راه‌‌اندازی اپلیکیشن‌‌ استیبل کوین Reserve در کشور ونزوئلا

شرکت Reserve به صورت رسمی اعلام کرد که اپلیکیشن معاملاتی خود را به زودی در کشور ونزوئلا راه‌‌اندازی خواهد کرد. مقامات این شرکت اعلام کردند که سرمایه‌‌گذاران زیادی سعی داشتند از این اقدام جلوگیری کنند، اما مردم ونزوئلا از تورم بسیار شدید رنج می‌‌برند و ارز ملی این کشور هر روز درصدی از ارزش خود را از دست می‌‌دهد. هدف اصلی Reserve نیز برطرف کردن همین مشکل است.

0 86

در اعلامیه‌‌ای رسمی که 12 مه با کوین‌‌تلگراف به اشتراک گذاشته شد، پروژه استیبل کوین‌‌ Reserve اعلام کرد که اپلیکیشن‌‌ پرداختی کریپتو-فیات خود را در ونزوئلا و آنگولا راه‌‌اندازی خواهد کرد. این شرکت در همین اعلامیه خاطرنشان کرد که توکن کاربردی (Utility Token) خود یعنی  (RSR (Reserve Rights را در صرافی رمز ارز هوبی (Houbi) لیست‌‌بندی خواهد کرد.

بر اساس اعلامیه مذکور، اپلیکیشن‌‌ این شرکت – که از طریق Google Play “در چند هفته آینده” برای کاربران اندروید عرضه خواهد شد – افراد و شرکت‌‌ها را قادر خواهد ساخت ارز فیات خود را به استیبل کوین این شرکت یعنی RSD) Reserve Dollar) تبدیل کنند. طبق این اعلامیه، RSD یک رمز ارز غیرمتمرکز بوده و توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌‌شود.

نوین فریمن، بنیان‌‌گذار مشترک و مدیرعامل Reserve، در گفتگو با کوین‌‌تلگراف اذعان داشت دلیل راه‌‌اندازی اپلیکیشن مذکور در ونزوئلا به ابرتورم موجود در این کشور مربوط است. وی خاطر نشان کرد:

بسیاری از مردم شامل تعدادی از سرمایه‌‌گذاران سعی کردند ما را از راه‌‌اندازی اپلیکیشن در ونزوئلا منصرف کنند... ابرتورم موجود در این کشور همان چیزی است که Reserve برای درست کردن آن به وجود آمده است و ونزوئلا با شدیدترین تورم موجود در دنیا روبرو است، بنابراین احساس کردیم که باید این کار را انجام دهیم.

این اعلامیه بیان می‌‌دارد که در حال حاضر 16 کشور دنیا تورم بیش از 20% دارند، اما وضعیت موجود در ونزوئلا بسیار وخیم است و بولیوار ونزوئلا هر روز 10% از ارزش خود را از دست می‌‌دهد.

همانطور که کوین‌‌تلگراف در ماه فوریه گزارش داد، عمیق‌‌تر شدن بحران اقتصادی این کشور باعث افزایش استفاده از بیت کوین و رمز ارزهای دیگر توسط مردم شده است. اواخر ماه دسامبر، حدود 2,500 بازرگان در ونزوئلا رمز ارز دش (DASH) را به عنوان ارز پرداختی خود پذیرفتند. آگوست 2018، تنها حدود 1,000 بازرگان این رمز ارز را می‌‌پذیرفتند.

Reserve همچنین گزارش داد که با شرکت 7Mobile Africa واقع در آنگولا وارد شراکت شده است – که بزرگ‌‌ترین واردکننده موبایل در این کشور است – تا اپلیکیشن خود را در تمامی گوشی‌‌های هوشمند آن به صورت پیشفرض نصب کند.

چندین خبر در ماه فوریه منتشر شدند که دولت ونزوئلا مقرراتی را برای انتقال پول رمز ارزی در این کشور وضع کرده است. بر اساس الزامات جدید، دولت ونزوئلا محدودیت‌‌ها و کمیسیون‌‌های ماهیانه‌‌ای را برای حواله‌‌های رمز ارزی تصویب کرده است که به اداره ملی دارایی‌‌های کریپتو و فعالیت‌‌های مرتبط پرداخت خواهند شد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.