راهنمای صرافی OKEx برای مبتدیان: بررسی کامل

در جهان گسترده‌‌ صرافی‌‌های ارزهای رمزنگاری شده‌‌، OKEx، طیف نسبتا وسیعی از جفت‌‌های معاملاتی و قابلیت معامله‌‌ی مستقیم به و از ارز فیات را ارائه می‌‌کند. همچنین، OKEx، در حال انجام اقداماتی برای توسعه‌‌ی بازار مشتقات ارز رمزنگاری شده به وسیله‌‌ی ارائه‌‌ی قراردادهای آتی است. به هر حال، براساس دستورالعمل‌‌های دقیق کاربری این صرافی، دسترسی به آن، محدود است.

1 1,270

OKEx، زاده‌‌ صرافی اوکی‌‌کوین (OKCoin) است. اوکی‌‌کوین، محصول فکری استار زوی (Star Xu) سرمایه‌‌گذار است. OKEx برای اوکی‌‌کوین، همانند کوین بیس (Coinbase) برای جی‌‌داکس (GDAX) می‌‌باشد و هر دو دسته صرافی، به گروه‌‌های مختلفی از سرمایه‌‌گذاران، یاری می‌‌رسانند. OKEx و جی‌‌داکس، با تمرکز بر معامله‌‌گران ارز رمزنگاری‌‌شده‌‌ حرفه‌‌ای‌‌تر، طراحی شده‌‌اند.

OKex Review

بررسی OKEx

OKEx که در اصل، در سال ۲۰۱۴ و در چین، تأسیس شد، دومین صرافی رمز ارز بزرگ جهان از لحاظ حجم است. شاخه‌‌ قرارداد آتی بیت کوین (Bitcoin) آن، به تنهایی، هرروزه، تقریبا ۱.۵ میلیارد دلار برحسب حجم تولید می‌‌کند. اخیرا OKEx، همانند بایننس (Binance) رقیب، به مجمع‌‌الجزایر ارز رمزنگاری شده‌‌پسند مالت (Malta)، تغییر مکان داده است.

کدام کشورها می‌‌توانند در OKEx معامله نمایند؟

در میان صرافی‌‌های رمز ارز، OKEX، درباره‌‌ی اینکه دقیقا چه کسی می‌‌تواند در آن مشارکت نماید، استاندارد نسبتا بالایی دارد.

در حال حاضر، OKEX، برای شهروندان هنگ‌‌کنگ، کوبا، کره‌‌ی شمالی، ایران، کریمه، سودان، مالزی، سوریه، ایالات متحده‌‌ی آمریکا و سرزمین‌‌های آن، بنگلادش، اکوادر، بولیوی و قرقیزستان، قابل استفاده نیست.

این کشورها، یا در فهرست تحریم‌‌های شورای امنیت ملل متحد (United Nations Security Council Sanctions List) قرار دارند یا استفاده از پلتفرم‌‌های معاملاتی برای شهروندان آن‌ها، به گونه‌‌ای محدود یا ممنوع است.

در رابطه با ایالات متحده، ارزهای رمزنگاری شده، همچنان در وضعیت قانونی بسیار مبهمی قرار دارند. مسئله، منوط بر این است که آیا ارزهای رمزنگاری شده را می‌‌توان به عنوان اوراق بهادار، طبقه‌‌بندی نمود یا خیر و این امر، عمدتا براساس حقایق خاص مربوط به هر موقعیت، تعیین شده است. بنابراین، اگر صرافی‌‌هایی که کوین‌‌های متعددی، یعنی تمام کوین‌‌ها را ارائه می‌‌کنند، اقداماتی برای بازداشتن شهروندان ایالات متحده از فعالیت در صرافی‌‌های خود انجام ندهند، در خطر تخلف کردن از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (U.S. Securities and Exchange Commission) قرار می‌‌گیرند.

این امر، این تصمیم را توسط برخی از توسعه‌‌دهندگان توکن منعکس می‌‌کند که به علت ترس از این که شاید توکن‌‌ آنها، بعدا اوراق بهادار فرض شود و درنتیجه، یک فروش اوراق بهادار غیرقانونی برگزار شده باشد، شهروندان ایالات متحده را از عرضه‌‌ها‌‌ی اولیه‌‌ی سکه محروم می‌‌نمایند.

در این مورد، درجات قانون‌‌گذاری، مبهم هستند و احتمالا، مدتی به همین صورت باقی می‌‌مانند. تصمیم OKEx مبنی بر محروم نمودن آشکار ایالات متحده و کشورهای دارای وضعیت قانونی بحث‌‌برانگیز پیش از سازمان ملل متحد (United Nations)، از تصمیم‌‌های اتخاذشده توسط سایر صرافی‌‌های مشابه، محتاطانه‌‌تر است. این امر، همانطور که در جمع‌‌بندی خود توضیح خواهیم داد، لزوما چیز بدی نیست.

ثبت‌‌نام حساب OKEx

با فرض این که شما در یک کشور موافقت نموده با OKEx قرار دارید، اولین مرحله برای معامله در این پلتفرم، ایجاد حساب است.

صفحه‌‌ ورود اولیه، ساده است. OKEx، مجددا به شما درباره‌‌ فهرست کشورهای ممنوع خود تذکر می‌‌دهد و سپس، شما را وادار به ارائه‌‌ یک آدرس ایمیل یا شماره‌‌ تلفن برای نام کاربری خود می‌‌کند. در این زمان، یک رمز عبور ورود نیز ایجاد می‌‌شود و برای ادامه دادن، شما باید ایمیل خود را به منظور یک رمز برای ورود به فرم ثبت‌‌نام ظرف ۶۰ ثانیه، بررسی نمایید.

OKex Account Signup

OKEx سطوح راستی‌‌آزمایی مختلف بسیاری ارائه می‌‌کند که هر کدام از آن‌ها، دارای مجموعه‌‌الزامات و مزایای خود هستند. یک راستی‌‌آزمایی سطح یک، دسترسی به اکثر بخش‌‌های سایت OKEx به همراه یک حد معامله‌‌ی ۲.۰۰۰ دلاری را اعطا می‌‌کند و تنها نیاز به یک ملیت، نام کاربری و شماره‌‌ی ID (شناسایی) دارد. یک راستی‌‌آزمایی سطح دو، همراه با دسترسی به تمام کارکردهای معاملاتی و یک حد ۲۰۰.۰۰۰ دلاری روی می‌‌دهد. این دسترسی، به قیمت یک عکس از خود و اطلاعات هویتی شما صورت می‌‌گیرد. یک راستی‌‌آزمایی سطح سه، حد معامله‌‌ی شما را به ۵۰۰.۰۰۰ دلار افزایش می‌‌دهد و مستلزم اثبات ویدئویی هویت شما می‌‌باشد.

در صورتی که در فرآیند ایجاد حساب به مشکل غیرمنتظره‌‌ای برخورد کنید، OKEx، یک پایگاه داده‌‌ FAQ (سوالات متداول) نسبتا جامع و پشتیبانی مشتری فعال مفیدی دارد. یک موضوع جزئی بسیار موردبحث، این است که FAQ و سایت‌‌های پشتیبانی، شما را از https://www.okex.com به https://support.okex.com انتقال می‌‌دهند. کلیک کردن روی علامت رنگی برجسته‌‌ی‌‌ OKEx در گوشه‌‌ی سمت چپ بالا، شما را به جای صفحه‌‌ی اصلی سایت اصلی، به صفحه‌‌ی اصلی پشتیبانی می‌‌برد. برای بازگشت به سایت اصلی، باید روی لینک خاکستری کمرنگ و کوچک OKEx در گوشه‌‌ی سمت راست بالا کلیک کنید.

چگونه در OKEx معامله کنیم؟

OKEx به شما اجازه نمی‌‌دهد که بدون ایجاد یک حساب، از تالار معامله‌‌ی مجازی آن بازدید نمایید، اما شما می‌‌توانید به وسیله‌‌ی دسترسی به قابلیت “Charts (نمودارها)” آن در کنار سربرگ بالا، آگاهی خوبی از تعداد زیاد معاملات ارائه‌‌شده به دست آورید. این نمودارها، براساس جفت‌‌های معاملاتی، شامل USDT (تتر)، BTC (بیت‌‌کوین)، ETH (اتریوم) و کوین ذاتی صرافی، یعنی OKB سازماندهی می‌‌شوند. همچنین، OKEx، قراردادهای آتی موجود خود و یک شاخص سودمند برای کوین‌‌های منتخب را به نمایش می‌‌گذارد.

OKEx، در قسمت FAQ خود، یک معرفی کوتاه از طبقه‌‌بندی‌‌های معاملاتی اصلی خود ارائه می‌‌کند. بررسی هر یک از این طبقه‌‌‌‌بندی‌‌ها به منظور کسب درک خوبی از تنوع تجربیات معاملاتی‌‌ که OKEx ارائه می‌‌کند، ارزشمند است.

در بالای سایت، چند گزینه‌‌ برای معامله را مشاهده خواهید نمود:

 • Charts – نمودارهای معاملاتی دقیق برای هر ارز رمزنگاری شده را به شما نشان خواهد داد
 • Fiat to Token (فیات به توکن) – امکان خرید مستقیم برخی از ارزها به وسیله‌‌ی فیات را برای شما فراهم خواهد کرد
 • Token Trading (معامله‌‌ی توکن) – صفحه‌‌ی معامله‌‌ی رمز ارز به رمز ارز متداول است.
 • Futures (قراردادهای آتی) – امکان اتخاذ رویکردی بلندمدت یا کوتاه‌‌مدت درباره‌‌ی یک ارز را برای شما فراهم می‌‌کند. برای استفاده از این گزینه، باید در آزمون سایت که نشان می‌‌دهد شما نحوه‌‌ی عملکرد آن را می‌‌دانید قبول شوید.

فیات به توکن

OKEx، یک سیستم معاملاتی C2C (ارتباط مصر‌‌ف‌‌کننده با مصرف‌‌کننده) نسبتا غیرمعمول ارائه می‌‌کند که بسیار مشابه یک سوآپ فرابورس عمل می‌‌کند. معاملات می‌‌توانند بین کاربران خاص OKEx که قیمت‌‌های خاص خود را در یک پرتال امن و تعدیل‌‌شده قرار می‌‌دهند، انجام شوند. همچنین، برداشت‌‌ها، در بازار C2C که می‌‌توان آن را در زیر فهرست “فیات به توکن” سربرگ اصلی یافت، ارائه می‌‌شوند.

اگر شما صفحه‌‌ی Fiat to Token را باز کنید، فهرستی از ارزهای موردپشتیبانی را در سمت چپ و نمودار قیمت و گزینه‌‌ی Buy (خرید) یا Sell (فروش) در قیمت‌‌های تعیین‌‌شده را در سمت راست مشاهده خواهید نمود.

Fiat to Token

در بالای قیمت‌‌ها، گزینه‌‌ی انتخاب بین Verified Traders (معامله‌‌گران تأییدشده) یا Individual Traders (معامله‌‌گران فردی) را مشاهده خواهید نمود.

معامله‌‌ توکن

رویداد اصلی هر صرافی، بازار توکن به توکن است. OKEx، انواع مختلفی از توکن‌‌ها که در تعداد، با اکثر صرافی‌‌های بزرگ دیگر قابل مقایسه هستند را در سه جفت‌‌سازی معامله، یعنی BTC، ETH، BCH (بیت کوین کش) و USDT فهرست می‌‌کند. همچنین، این پرتال، قسمت ” Favorites(علاقمندی‌‌ها)” را برای پیگیری توکن‌‌های بسیار جالب توجه ارائه می‌‌کند.

Token Trading

مجددا صفحه‌‌بندی، ساده اما واضح و روشن است. یک کادر زبانه‌‌دارشده، حق انتخاب خرید یا فروش را به همراه اطلاعات قیمت‌‌گذاری و میزان مرتبط در زیر آن به نمایش می‌‌گذارد. یک نمودار در سمت راست صفحه‌‌ی معامله‌‌ی اصلی، قیمت‌‌های خرید و فروش اخیر را نمایش می‌‌دهد.

اگر شما از طریق فهرست‌‌ “Charts” به صفحه‌‌ی معامله دست یابید، از گزینه‌‌ی نمای ” Full Screen (تمام‌‌صفحه)” که صفحه‌‌بندی بزرگتر و پیشرفته‌‌تری را ارائه می‌‌کند، بهره‌‌مند می‌‌شوید.

Advanced View

معامله‌‌ قراردادهای آتی

OKEx، از تمام معامله‌‌گران قراردادهای آتی احتمالی می‌‌خواهد که موافقت‌‌نامه‌‌ی کاربر اختصاصی آن را مطالعه نمایند و بپذیرند. این درخواست، از پیچیدگی نسبی و ریسک بالای بازار مشتقات ارز رمزنگاری شده، ناشی می‌‌شود. به کارگیری قدرت نفوذ می‌‌تواند به معنای منافع و زیان‌‌های بزرگ در مدت زمانی کوتاه باشد و OKEx، برای حصول اطمینان از این که کاربران آن، درک می‌‌کنند که از تالار معامله‌‌ی توکن به توکن استاندارد، در حال ورود به یک دنیای کاملا جدید می‌‌باشند، تلاش بسیاری به کار می‌‌برد.

OKEx، هشت کوین BTC، LTC (لایت‌‌کوین)، ETH، ETC (اتریوم کلاسیک)، BCH، XRP (ریپل)، EOS (ایاس) و BTG (بیت‌‌کوین گلد) را برای معامله‌‌ی قراردادهای آتی پشتیبانی می‌‌کند.

کارمزدهای OKEx

کارمزدهای خدمات OKEx، برای چنین صرافی متنوعی، فوق‌‌‌‌العاده ساده و پربازده هستند.

شرکت، برای تمام معاملات توکن به توکن، یک کارمزد سازنده (ارائه‌‌کننده‌‌ی نقدینگی) و گیرنده‌‌ی (برداشت‌‌کننده‌‌ی نقدینگی) ۰.۱ درصدی مطالبه می‌‌کند. یک معافیت از کارمزدها تا ماه فوریه‌‌ی سال ۲۰۱۸ به معاملات فیات اعطا شد، اما تا ماه مه، هیچ ساختار کارمزد جدیدی اعلام نشده است.

برای معامله‌‌ی قراردادهای آتی، کارمزدها به صورت توکن به توکن تعیین می‌‌شوند. برای BTC، یک کارمزد سازنده، گیرنده و واریز ۰.۰۱۵ درصدی تعیین می‌‌شود. معاملات قراردادهای آتی LTC، دارای یک کارمزد سازنده‌‌ی ۰.۰۲۵ درصدی، یک کارمزد گیرنده‌‌ی ۰.۰۷۵ درصدی و یک کارمزد واریز ۰.۰۵ درصدی هستند. ETH، ETC و BCH، همگی، متحمل یک کارمزد سازنده‌‌ی ۰.۰۲۵ درصدی، یک کارمزد گیرنده‌‌ی ۰.۰۷۵ درصدی و یک کارمزد واریز ۰.۰۵ درصدی می‌‌شوند.

همچنین، OKEx، دارای یک ساختار تخفیف کارمزد مبتنی بر میزان لایه لایه است. تخفیفات، به صورت روزانه و براساس یک حجم مبادلات ۳۰ روزه محاسبه می‌‌شوند و همچنین، همراه با سطوح برداشت مرتبط صورت می‌‌گیرند.

این سطوح، از کمتر از معادل ۶۰۰ BTC به همراه کارمزدهای سازنده‌‌ی ۰.۱۵ درصدی و کارمزدهای گیرنده‌‌ی ۰.۲ درصدی تا بیشتر از معادل ۱۲۰.۰۰۰ BTC همراه با کارمزدهای سازنده‌‌ی ۰.۰۲ درصدی و کارمزدهای گیرنده‌‌ی ۰.۰۵ درصدی متغیر هستند. یک ساختار تخفیف لایه لایه‌‌ی مشابه برای معامله‌‌گران قراردادهای آتی وجود دارد که به صورت مجزا از معاملات بازار نقدی محاسبه می‌‌شود. این سطوح، از کمتر از معادل ۱۰.۰۰۰ BTC تا بیشتر از معادل ۳۰۰.۰۰۰ BTC، متغیر هستند.

حد برداشت ۲۴ ساعته (BTC) معامله‌‌ی قراردادهای آتی معامله‌‌ی نقدی
کارمزد گیرنده کارمزد سازنده حجم مبادلات ۳۰ روزه (BTC) کارمزد گیرنده کارمزد سازنده حجم مبادلات ۳۰ روزه (BTC) ردیف
۱۰۰ ۰.۰۵% ۰.۰۳% ۱۰۰۰۰> ۰.۲% ۰.۱۵% ۶۰۰> سطح ۱
۱۵۰ ۰.۰۴۵% ۰.۰۲۵% ۱۰۰۰۰≤ ۰.۱۹% ۰.۱۴% ۶۰۰≤ سطح ۲
۲۰۰ ۰.۰۴% ۰.۰۲% ۲۰۰۰۰≤ ۰.۱۸% ۰.۱۳% ۱۲۰۰≤ سطح ۳
۲۵۰ ۰.۰۳۵% ۰.۰۱۵% ۳۰۰۰۰≥ ۰.۱۷% ۰.۱۲% ۲۴۰۰≤ سطح ۴
۳۰۰ ۰.۰۳% ۰.۰۱% ۶۰۰۰۰≤ ۰.۱۵% ۰.۱۱% ۱۲۰۰۰≤ سطح ۵
۴۰۰ ۰.۰۲۵% ۰.۰۰۵% ۱۰۰۰۰۰≤ ۰.۱۱% ۰.۰۸% ۲۴۰۰۰≤ سطح ۶
۵۰۰ ۰.۰۲% ۰% ۲۰۰۰۰۰≤ ۰.۰۸% ۰.۰۵% ۶۰۰۰۰≤ سطح ۷
۱۰۰۰ ۰.۰۲% ۰.۰۱%- ۳۰۰۰۰۰≤ ۰.۰۵% ۰.۰۲% ۱۲۰۰۰۰≤ سطح ۸

آیا OKEx امن است؟

در سایت OKEx، اطلاعات بسیاری در رابطه با سازوکارهای امنیتی داخلی آن وجود ندارد. مجازشناسی دومرحله‌‌ای را می‌‌توان در زمان ایجاد حساب راه‌‌اندازی نمود و OKEx، دستورالعمل‌‌های دقیقی را برای تغییر رمزهای عبور مدیر ارائه می‌‌کند، اما جزئیات دقیق رویکرد امنیتی OKEx، به خوبی مخفی می‌‌شوند. با توجه به پاپ‌‌آپ‌‌های تقریبا مداوم صرافی که شرح می‌‌دهند در حال حاضر، ورود کدام کشورها به صرافی، ممنوع می‌‌باشد، این امر، تعجب‌‌آور است.

در ماه اکتبر سال ۲۰۱۷، هکرها، قادر به دسترسی به برخی از حساب‌‌های OKEx بودند. بیانیه‌‌ی OKEx درباره‌‌ی این موضوع، این نفوذها را به قصور خود سیستم امنیتی OKEx نسبت نمی‌‌دهد، بلکه به افرادی نسبت می‌‌دهد که مورد حملات فیشینگ قرار گرفته‌‌اند.

صرافی، در یک بروزرسانی نوشت: “اخیرا، چند حساب OKEx، به طور غیرمعمولی مورد دسترسی قرار گرفتند همچنین به دلیل سیستم امنیتی OKEx، تمام برداشت‌‌ها ناموفق بودند؛ به هر حال، معاملات، نابسامان بودند و موجب زیان‌‌های معینی شدند.”

OKEx، علل نفوذها را به صورت رمزهای عبور به طور نادرست نگهداری و تعیین‌‌شده، رایانه‌‌های شخصی تحت تأثیر بدافزار قرار گرفته یا کاربران واردشونده به رایانه‌‌های عمومی و “…پلتفرم‌‌های دیگر، دچار مشکلات امنیتی شدند و یک کاربر، رمز عبور شخصی یکسانی را برای OKEx و سایر پلتفرم‌‌ها تعیین نمود.” شرح می‌‌دهد.

OKEx، برای جلوگیری از نفوذهای آتی، استفاده از مجازشناسی دومرحله‌‌ای را پیشنهاد می‌‌کند و یک آموزش کوتاه ارائه می‌‌نماید.

توکن OKB

توکن ذاتی OKEx، OKB است و هنگامیکه شرکت، بلاکچین خود را توسعه می‌‌دهد، این توکن، برای ترغیب به معامله در پلتفرم OKB به کار می‌‌رود. این توکن، یک عرضه‌‌ی کل ۱ میلیاردی که ۷۰ درصد آن قفل‌‌شده می‌‌باشد، ارائه می‌‌کند و شرکت، هر جمعه، ۵۰ درصد از کارمزدهای خدمات خود که در طول هفته جمع‌‌آوری شده‌‌اند را بین دارندگان OKB توزیع می‌‌کند.

OKB، معامله‌‌گران OKEx را مشمول مزایای خاصی مانند تخفیفات کارمزد خدمات می‌‌کند. به این ترتیب، این توکن، بسیار مشابه کوین BNB (بایننس کوین) استفاده‌‌شده توسط بایننس عمل می‌‌کند.

هدف نهایی پروژه‌‌ی توکن OKB، یک شبکه‌‌ی جهانی از دارایی‌‌های معاملاتی ارز رمزنگاری شده است.

شرکت اظهار نمود که “OKB، به عنوان یک توکن پایه برای فراهم نمودن امکان مشارکت در ساخت یک صرافی جهانی برای گروه‌‌های بلاکچین جهانی عمل خواهد نمود.”

شرکای جهانی OKEx (OKEx Global Partners) چیست؟

شرکای جهانی OKEx، یک طرح بازار طبق صرافی است. این سیستم، پیرامون دارایی‌‌ها و ارجاعات OKB تشکیل می‌‌شود و جوایز، به شکل پاداش‌‌های خاص و پاداش‌‌های OKB توزیع می‌‌شوند.

توجه به برنامه‌‌ی شرکای جهانی OKEx، واقعا هیچ محدودیتی ندارد. این امر، تنها مستلزم دارا بودن حداقل ۵.۰۰۰ OKB و ارجاع ماهانه ۵۰ نفر به سایت است. پاداش این سطح مقدماتی، ۳۰ درصد کارمزدهای معامله‌‌ی مرتبط جمع‌‌آوری‌‌شده از طریق ارجاعات شما در مدت شش ماه آینده است.

OKEx، در وب‌‌سایت آغازین خود بیان نمود که “ما در حال جستجوی شرکای جهانی مؤثری مانند شما برای پیوستن به مأموریت گسترش سراسری فناوری بلاکچین خود هستیم.””ما در حال ساخت یک اکوسیستم بلاکچین می‌‌باشیم. این سیستم، سیستمی است که ما را به جوامع سراسر جهان متصل می‌‌کند و ما در بهبود پیشروی، به کمک شما نیاز داریم. در عوض، شما میزان نسبتا خوبی از پاداش را برای تلاش خود کسب خواهید نمود. آیا علاقمند هستید که به ما بپیوندید؟ همین امروز عضو شوید.”

سرمایه‌‌ بلاکچین OK Blockchain Capital) OK)چیست؟

سرمایه‌‌ی بلاکچین OK، شاخه‌‌ی سرمایه‌‌گذاری پلتفرم OKEx است. بخش کسب و کار، برای پروژه‌‌های بلاکچین جدید، به شرکاء متوسل می‌‌شود و خدمات کمکی‌‌ مانند مشاوره، فناوری، منابع و سرمایه را ارائه می‌‌کند. این امر، نقطه‌‌ی عطفی برای ارائه‌‌ی کاغذ معرفی کسب و کار و احتمالا ثبت توکن در داخل پلتفرم OKEx می‌‌باشد. سرمایه‌‌ی بلاکچین OK، ادعا می‌‌کند که حداقل ۱۰۰ میلیون دلار به محصولات و خدمات فناوری بلاکچین جدید تخصیص داده است.

جمع‌‌بندی

پلتفرم OKEx، طیف وسیعی از ابزارها و مکان‌‌های انجام معامله را برای هر سطحی از نیاز سرمایه گذاری به نمایش می‌‌گذارد. تازه‌‌واردان حوزه‌‌ی ارز رمزنگاری شده و معامله‌‌گران حرفه‌‌ای، به طور مشابه، چیزی مفید را در OKEx خواهند یافت.

رابط کاربری OKEx، تقریبا به خوبی طراحی شده است و تعداد زیادی از گزینه‌‌های معاملاتی مختلف و دیدگاه‌‌ها را ارائه می‌‌کند که معامله‌‌گران باتجربه، بابت آن‌ها سپاسگزار خواهند بود، اما ممکن است این رابط کاربری، برای مبتدیان تمام‌‌عیاری که شاید در آغاز به کار در صرافی‌‌ مانند بایننس موفق باشند، اندکی دشوار باشد. بایننس، واقعا همان تعداد گزینه‌‌ را برای معامله ارائه نمی‌‌کند و صفحه‌‌ معامله‌‌ ساده‌‌‌‌ای دارد.

این که در حال حاضر، چنین بخش بزرگی از سرمایه‌‌گذاران، به دلیل قوانین OKEx درباره‌‌ی ملیت و ایجاد حساب، قادر به مشارکت نیستند، مایه‌‌ تأسف است. با این وجود، این امر، قابل درک است. OKEx، در چین که یک رابطه‌‌ی مبتنی بر عشق و نفرت آشکار با ارز رمزنگاری شده و سایر دارایی‌‌های دیجیتال دارد، ایجاد شد و در محیط ایالت‌‌های غربی (کنایه از محیطی که هنوز قانون به درستی بر آن حکمفرما نشده است) معامله‌‌ی کریپتو، این کشور، هزینه‌‌ی محافطه‌‌کار بودن را می‌‌پذیرد.

ممکن است موضع نسبتا سخت‌‌گیرانه‌‌ی OKEx، از اکثر پلتفرم‌‌های دیگر، آینده‌‌نگرتر باشد. در سراسر جهان، قوانین کریپتو، در مراحل اولیه‌‌ی خود قرار دارند و این که در بازارهای شناخته‌‌شده‌‌ای مانند ایالات متحده یا اقتصادهای در حال توسعه، این قوانین به کدام جهت تغییر خواهند نمود، کاملا مشخص نیست. ممکن است محتاطانه عمل نمودن و اجتناب از هرگونه ریسکی در حال حاضر یا حداقل تا زمانی که وضعیت قانون‌‌گذاری، اندکی آرام‌‌تر شود، صحیح‌‌ترین اقدام باشد.

علاوه بر این، OKEx، بزرگ است و براساس برآورد آن، دومین صرافی رمز ارز بزرگ جهان است. OKEx نمی‌‌تواند از عهده‌‌ی پذیرش ریسک‌‌های بسیار برآید، اما توانایی تأثیرگذاری بر سیاست آتی به وسیله‌‌ی ریسک‌‌هایی که برای متحمل شدن تعیین می‌‌کند را دارد.

به طور کلی، صرافی OKEx، منافع بسیاری را فراهم می‌‌کند، اما جایگاه‌‌های نسبتا اندکی را ارائه می‌‌نماید. این امر، ممکن است فرصت ذخیره‌‌ی آن در بلندمدت باشد.

 • مزایا
 • گزینه‌‌های معاملات مارجین (Margin Trading)
 • معامله‌‌ی قراردادهای آتی
 • صرافی پیشرفته
 • توکن OKB
 • حجم و نقدینگی زیاد

معایب

 • برای مبتدیان مناسب نیست
 • محدودیت‌‌های کشوری
 • به اندازه‌‌ی رقبا، ارز ندارد
 • فیات با پشتوانه CNY (یوان چین)

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. Nigella Clarke

  Hi,
  I am Nigella Clarke, Nice to e-meet you. I hope you are doing well.
  I know that you will probably get a TON of emails, so I will keep this short. I think you might find this interesting …
  I am a blogger by profession and I am looking for a blog-related site. Read some of the articles on your site and find them truly informative.
  I also want to publish my article on your site. I hope you will be interested in too. If so, please let me know the right time to contact you and share your procedure and other details.

  Thank you.
  Best regards,
  Nigella Clarke.