راه‌‌اندازی کمپین 5 میلیون دلاری شرکت Kik برای شکایت علیه کمیسیون SEC

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) تاکنون مشکلات زیادی را برای شرکت‌‌های فعال در عرصه رمز ارزها به وجود آورده است. این کمیسیون چندی قبل شرکت Kik را نیز به دلیل برگزاری ICO دچار مشکلاتی قانونی کرد. مدیرعامل این شرکت در آخرین اقدام خود سرمایه‌‌های هنگفتی را فراهم آورده و قصد دارد از آنها برای شکایت و پیگیری پرونده علیه SEC استفاده کند.

0 99

بر اساس گفتگوی مدیرعامل استارت‌‌آپ رسانه اجتماعی Kik با پادکست Unchained در روز 28 مه، این شرکت یک کمپین رمز ارزی 5 میلیون دلاری را برای تامین سرمایه شکایت علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) راه‌‌اندازی کرده است.

تد لیوینگستون (Ted Livingston)، مدیرعامل Kik و موسس پروژه رمز ارزی KIN) Kik Foundation)، تاسیس صندوق تامین سرمایه DefendCrypto را اعلام کرد که به منظور شکایت علیه کمیسیون SEC به وجود آمده است تا شفافیت قانونی بیشتری از جانب این نهاد قانون‌‌گذار به دست آید.

اگرچه دامنه اینترنتی DefendCrypto.org حدود 25 روز قبل از انتشار این گزارش به وجود آمده است، اما خبر رسمی آن روز 28 مه به همراه پاتریک گیبز (شریک Kik در شرکت حقوقی Cooley) اعلام شد. بر اساس پادکست مذکور، این صندوق سرمایه‌‌گذاری از سرویس کاستدی متعلق به صرافی رمز ارز و کیف پول کوین بیس (Coinbase) استفاده خواهد کرد.

مشکل پیش آمده با کمیسیون SEC پس از عرضه اولیه کوین 100 میلیون دلاری Kik و فروش توکن‌‌های Kin به وجود آمد که در اواخر سال 2017 ساخته شدند. کمیسیون SEC بعد از این عرضه اولیه کوین (ICO) به Kik اخطار داد که رویداد توزیع توکن (TDE) این شرکت در واقع از قوانین اوراق بهادار آمریکا تخطی کرده است.

کمیسیون SEC سرانجام در نوامبر 2018 پیشنهاد دعوای اجرایی را برای Kik و اکوسیستم Kin مطرح کرد و این شرکت را ملزم کرد که در عرض 30 روز پاسخ دهد.

بعد از این حرکت، شرکت Kik در ژانویه 2019 به این نهاد قانون‌‌گذار هشدار داد که با تمام توان بر علیه پرونده به وجود آمده خواهند جنگید. مدیرعامل Kik در اواسط ماه مه اعلام کرد که این شرکت بیش از 5 میلیون دلار در جریان مذاکرات با SEC هزینه کرده است.

لیوینگستون قصد دارد با راه‌‌اندازی صندوق سرمایه DefendCrypto مشکلات قانونی این شرکت را برطرف نماید و در عین حال ابهامات موجود در مورد صنعت رمز ارزها را خاتمه دهد. لیوینگستون خاطرنشان کرد که عدم اطمینان SEC در مورد این صنعت مانع از رقابت شرکت‌‌های نوآور در عرصه جهانی شده است. وی این‌‌چنین نتیجه‌‌گیری کرد:

دیگر بس است! ما به شفافیت نیاز داریم و تنها راه به دست آوردن آن از طریق دادگاه است. پس بیایید همین کار را انجام دهیم.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.