راه‌‌اندازی قابلیت تایید تراکنش‌‌های غیر متمرکز‌‌ توسط IOTA

شرکت IOTA از همان ابتدا به کاربران خود اطلاع داده بود که قصد دارد شبکه‌‌ای غیر متمرکز‌‌ را به منظور انجام تراکنش‌‌های مختلف فراهم آورد. توسعه‌‌دهندگان این بلاک چین اکنون اعلام کرده‌‌اند که مکانیزم قبلی خود را با سیستم Coordicide جایگزین ساخته‌‌اند که قادر است تراکنش‌‌های رمز ارز IOTA را به صورت کاملا غیر متمرکز‌‌ انجام دهد.

0 113

راه‌‌اندازی قابلیت تایید تراکنش‌‌های غیر متمرکز‌‌ توسط IOTA : بر اساس گزارش Cointelegraph Auf Deutch در روز ۲۸ مه، شبکه بلاک چینی IOTA) Iota) آماده‌‌سازی‌‌های خود برای غیر متمرکز‌‌ کردن (تمرکز زدایی ) هرچه بیشتر تراکنش‌‌های مختلف را به پایان رسانده است.

بر اساس اعلامیه رسمی منتشر شده، مکانیزم Coordinator (هماهنگ‌‌کننده) با ابزاری جدید با نام Coordicide جایگزین خواهد شد.

سیستم Coordicide نیز مانند مکانیزم قبلی قادر است امنیت تراکنش‌‌ها را تامین و پردازش آنها را تضمین کند و در عین حال این اطمینان را به وجود آورد که سرمایه‌‌ها دو بار خرج نمی‌‌شوند (همان حملهdouble spend ).

طبق گفته مدیران اجرایی این شرکت، این حرکت قدمی بزرگ در راستای غیر متمرکز‌‌سازی کامل IOTA است. مکانیزم Coordinator پیش از این به عنوان یک ویژگی موقتی معرفی شده بود.

دیوید سونتسبو (David Sønstebø)، بنیان‌‌گذار مشترک و اپراتور بنیاد IOTA، در این مورد اذعان داشت،

از زمان راه‌‌اندازی IOTA تلاش کرده‌‌ایم که Coordinator را حذف کنیم. اکنون با توجه به بلوغ و رشد این پروتکل و همچنین کیفیت تیم تحقیقی IOTA، می‌‌توانیم وعده خود را عملی کنیم.

 

وی اضافه کرد:

IOTA با توجه به ارائه راه‌‌حل بدون کارمزد و مقیاس‌‌پذیر خود با هدف برطرف ساختن محدودیت‌‌های بلاک چین طراحی شد. این امر اکنون رنگ واقعیت به خود گرفته است. پس از این قدم بزرگ، قصد داریم وارد فاز بعدی رشدمان شویم و بکارگیری سازمانی در دنیای واقعی را ممکن سازیم.

رمز ارز اختصاصی Iota پس از اعلام این خبر حدود ۱۸% افزایش قیمت داشت. این شرکت همچنین اواخر ماه گذشته سود زیادی را به دلیل قرارداد با شرکت سازنده خودروی Jaguar Land Rover به دست آورد.

زوج معاملاتی IOTA/دلار آمریکا هم‌‌اکنون با قیمت ۰.۵۰ دلار خرید و فروش می‌‌شود که هنوز هم حدود ۹۰% با ۵.۲۳ دلار ثبت شده در دسامبر ۲۰۱۷ فاصله دارد.

همچنین وایت پیپر عمومی Coordicide منتشر شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.