راهنمای سهام گذاری در دش (Dash Staking)

دارندگان دش که یک masternode‌‌ یا مستر نود (masternode) دارند، سالانه 7 درصد پاداش بلوک دریافت می‌‌کنند. Staked سرویسی ارائه می‌‌کند که به دارندگان دش اجازه می‌‌دهد تا از منافع اداره یک masternode‌‌ بدون هزینه تعمیر و نگه‌‌داری بهره‌‌مند شوند، در حالی که به دارندگان این امکان را می‌‌دهد تا خودشان از دارایی‌‌های کریپتوی خود محافظت کنند.

0 128

اقتصاد توکن

Dash Staking

بررسی

دش (Dash) یکی از فورک‌‌های بیت کوین است که در سال 2014 برای ارائه پرداخت‌‌های بدون واسطه و تقریبا فوری ساخته شد. دش پیشتر با نام ایکس‌‌کوین (XCoin) و دارک‌‌چین شناخته می‌‌شد تا اینکه در ماه می 2015 به دش تغییر نام یافت. بازده کنونی اداره یک masternode‌‌ دش در سال 7.01 درصد است. پاداش بلوک دش بین استخراج‌‌کنندگان اثبات کار (45 درصد)، اپراتورهای مسترنودها (45 درصد) و خزانه DAO پروژه دش تقسیم می‌‌شود.

پاداش کنونی بلوک 3.35 دش یا 1.5075 برای استخراج‌‌کنندگان، 1.5075 برای مسترنودها و 0.335 دش برای DAO در هر بلوک است. بازه زمانی تولید بلوک در دش حدوو 2.5 دقیقه و 550 بلوک در روز است.

Dash Staking

مسترنودها

مسترنودهای دش نقش یکسانی با گره‌‌های کامل در بیت‌‌کوین بازی می‌‌کنند. یک الگوریتم قعطی برای انجام عمل ترتیب‌‌بندی نیمه‌‌تصادفی مسترنودها به کار گرفته می‌‌شود.

هر masternode‌‌ باید 1000 دش به عنوان وثیقه بگذارد. این 1000 دش به عنوان وثیقه قرضه به کار گرفته می‌‌شود و برای کسب پاداش‌‌های بلوک مورد نیاز است. این وثیقه امن بوده و هیچ وقت در طول فعالیت masternode‌‌ توقیف نمی‌‌شود.

از آنجایی که پاداش‌‌های مسترنودها در 45 درصد یا 1.5075 دش از پاداش بلوک ثابت است و تعداد مسترنودها فعال در شبکه تغییر می‌‌کنند، پاداش مورد انتظار برای مسترنودها بر اساس تعداد کل گره‌‌ها ارشد می‌‌تواند بالا و پایین شود. مسترنودها در حال حاضر سالانه 7.01 درصد پاداش دریافت می‌‌کنند.

میانگین فراوانی پاداش masternode‌‌ دش حدود 9 روز است.

در اینجا پاداش روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه یک masternode‌‌ دش را می‌‌بینید.

Dash Staking

Dash Staking

Dash Staking

مدیریت

مسترنودها مسئول مدیریت دش هستند. DGBB یا مدیریت غیرمتمرکز سیستم بلاکچین به گره‌‌ها اجازه می‌‌دهد بر پیشنهادهایی که بعدا توسط توسعه‌‌دهندگان دش مورد استفاده قرار می‌‌گیرد، رای‌‌ بدهند. یکی از نمونه‌‌های آن افزایش حجم بلوک در سال 2016 بود که پیشنهاد افزایش حجم بلوک از 1 مگابایت به 2 مگابایت مطرح شد و طی 24 ساعت طبق رای‌‌گیری تصویب شد.

از آن‌‌جایی که 10 درصد از پاداش‌‌‌های بلوک برای توسعه به کار گرفته می‌‌شود، DGBB مکانیزمی فراهم کرده تا دش توسعه خود را تامین مالی کند. پیشنهادات بودجه تا پایان هر ماه ثبت می‌‌شوند. یک سری از سوپربلوک‌‌ها یا بلوک‌‌های خاص که بودجه تامین‌‌شده و تایید شده توسط مسترنودها را پرداخت می‌‌کنند ایجاد می‌‌شود، البته اگر پیشنهاد توسط 10 درصد مسترنودها تایید شود.

دستورالعمل‌‌های مسترنود دش

مسترنودها اساسا با ارسال 1000 دش به یک آدرس مشخص در یک کیف پول که گره را فعال می‌‌کند شکل می‌‌گیرند و آن را قادر می‌‌سازد که در شبکه منتشر شود. دستورالعمل گام به گام را در اینجا مشاهده می‌‌کنید:

Dash Staking

در صفحه اصلی کیف پول روی Tools کلیک کنید.

Dash Staking

در بخش Tools، روی Debug Console کلیک کنید.

Dash Staking

با وارد کردن «getnewaddress» آدرس جدیدی برای نگه‌‌داری وثیقه ایجاد کنید

Dash Staking

برای هر masternode‌‌ دقیقا 1000 دش به آدرسی که می‌‌خواهید وثیقه را در آن نگه دارید واریز کنید.

Dash Staking

ID تراکنشان را با انتخاب گزینه Export و ارسال آن به آدرس dash@staked.us ذخیره کنید.

Dash Staking

دوباره در صفحه اصلی Tool را انتخاب کنید.

Dash Staking

در قسمت Tools گزینه Open Masternode Configuration File را انتخاب کنید.

Dash Staking

Staked به شما یک خط پیکره‌‌بندی masternode‌‌ می‌‌دهد که بعدا خط پیکره‌‌بندی masternode‌‌ را با Staked در فایل پیکره‌‌بندی یا همان Configuration File وارد می‌‌کند.

درباره Staked

Staked سرویسی ارائه می‌‌کند که به دارندگان دارایی کریپتو اجازه می‌‌دهد تا از مزایای اداره یک گره بدون نیاز به هزینه تعمیر و نگه‌‌داری بهره ببرند و به دارندگان دارایی کریپتو هم محافظت از دارایی‌‌شان را اعطا می‌‌کند.

Staked زیرساخت سهام‌‌گذاری نهادی بسیار امن و در‌‌دسترسی را برای پیشبرد پروتکل‌‌های اثبات سهام ارائه می‌‌کند. زیرساخت Staked در یک پیکره‌‌بندی خواندن و گوش دادن چندلایه به کار گرفته شده است که تنوع جغرافیایی و فراوانی را در مراکز داده و تامین‌‌کنندگان فضای ابری را ترکیب می‌‌کند. ما از Kubernates گوگل برای به دست آوردن مقیاس تقریبا نامحدود، خودبهبودی و تمرکز زدایی از سخت‌‌افزار استفاده می‌‌کنیم.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.