راه‌‌اندازی مکانیزم جدید اجماع بر روی شبکه اصلی Neo

شرکت Neo قصد دارد از یک مکانیزم اجماع جدید با نام dBFT 2.0 در شبکه اصلی خود استفاده کند که سرعت تراکنش‌‌ها را افزایش داده و در عین حال مسیر را برای ارتقاء به Neo 3.0 هموار می‌‌کند. این شرکت همواره اذعان داشته است که قصد دارد شرکت‌‌های بزرگ سرگرمی و بازی‌‌سازی را به سمت استفاده از بلاک چین Neo به عنوان بستر اصلی خود جلب کند.

0 93

بر اساس اعلامیه‌‌ای رسمی در تاریخ ۴ ژوئن، پلتفرم بلاک چینی Neo مکانیزم اجماع جدیدی را با نام Byzantine Fault Tolerance mechanism یا dBFT 2.0 در شبکه اصلی خود راه‌‌اندازی کرده است.

این الگوریتم جدید قادر است تراکنش‌‌ها را به شیوه‌‌ای بسیار سریع به انجام برساند. dBFT 2.0 دارای روشی جدید برای ادغام مجدد نودهای شکست خورده (Failed Nodes) با شبکه است و همچنین یک “فاز تعهد” (Commit Phase) را به فرآیند اجماع اضافه می‌‌کند که مشکلات ناشی از انجام فورک (Fork) را از طریق اختصاص نود به یک بلاک جدید کاهش می‌‌دهد.

مکانیزم اجماع dBFT به دلیل استفاده از این فاز تعهد با مکانیزم‌‌های به کار رفته در بلاک چین‌‌های رمز ارزی بیت کوین و اتریوم تفاوت دارد. در بیت کوین‌‌، مکانیزم اجماع بر اساس پروتکل اثبات کار (PoW) است که به استخراج‌‌کنندگان بیت کوین‌‌ اجازه می‌‌دهد به منظور ساختن بلاک بعدی با یکدیگر رقابت کنند، بدین معنی که تعداد زیادی فورک رقیب در این بلاک چین وجود دارند.

از سوی دیگر، اتریوم از مکانیزم اثبات کار به منظور ایجاد و اعتباربخشی بلاک‌‌های جدید استفاده می‌‌کند که Neo ادعا می‌‌کند می‌‌تواند به فورک‌‌ و بازگشت احتمالی تراکنش‌‌ها ختم شود.

اریک ژانگ (Erik Zhang)، موسس Neo و سازنده اولین پروتکل dBFT، در این مورد توضیح داد که استانداردهای جدید انجام تراکنش‌‌ها به چه صورت می‌‌توانند باعث سودآوری کاربران شوند:

پروتکل dBFT با استفاده از این بهبود، سرعت بیشتری در انجام تراکنش‌‌ها خواهد داشت. کاربران تنها باید منتظر یک تایید (۱۵ ثانیه) بمانند تا عدم بازگشت تراکنش را تضمین و از حمله دو بار خرج کردن ممانعت کنند. چنین چیزی برای اپلیکیشن‌‌های مالی بسیار مناسب است.

dBFT 2.0 یکی از مراحل کلیدی در ایجاد نسخه بعدی بلاک چین Neo با نام Neo 3.0 است. همانطور که کوین‌‌تلگراف قبلا نیز گزارش داده است، شرکت Neo در ماه مه اعلام کرد که قصد دارد شبکه اصلی خود را در تاریخ ۳ ژوئن به نسخه ۲.۱۰.۲ ارتقاء دهد. ژائو همچنین در مورد برنامه‌‌های خود برای ادغام اپلیکیشن‌‌های سرگرمی بزرگ با شبکه Neo 3.0 توضیح داد:

زمانی که در مورد آمادگی Neo 3.0 برای استفاده تجاری با مقیاس بالا حرف می‌‌زنیم، منظور این است که شبکه اصلی آن قادر است اپلیکیشن‌‌های دارای مقیاس بالا را با استفاده از فناوری بلاک چین اجرا کند. در آینده دوست داریم اپلیکیشن‌‌هایی مانند یوتیوب و Alipay و همچنین ابرشرکت‌‌های گیمینگ مانند Tencent و Blizzard بر روی بلاک چین اجرا شوند و Neo 3.0 امکان چنین چیزی را در اختیار آنها قرار خواهد داد

 

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.