راه‌‌ اندازی اپلیکیشن « MoneyTap » به منظور انجام پرداخت‌‌های بلاک چین ریپل

کنسرسیومی از 61 بانک ژاپنی که 80 درصد از دارایی‌‌های بانکی ژاپن را در اختیار دارند، با استفاده از تکنولوژی بلاک چین ریپل، به‌‌کارگیری اپلیکیشن پرداخت خرده‌‌فروشی مشتری‌‌محور به نام MoneyTap را آغاز کرده است.

0 86

شرکت ریپل روز سه‌‌شنبه در توییتی تایید کرد که این اپلیکیشن در روز پنج‌‌شنبه، یعنی حدود هفت ماه پس از اعلام اولیه آن در سال جاری، به کار خواهد افتاد. طبق گزارش CCN در آن زمان، این اپلیکیشن محصول شرکت SBI Ripple Asia، یک کسنرسیوم بانک‌‌داری است که در نوامبر 2016 با تمرکز بر استفاده از تکنولوژی ریپل برای انتقال‌‌های بانکی درونی در ژاپن کار خود را شروع کرد.

این اپلیکیشن MoneyTap نام دارد، انتقال‌‌های داخلی واقعی سالانه را با استفاده از شبکه بلاک چین شرکت ریپل به نام xCurrent، بین حساب‌‌های بانکی ممکن خواهد کرد.

پرداخت‌‌ها می‌‌توانند با استفاده از اسکن کد QR یا شماره تلفن دریافت‌‌کننده از طریق اپلیکیشن که برای پلتفرم‌‌های اندروید و iOS منتشر شده است انجام شوند. MoneyTap با اجرای امروز خود توسط سه بانک بزرگ (بانک Suruga، بانک SBI Net sumishin و بانک Resoona) برای انتقال‌‌های بدون کارمزد بین این بانک‌‌ها، پشتیبانی شده است. مشارکت‌‌کنندگان در درخواست سود از سرمایه‌‌های خود، باید کارمزد اندکی بپردازند.

MoneyTap که برای ارائه سرویس سریع و حواله‌‌های کوچک بین کاربران روزمره طراحی شده است، حداکثر تا 30 هزار ین ژاپن (262 دلار) برای هر تراکنش اجازه انتقال می‌‌دهد و سقف روزانه آن هم 100 هزار ین (875) دلار است.

پلفترم قدیمی کنونی ژاپن به نام زنگین (Zengin) که دهه‌‌ها از عمر آن می‌‌گذرد، از ساعت 8:30 قبل ظهر تا 3:30 بعدظهر امکان انتقال را فراهم می‌‌کند و کارمزد بانکی هم دریافت می‌‌کند.

اجرای این اپلیکیشن اولین استفاده قابل‌‌توجه از تکنولوژی بلاک چین در سطح مشتریان ژاپنی است، تکنولوژی ریپل در One Pay FX بانک سانتاندر نیز فعال است. بانک سانتاندر می‌‌گوید که با استفاده از اپلیکیشن دیگری که توسط xCurrent به کار گرفته‌‌اند، مشتریان آنان در اسپانیا، بریتانیا، برزیل و لهستان می‌‌توانند پرداخت‌‌های بین‌‌المللی را تنها با 3 کلیک و در زمان چهار ثانیه انجام دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.