راه‌‌اندازی شبکه غیرمتمرکز مایکروسافت بر روی بلاک چین‌‌ بیت کوین

به نظر می‌‌رسد که شرکت مایکروسافت قصد دارد اقدامات خود در فضای بلاک چین‌‌ را به شیوه‌‌ای تمام عیار گسترش دهد. این شرکت اعلام کرده است که در حال ساختن شبکه‌‌ای غیرمتمرکز است تا کاربران بتوانند کنترلی کامل بر شناسه‌‌های دیجیتالی خود داشته باشند. آنها همچنین اعلام کردند که مقیاس پذیری این سیستم می‌‌تواند طیف وسیعی از تراکنش‌‌ها را مدیریت کند.

0 91

بر اساس گزارش مایکروسافت در روز ۱۳ مه، این شرکت در حال ساختن یک شبکه هویت دیجیتال غیرمتمرکز (DID) بر روی بلاک چین‌‌ بیت کوین است.

این شرکت در پست خود اعلام کرد که زیرساخت مورد نظر که با عنوان شبکه پوشش هویت (ION) شناخته می‌‌شود، بر مبنای دسته‌‌ای در حال تکامل از استانداردها است که در راستای فعالیت‌‌های بنیاد هویت غیرمتمرکز (Decentralized Identity Foundation) توسعه داده شده‌‌اند.

مایکروسافت اذعان داشت که این شرکت به دنبال برطرف کردن مشکلاتی کلی است. بدین معنی که “حتی بهترین و غیرمتمرکزترین بلاک چین ها نیز تنها قادرند ده‌‌ها تراکنش را در هر ثانیه انجام دهند، چیزی که به هیچ عنوان با نیازهای بسیار زیاد دنیایی پر از DID ها قابل مقایسه نیست.” از سوی دیگر، این شرکت عنوان کرد که روش پیش رو به این معنی است که ده‌‌ها هزار فعالیت را می‌‌توان در هر ثانیه انجام داد. این پست منطق پشت ION را چنین توضیح می‌‌دهد:

باور داریم که هر شخص به یک هویت غیرمتمرکز و دیجیتالی نیاز دارد تا آن را تحت اختیار و کنترل خود داشته باشد، هویتی که قادر است تعاملات ایمن و مبتنی بر حریم خصوصی را برای آنها فراهم آورد. این هویت شخصی باید بدون هرگونه مشکلی با زندگی افراد ادغام شود و آنها را در مرکز هر کاری قرار دهد که در دنیای دیجیتال انجام می‌‌دهند.

دنیل بوچنر، یکی از مدیران برنامه‌‌نویسی تیم هویتی مایکروسافت، عنوان کرد که هدف شبکه‌‌های غیرمتمرکز این است که کنترلی را از میان بردارند که اپلیکیشن‌‌ها، سرویس‌‌ها و سازمان‌‌ها بر روی شناسه‌‌های دیجیتالی مانند آدرس‌‌های ایمیل و رمز ارز های عبور اعمال داشته‌‌اند.

مایکروسافت به دنبال ساختن اکوسیستمی است که در آن “میلیاردها انسان و دستگاه‌‌های بیشمار می‌‌توانند در یک بستر تعامل‌‌پذیر با یکدیگر تعامل داشته باشند که بر اساس استانداردها و جزئیات منبع باز ساخته شده است.”

شرکت مایکروسافت اضافه کرد که به دنبال همکاری با شریکان منبع باز است تا ION قادر باشد در ماه‌‌های آینده به صورت عمومی در شبکه اصلی بیت کوین راه‌‌اندازی شود.

فناوری‌‌هایی که کنترل بیشتری را در مورد هویت‌‌های دیجیتالی در اختیار مردم قرار می‌‌دهند محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌‌اند و شرکت PayPal نیز ماه گذشته اعلام کرد که در یکی از این استارت‌‌آپ‌‌ها سرمایه‌‌گذاری کرده است.

ION به هیچ عنوان اولین پروژه بلاک چینی مایکروسافت نیست. اوایل ماه جاری، این شرکت ابزار توسعه بلاک چین‌‌ Azur را برای بلاک چین‌‌ اتریوم ارائه داد و شرکت Starbucks نیز از این سرویس برای فرآیند تولید قهوه استفاده خواهد کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.