راه‌‌اندازی مجدد صرافی بایننس پس از آپگرید سیستم

صرافی بایننس پس از وقفه‌‌ای یک هفته‌‌ای در قابلیت‌‌های ارائه شده در پلتفرم خود اعلام کرد که گزینه‌‌هایی مانند سپرده‌‌گذاری و برداشت پول اکنون به صورت کامل قابل دسترسی هستند. این صرافی چند روز قبل هک شد و حدود 40 میلیون دلار (7 هزار بیت کوین) از دارایی‌‌های آن به سرقت رفتند. مقامات این صرافی قبلا اعلام کرده بودند که کاربران می‌‌توانند پس از انجام چندین تغییر و ارتقاء از تمامی قابلیت‌‌‌‌های مربوط به معاملات بهره ببرند.

0 88

راه‌‌اندازی مجدد صرافی بایننس پس از آپگرید سیستم

پلتفرم بایننس دوباره فعال شد

تنها حدود یک هفته پس از اینکه چندین هکر مکانیزم‌‌های امنیتی بایننس را دور زدند و چنگ‌‌پنگ ژائو از آن با عنوان حمله‌‌ای هماهنگ‌‌شده یاد کرد، صرافی بایننس آخرین بررسی‌‌های خود را قبل از فعالسازی مجدد انجام می‌‌دهد.

بر اساس آخرین اعلامیه توسعه‌‌دهندگان، معامله و سپرده‌‌گذاری در ابتدا فعال خواهند شد و گزینه برداشت نیز پس از آنها در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

بر اساس اعلامیه این صرافی،

بایننس ارتقاء سیستم خود را کامل کرده و تمامی فعالیت‌‌های معاملاتی را از 1:00 (UTC) مجددا آغاز خواهد کرد.

تا زمانی که معاملات دوباره از سر گرفته شوند، کاربران قادر خواهند بود سفارش‌‌های باز و فرآیندهای سپرده‌‌گذاری خود را لغو کنند و از گزینه‌‌های دیگر نیز بهره ببرند. شایان ذکر است که گزینه برداشت نیز پس از شروع معاملات فعال خواهد شد.

راه‌‌اندازی مجدد صرافی بایننس پس از آپگرید سیستم

توسعه‌‌دهندگان روز چهارشنبه تمامی فعالیت‌‌های تجاری را متوقف کرده بودند تا “آپگرید سیستم صرافی بایننس ” را به انجام برسانند. تاکنون جزئیات کمی در مورد این آپگرید منتشر شده است.

ژائو در طی این فرآیند بروزرسانی‌‌های انجام شده را از طریق توییتر در اختیار کاربران قرار می‌‌داد و راه‌‌اندازی مجدد را تایید کرد.

در زمان نوشتن این گزارش، معاملات از سر گرفته‌‌ شده‌‌اند و ژائو افزایش تعداد مبادلات را گزارش داده است.

وی در آخرین توییت خود نوشت، “تاکنون باید به ثبات رسیده باشیم.”

اهدای 50,000 کوین BNB به کاربران

بایننس همچنین اعلام کرد که کاربران به دلیل شکیبایی خود در طی این حمله، پاداش‌‌هایی را دریافت خواهند کرد.

این احتمال نیز وجود دارد که از BNB) Binance Coin) برای پاداش‌‌ها استفاده شود. این کوین پس از اعلامیه مذکور 7 درصد افزایش قیمت داشت.

در طی مدت زمان ارتقاء سیستم که از زمان راه‌‌اندازی مجدد تا 18 مه ادامه داشت، هر کاربری که بیش از 1 بیت کوین‌‌ معامله کند قادر خواهد بود در سهام 50,000 بایننس کوین ( 1.26 میلیون دلار) شرکت کند.

برای آنهایی که دارای یکی از حساب‌‌های VIP بایننس هستند، این صرافی تا 22 مه سطح بعدی را به صورت رایگان در اختیار آنها قرار خواهد داد.

همانطور که Bitcoinist گزارش داده است، علی‌‌رغم دریافت بازخوردهای منفی در مورد سازمان‌‌دهی مجدد بلاک چین بیت کوین‌‌، ژائو و بایننس قادر بوده‌‌اند شک و شبهه‌‌ کاربران را در این مورد برطرف سازند.

همچنین پلتفرم کوچک‌‌تر Cryptopia که ماه ژانویه 16 میلیون دلار از دست داد در هفته جاری با ضررهایی سنگین‌‌تر روبرو شد. مقامات اجرایی این صرافی در هفته جاری اعلام کردند که چندین مدیر تصفیه را مامور انجام بررسی‌‌هایی کرده‌‌اند که احتمالا هفت ماه ادامه خواهد داشت.

بایننس توانست ضررهای پیش آمده را با استفاده از صندوق بیمه خود جبران کند و ژائو اعتراف کرد که به دست آوردن بیت کوین‌‌‌‌های به سرقت رفته غیرمحتمل است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.