راز کوچک سرمایه گذاری بیت کوین

استراتژیست سرمایه گذاری شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال کوین شرز می‌گوید: علیرغم نوسان زیاد بیت کوین، سرمایه گذاران سنتی با پورتفولیوی ۴۰/۶۰ سهام و اوراق قرضه می‌بایست ۴ درصد از سبد سرمایه گذاری خود را به بیت کوین (BTC) اختصاص دهند؛ چرا که این دارایی «به عنوان یک ذخیره ارزش، به بلوغ خود نزدیک می‌شود».

0 170

جیمز باترفیل (James Butterfill) استراتژیست سرمایه گذاری شرکت مدیریت دارایی‌های دیجیتال کوین شرز (Coin shares) در مصاحبه‌ای با رادیو بلومبرگ گفت: اختصاص ۴ درصد از سبد سرمایه گذاری به بیت کوین، سطح مناسبی است؛ چرا که «نوعی افزایش منطقی ریسک به شمار می‌رود که سرمایه گذاران از آن استقبال می‌کنند» و در نوسانات سالیانه تقریباً یک درصد به این ریسک افزوده می‌شود.راز کوچک سرمایه گذاری بیت کوین

گزارش دیگری از کوین شیرز در روز دوشنبه تقریباً مؤید این موضوع بود. کوین شرز در این گزارش جزئیات بیشتری از راهبرد سرمایه گذاری پیشنهادی خود را ارائه داد.

باترفیل در این مصاحبه افزود که سرمایه گذاران سنتی می‌توانند «راهبردهای گوناگونی» را بکار بگیرند تا بخشی از بی ثباتی‌های ناشی از نگهداری بیت کوین را تعدیل کنند. از جمله این راهکارها، «بازطراحی تراز فصلی» با توجه به افزایش یا کاهش قیمت دارایی‌های دیجیتال است.

این استراتژیست می‌گوید:

در هر فصل برای رسیدن به سوددهی می‌توانید قبل از پایین آمدن قیمت اوراق خود را بفروشید و اگر ضرر مختصری دارید بیشتر خرید کنید؛ همچنین بازطراحی تراز فصلی پورتفولیو می‌تواند مشکل بی‌ثباتی را تعدیل کند

باترفیل در پاسخ به این پرسش که چرا این شرکت تمرکز خود را به جای دیگر ارزهای دیجیتال یا سایر شرکت‌های فناوری بلاک چین بر روی بیت کوین گذاشته است، می‌گوید از نظر او بیت کوین «کمی به دلار آمریکا شباهت دارد و ذخیره ارزی دنیای رمز ارزهاست». وی اذعان کرد اکثر پرسش‌هایی که از مشتریان خود دریافت می‌کنند، مختص بیت کوین است.

وقتی از دیدگاه شخصی او درباره بیت کوین سوال شد، وی پاسخ داد: راز کوچک سرمایه گذاری بیت کوین

مانند هر دارایی در معرض ریسک دیگری، در ماه مارس (اسفند) که بحران کووید ۱۹ به بازارهای مالی لطمه زد، بیت کوین هم بی نصیب نماند؛ فکر می‌کنم باید درک کنیم که در سال آتی حرکت بیت کوین به کدام جهت است؛ تصور ما این است که بیت کوین آرام آرام به ذخیره ارزش تبدیل خواهد شد، تا حدی شبیه به طلا.

او افزود :راز کوچک سرمایه گذاری بیت کوین

عقاید سرمایه گذاران در مورد بیت کوین همیشه متضاد است. موضع همیشگی بعضی از آن‌ها این است که بیت کوین هیچ مورد استفاده‌ای ندارد. شما می‌توانید همین موضوع را در مورد طلا هم مطرح کنید. به هر حال، مردم به آن به چشم ذخیره ارزش نگاه می‌کنند و به نظر من این اتفاقیست که به آرامی در فضای بیت کوین هم در حال رخ دادن است.

استراتژیست کوین شرز در پایان صحبت‌های خود اعتراف کرد که در میان برخی از سرمایه گذاران سازمانی، داشتن بیت کوین به عنوان «رازی کوچک و خجالت آور» قلمداد می‌شود.

منبع: cryptonews.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.