست که متکی به ارزش یک رمز ارز دیگر است. توکن‌های ERC-20 برای توسعه‌دهندگان نوعی الگو ارائه می‌کند که براساس آن می‌توانند توکن‌های جدید خود بدون نیاز به کدنویسی ایجاد کنند.

به نظر می‌رسد که بیت‌کوین Wrapped برنامه‌ها و استفاده‌های جدیدی را برای بیت‌کوین در شبکه اتریوم ایجاد خواهد کرد. در بیانیه شبکه Wrapped گفته شده است که هدف ایجاد این توکن آوردن نقدینگی شبکه بیت‌کوین به شبکه اتریوم است. همچین سازندگان این توکن اشاره می‌کنند که WBTC استفاده از ارزش بیت‌کوین را برای معامله‌گران توکن در صرافی غیرمتمرکز فراهم می‌کند.

این بیانیه همچنین خاطر نشان می‌کند که تمامی قراردادهای هوشمند WBTC توسط شرکت‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته‌اند تا مشکل خاصی نداشته باشند. علاوه بر این ادعا می‌کنند که ارزش این توکن برابر با ارزش بیت‌کوین است (۱:۱) و این موضوع را اثبات کرده‌اند.

داده‌های مربوط به قیمت‌گذاری WBTC در حال حاضر در کوین‌مارکت‌کپ موجود است. توکن WBTC با قیمت ۳.۵۰۴.۹۸ دلار دادوستد می‌شود که کمی بیشتر از ارزش بیت‌کوین است که با قیمت ۳.۵۰۱.۲۸ دلار داد و ستد می‌شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.