راننده تاکسی لندنی به مسافران ارزرمز می‌‌فروشد

اگر یک تاکسی به مقصد مرکزشهر لندن بگیرید، ممکن است مبلغی بیش از کرایه‌‌تان بپردازید. دیو جنکینر (Dave Jenkins)، راننده تاکسی، معروف به crypto cabbie (کریپتو تاکسی) است زیرا در تاکسی‌‌اش به مسافران پیشنهاد خرید BTC می‌دهد.

0 94

ملاقات با crypto cabbie

یک راننده تاکسی در لندن زندگی می‌‌کند که فقط شما را به مقصد نمی‌‌رساند بلکه ممکن است به شما پیشنهاد خرید BTC نیز بدهد. دیو جنکینر در تاکسی‌‌اش دستگاهی دارد که این امکان را برای مردم فراهم می‌‌کند تا بیت‌‌کوین بخرند. او اخیرا در مصاحبه‌‌ای توضیح داد، این سخت‌‌افزار توسط شرکتی بنام Fastbitcoins تولید شده است و به crypto cabbie اجازه می‌‌دهد تا BTC را به صورت نقد بفروشد و به خریدار رسید بدهد. این خدمت، اصولا یک سیستم ووچر است که می‌‌تواند بعد از خرید در مکان‌‌های معین، BTC را از گرو درآورد.

جنکینز می‌‌گوید، “سر و کار داشتن با او برای مشتریان خیلی ساده‌‌تر از ساین‌‌اپ (sign up) شدن در یک صرافی یا استفاده از یک ATM کریپتو در لندن است که ممکن است مستلزم احراز هویت به وسیله قوانین KYC باشد. crypto cabbie گمان می‌‌کند که او اولین راننده تاکسی است که پیشنهاد خرید ارزرمز می دهد. جنکینز در جریان مصاحبه‌‌اش توضیح داد که، “می دانید، شما فقط می‌آیید، سوار تاکسی می‌‌شوید، پول نقد می‌‌دهید و بیت‌‌کوین‌‌تان را می‌‌گیرد و می‌‌روید”. Crypto cabbie دوست خوب دنی برستر (Danny Brewster)، خالق شرکت پایانه فروش (Fastbitcoins (PoS  است.

تاکسی گرفتن در دنیای دیجیتال

بنا به گفته برستر (Brewster)، او دستگاه‌‌های PoS فعال شده توسط کریپتو را به فروشگاه‌‌های خرده‌‌فروشی و شرکت‌‌ها در سراسر دنیا می‌‌فروشد و از توسعه کسب و کارش در طول بازار نزولی کریپتو(crypto bear market) (بازاری که در ان قیمت سهام نزولی است و فروش را ترغیب می‌‌کند)، مطمئن است و براین باور است که این امر شرکتش را توانمندتر می کند. جنکینز، دوست برستر، از ۲۰۱۷، BTC را برای کرایه تاکسی می‌‌پذیرد و از افت ارزشش نگران به نظر نمی‌رسد. Crypto cabbie توضیح داد:

من فقط به داشتن خودِ بیت‌‌کوین فکر می‌‌کنم – بیت‌‌کوین برای بیت‌‌کوین، ساتوشی برای ساتوشی، و هر چیز دیگر.

جنکینز خاطرنشان کرد که برای گرفتن تاکسی‌‌اش در دنیای دیجیتال، افراد می‌‌توانند با توییترش ارتباط برقرار، و مکان منتخب را اعلام کنند. مسافران می‌‌توانند ضمن حرکت به سوی مقصدشان، با استفاده از پوند، یورو، و دلار امریکا، از راننده تاکسی BTC بخرند. هرچند، جنکینز فقط در مدت ساعات شیفت معینش که از ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر در لندن است، BTC می‌‌فروشد. این راننده تاکسی اظهار می‌‌کند که از تلاش‌‌هایش برای فروش BTC فقط چند سنت گیرش می‌‌آید و او کوین‌‌ها را برای پول دراوردن نمی‌‌فروشد. بلکه، صرفا از اینکه افراد بیشتری را با انواع ارز رمز اشنا و درگیر کند لذت می‌‌برد. راننده تاکسی اعتراف می‌‌کند که، “احساس نمی‌‌کنم که قرار است با فروش بیت‌‌کوین میلیونر شوم”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.