راهنمای Localbitcoins برای مبتدیان: نقد و بررسی کامل

Localbitcoins برای کسب و معامله بیت کوین به کاربران یک روش جایگزین ارائه می‌دهد. این سایت که در سال 2012 در فنلاند آغاز به کار کرد، قصد دارد خریداران و فروشندگان بیت کوین را از طریق یک بازار باز و همتا به همتا (peer-to-peer)، به هم متصل کند. کاربران با استفاده از این سایت می‌توانند آگهی‌ها را ایجاد و فهرست کنند، با خریداران و فروشندگان احتمالی ارتباط برقرار کرده و تمام جزئیات مبادله را پیش از نهایی‌سازی هر معامله، تأیید کنند.

0 168

Localbitcoins همانند دریچه‌ای به درون دنیای معامله بیت کوین عمل می‌کند و به تازه واردهای جدید به دنیای رمز ارز اجازه می‌دهد تا به سرعت با خرید و فروش بیت کوین آشنا شوند. Localbitcoins، شهرت خوبی به هم زده و در بسیاری از کشورهای سراسر دنیا ریشه دوانده است، و در حال حاضر صرافی‌ها را در 15582 شهر در سرتاسر 248 کشور به ثبت رسانده است.

ورود و ثبت‌نام Localbitcoins

Localbitcoins مانند یک بازار غیرمتمرکز کار می‌کند و به مردم اجازه می‌دهد تا بیت کوین را بطور مستقیم معامله کنند. برای شروع، بازدیدکنندگان جدید به این سایت می‌توانند به صفحه ثبت‌نام رفته و یک حساب باز کنند.

به مجرد اینکه یک حساب ایجاد شد، کاربران می‌توانند شروع به جستجوی فروشندگان بیت کوین در منطقه خودشان کنند. این سایت به اعضای خود اجازه می‌دهد تا انواع گسترده‌ای از جستجوها از جمله مکان فروشنده، روش‌های پرداخت مجاز و الزامات تأییداعتبار شناسه هویتی را انجام دهند.

هنگام انجام جستجو، تعدادی از فروشندگان دارای شرایط مورد قبول نمایش داده خواهند شد، کاربران می‌توانند شهرت و پیشینه معاملاتی هر فروشنده را بررسی کنند و همچنین بطور مستقیم با فروشنده به منظور بحث درباره هر موضوع مربوطه ارتباط برقرار کنند. وقتی جستجو و تأیید اعتبارها تکمیل شدند، شروع معامله با کلیک روی دکمه «Buy» (خرید) میسر خواهد بود.

لوکال بیتکوین

از اینجا می‌توان بیت کوین را از فروشنده خرید. قبل از خرید، باید مبلغی را که می‌خواهید بخرید، روش پرداخت، نحوه‌ی دریافت بیت کوین را که مایل هستید تأیید کنید و اگر موافقت کردید، فرم شناسه هویتی شما استفاده خواهد شد.

لوکال بیتکوین

کل فرایند کاملاً سرراست است و برای اینکه معاملات با حداقل مشکلات ممکن انجام شوند، Localbitcoins یک تعداد عوامل کلیدی را گنجانده است که کل این تجربه را بهتر می‌سازد.

روش‌های پرداخت

Localbitcoins به خریداران و فروشندگان امکان می‌دهد تا از طریق طیف وسیعی از روش‌های پرداخت، مبادله کنند. این‌ها عبارتند از:

 • COD یا پرداخت در محل
 • پرداخت پستی
 • PayPal
 • Webmoney
 • اتحادیه غربی
 • صرافی الکترونیک

این سایت همچنین تعدادی ویژگی‌ها در خود دارد که برای کمک به معاملات ایمن طراحی شده است:

 • یک سرویس تضمینی (Screw)- هنگام انجام معامله، هر پول نقدی که فرستاده می‌شود توسط سرپرستی اسکروی Localbitcoins نگهداری می‌شود. این وجوه تنها بعد از اینکه فروشندگان یک معامله موفق را تأیید کردند، پرداخت می‌شوند.
 • رتبه‌بندی شهرت- معامله‌گران بر اساس فعالیت خود یک امتیاز رتبه‌بندی می‌گیرند، به علاوه تاریخچه معامله آن‌ها و بازخورد رتبه‌بندی‌ آن‌ها برای مشاهده همه باز است.
 • پشتیبانی مشتریان- Localbitcoins از طریق ایمیل پشتیبانی ارائه می‌دهد و تیم پشتیبانی عموماً سریع پاسخ می‌دهند. این سایت همچنین یک انجمن دارد که در آنجا کاربران می‌توانند درباره موضوعات و راهنمایی‌ها، بحث کنند.
 • برطرف سازی عدم توافق – در رویدادی که یک مشتری درگیر هرگونه مشکلی شود، Localbitcoins یک سرویس حل عدم توافق را از طریق تیم پشتیبانی مشتریانش ارائه می‌دهد. این تیم، موارد را بررسی کرده و به دنبال حل هرگونه عدم توافق بین خریداران و فروشندگان می‌گردند.
 • احراز هویت دوعاملی- داشتن یک پین‌کد اضافی، یک سطح محافظت اضافه در برابر هکرها را فراهم می‌کند. 2FA به کاربران اجازه می‌دهد تا ورود خود را با داشتن پین‌کدی که مستقیماً به تلفن همراه آن‌ها فرستاده شده است، تأیید کنند.

کارمزدهای Localbitcoins

Localbitcoins همچنین تنها یک کمیسیون 1درصدی را از فروشندگان (یا افرادی که یک آگهی پست کرده باشند) دریافت می‌کند. با این‌حال، خریداران روی این سایت باید آگاه باشند که قیمت‌های بیت کوین بطور کلی بالاتر از بقیه چیزهایی است که می‌توان روی صرافی‌های متمرکز پررونق‌تر یافت. صرافی‌های بزرگتر با دریافت کمیسیون در تمام معاملات روی پلتفرم‌هایشان قادرند منبع درآمد ایجاد کنند. با این‌حال، با توجه به اینکه Localbitcoins مانند یک بازار همتا به همتا (peer-to-peer) عمل می‌کند، فروشندگان نیز تصمیم می‌گیرند با اندکی افزایش قیمت‌های فروش خود، منبع درآمد درست کنند. فروشندگان همچنین ریسک فروش بیت کوین به افرادی که شاید سعی کنند کلاهبرداری کنند (از طریق PayPal) را به جان می‌خرند، در نتیجه قیمت‌ها در سرتاسر این پلتفرم به منظور کاهش این ریسک، بالاتر است.

آیا Localbitcoins امن است؟

با توجه به اینکه Localbitcoins به صورت یک صرافی غیرمتمرکز عمل می‌کند، ضروری است که کاربران برای حصول اطمینان از معاملات موفق، معیارهای ایمنی مشخصی را لحاظ کنند. درحالیکه این سایت شهرت خوبی در امنیت و قابل اعتماد بودن برای خرید و فروش بیت کوین دارد، همیشه احتمال اینکه فروشندگان بی‌وجدان نیز از این سایت استفاده کنند وجود دارد. در نتیجه به منظور دوری از فروشندگان بد یا هر گونه کلاهبرداری احتمالی، بهتر است که:

 • پروفایل فروشنده را بررسی کنید و بسنجید که آیا برای معامله مناسب هستند. در صورت ممکن نگاهی بیندازید به فروشندگانی با یک حساب کاربری حداقل یک ساله که رتبه‌ای حول و حوش 98% دارند و بیش از 100 معامله بیت کوین انجام داده‌اند. مهمتر از اینها، می‌توان بازرگانان تأییدشده را شناسایی کرد که جزئیات حساب شرکت آن‌ها و نیز شماره همراه و نشانی ایمیل خودشان را نمایش می‌دهند.
 • با فروشنده تماس بگیرید و یک معامله از طریق این پلتفرم را درخواست کنید. از معامله با فروشندگان در خارج این سایت پرهیز کنید چرا که این سرویس اسکرو را نفی می‌کند و همچنین بهتر است به برقراری ارتباط از طریق کادر پیام Localbitcoins اکتفا کنید و از ارسال پیام از طریق ایمیل یا متن بپرهیزید.
 • شرایط خود را تا جای ممکن توضیح دهید و روی هرگونه مشکلی که احتمالاً دارید تأکید کنید. Localbitcoins به افراد اجازه می‌دهد درباره قیمت‌ها و روش‌های پرداخت و نیز روش تحویل بیت کوین مذاکره کنند، پس مهم است که درباره مهمترین جنبه‌های معامله بحث کنید.
 • اگر دچار هر مشکلی شدید یا هرگونه شک و تردیدی درباره فروشندگان مربوطه داشتید، با پشتیبانی مشتریان تماس بگیرید و از این انجمن استفاده کنید. با اینکه این سایت کاملاً قابل فهم است، همیشه احتمال دارد که کاربران دچار مشکل شوند. کمک‌رسانی همیشه فراهم است.

نتیجه‌گیری

Localbitcoins یکی از پلتفرم‌هایی است که ساده‌ترین دسترسی را برای کسب بیت کوین دارد. این سایت امکان خریدهای خصوصی را می‌دهد و از سرتاسر دنیا می‌توان از آن استفاده کرد؛ همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق چندین روش پرداخت مختلف، خرید انجام دهند و محدودیت‌های خرید و فروش تحمیل نمی‌کند.

با این‌حال، بازدیدکنندگان این سایت باید به خاطر داشته باشند که شاید فروشندگان غیرقابل اعتماد نیز روی این سایت باشند و فروشندگان خوشنام ممکن است شروط خاصی هنگام انجام معاملات داشته باشند. فروشندگان برای مقادیر زیادتر، تأییداعتبار شناسه هویتی را درخواست می‌کنند و روش‌های پرداخت برگشت‌پذیر مانند PayPal را نمی‌پذیرند. قیمت‌ها نیز ممکن است اندکی بالاتر باشد چرا که فروشندگان برای بیت کوین نسبت به صرافی‌های پررونق‌تر، هزینه بالاتری را انتخاب می‌کنند.

توجه اصلی تیم پشتیبان Localbitcoins روی ارائه سرویسی است که هم کاربران و هم عامه مردم را بهره‌مند می‌سازد و صفحه ‌اصلی آن می‌گوید که «ما همچنان در حال گسترش هستیم و می‌خواهیم صرافی و اقتصاد بیت کوین را به هر شهری در دنیا بیاوریم. ما معتقدیم روند بیت کوین مانند تبدیل شدن از یک جوجه اردک زشت به یک قوی سیاه است، چیزی که اساساً نحوه کار مالی دنیا را تغییر می‌دهد. این یک توانمندساز برای شکوفایی بیشتر، به ویژه در کشورهای در حال توسعه خواهد بود».

Localbitcoins یک روش امتحان‌شده و قابل اطمینان از معاملات بیت کوین است که توسط جماعت بیت کوین با آغوش باز پذیرفته شده است. این سایت تلاش می‌کند تا نسبت به خصلت‌های غیرمتمرکز بیت کوین امین بماند و یک موقعیت خوب بسیار ویژه درون اکوسیستم رمز ارزها برای خود پیدا کند. این سایت برای کسانی است که نسبت به خرید بیت کوین تازه‌کار هستند و نیز معامله‌گران باتجربه‌تر یک گزینه خوب است.

مزایا

 • سرویس Screw
 • رتبه‌بندی بر حسب شهرت
 • پشتیبانی خوب
 • مقادیر زیاد حق انتخاب‌های پرداخت
 • معتبر بودن

معایب

 • کارمزدهای بالاتر برای پول نقد
 • نیاز به هوشیار بودن

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.