راهنمای تامین مالی جمعی

یکی از راه‌هایی که در زمان کمبود سرمایه می‌توانید از آن استفاده کنید، تامین مالی جمعی می باشد. با استفاده از این روش می‌توانید از افراد حقیقی یا حقوقی بودجه تهیه کرده و در ازای آن، به آن‌ها خدمات یا محصولات با قیمت کمتری را ارائه دهید. در این نوشتار راهنمایی کاربردی درباره چگونگی انجام این کار بیان شده است.

0 122

تامین مالی جمعی (Crowdfunding) به بیش از یک میلیون استارت آپ با مبلغی بیش از 3.2 میلیارد دلار کمک کرده است، و نحوه پیدا کردن سرمایه توسط کسب و کارهای کوچک برای رشد خود را دستخوش تغییرات اساسی کرده است. تامین مالی جمعی در پی آن است تا در سال 2013 به بیش از 5.1 میلیارد دلار رسیده و چشم انداز سرمایه‌گذاری تجاری را توسط قرار دادن ابزار مناسب جهت جذب سرمایه‌ی موفق در اختیار کارآفرینان به گونه‌ای تغییر دهد که هیچگاه قبل از آن انجام نشده باشد.

اگرچه Crowdfunding هنوز در مراحل ابتدائی خود قرار دارد، تعدادی عامل و موفقیت دیگر در صدد تبدیل کردن آن به شیوه‌ی جذب سرمایه‌ای هرچه جذابتر برای کسب و کارهای کوچک هستند.

برای چه راهنمای تامین مالی جمعی را نوشتیم؟

دنیای تامین مالی جمعی به سرعت در حال تغییر و دگرگونی است. به عنوان یک کارآفرین، برنامه‌ریزی و مدیریت یک دوره جذب سرمایه در صدر هزاران مسئولیت و نگرانی دیگر بسیار طاقت‌فرسا است که با رشد یک تجارت همراه هستند.

ما این راهنما را نوشتیم تا مقدمه‌ای ساده را جهت یادگیری تامین مالی جمعی فراهم آوریم – راهی برای اینکه کارآفرینان را در شروع یک کمپین آنلاین و صحبت با سرمایه‌گذاران جهت‌دهی کنیم که گهگاه بسیار ترسناک به نظر می آیند. گاهی اوقات، این راهنما به مروری کلی از عناصر Crowdfunding ختم شده و دیگر اوقات، به راهنمایی قدم به قدم جهت ساختن کمپین خود تبدیل می‌شود.

اگر فکر می‌کنید تامین مالی جمعی ممکن است مسیر مناسبی برای کسب و کارتان باشد، این راهنما محل مناسبی برای شروع آن است.

این راهنما برای چه کسانی است؟

این راهنما برای کسانی نوشته شده که تامین مالی جمعی برای آنها تازگی داشته و یا در تلاش هستند تا تصمیم بگیرند که آیا Crowdfunding شیوه جذب سرمایه مناسبی برای کسب و کارشان است یا خیر. خواه تجارتی کوچک داشته باشید که در پی افزایش سرمایه است، یک کسب و کار نوپا که نیاز به خرید ابزار دارد، یا صرفا شخصی که بالاخره حاضر است ایده چند میلیون‌دلاری خود را به واقعیت بدل کند، تامین مالی جمعی می‌تواند بهترین راه برای گفتن داستان خود و برقراری ارتباط با حامیان باشد.

ما در اینجا هستیم تا به شما در تصمیم‌گیری کمک کنیم که آیا Crowdfunding برای کسب و کارتان مناسب است یا خیر. و همچنین شما را در شروع مسیر جذب سرمایه موفقیت‌آمیز یاری کنیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.