راه‌‌اندازی الگوریتم جدید اثبات کار توسط توسعه‌‌دهندگان رمز ارز مونرو در ماه اکتبر

توسعه‌‌دهندگان رمز ارز مونرو (Monero) به صورت رسمی اعلام کردند که الگوریتم اثبات کار را به زودی در بلاک چین‌‌ آن راه‌‌اندازی خواهند کرد. به نظر می‌‌رسد که هدف اصلی از ارائه این گزینه مقابله با ASIC ها است که در فضای استخراج رمز ارزها بسیار گسترده شده‌‌اند.

0 114

توسعه‌‌دهندگان رمز ارز مبتنی بر حریم خصوصی مونرو (XMR) قصد دارند الگوریتم اثبات کار (Proof of Work) (PoW) جدیدی را در ماه اکتبر راه‌‌اندازی کنند. این الگوریتم جدید با همکاری شرکت Arweave توسعه‌‌ خواهد یافت که حسابرسی الگوریتم را تامین مالی خواهد کرد. یکی از سخنگویان شرکت Arweave این خبر را روز ۲۳ مه با کوین‌‌تلگراف به اشتراک گذاشت.

شرکت Arweave که پیش از این یک اینترنت دائمی و غیرمتمرکز را راه‌‌اندازی کرده است، در گفتگو با کوین‌‌تلگراف اذعان داشت که در صورت موفق بودن فرآیند حسابرسی، مونرو از الگوریتم RandomX بهره برده و آن را جایگزین الگوریتم CryptoNight خواهد کرد.

توسعه‌‌دهندگان مونرو هر ۶ ماه یک بار با استفاده از تغییرات جزئی در CryptoNight، هارد فورک‌‌هایی را صورت می‌‌دهند تا مقاومت این شبکه را در برابر ASIC ها (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) تضمین کنند.

با این وجود، روش مذکور به دلیل متمرکزسازی زیاد مورد انتقاد قرار گرفته است، همانطور که یکی از کاربران GitHub در سال ۲۰۱۸ عنوان کرد که تعداد زیاد هارد فورک‌‌ها به معنی متمرکزسازی بیشتر برای هماهنگی آنها است. شرکت Arweave نیز اظهار داشت که الگوریتم RandomX به دخالت کمتری برای مقابله با ASIC ها نیاز دارد و استخراج مبتنی بر کارت‌‌های گرافیکی را ارتقاء خواهد داد.

بر اساس گزارشات، Arweave با توسعه‌‌دهندگان مونرو وارد شراکت شده است تا حسابرسی مذکور را با همکاری یکدیگر تامین مالی کنند. انتظار می‌‌رود این حسابرسی به ۱۵۰,۰۰۰ دلار نیاز داشته باشد و در عرض دو ماه صورت پذیرد.

صفحه GitHub متعلق به RandomX نیز خاطرنشان می‌‌کند که این الگوریتم استخراج‌‌کنندگان را ملزم می‌‌سازد که بیش از دو گیگابایت از حافظه اجرایی را به این فرآیند اختصاص دهند و همین امر پنهان کردن تلاش‌‌ها برای سرقت رمز ارزها را مشکل‌‌تر می‌‌سازد.

همانطور که کوین‌‌تلگراف اخیرا گزارش داد، یکی از تحقیقات شرکت Check Point Research به این نتیجه رسیده است که بیشتر بدافزارهای رایج در ماه آوریل مربوط به رمز ارزها بودند و مونرو نیز بیش از رمز ارزهای دیگر مورد هدف قرار داشت.

در اوایل ماه مه، شرکت اطلاعات امنیتی Trend Micro Inc گزارش داد که کلاهبرداران اینترنتی اکنون از رخنه امنیتی CVE-2019-3396 در نرم‌‌افزار Confluence استفاده می‌‌کنند. این نرم‌‌افزار توسط شرکت Atlassian به منظور استخراج مونرو طراحی شده است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.