رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (API) پیام رسانی ماهواره‌‎ای Blocktream اکنون در مین‎نت در دسترس است

شرکت Blocktream، رابط برنامه نویسی اپلیکیشن (‎API) پیام رسانی ماهواره ای خود را بر روی مین‎نت راه‎اندازی کرد. اساساً این بدان معنی‎ست که کاربران اکنون قادرند اطلاعات را از طریق شبکه‎ی ماهواره ای این شرکت انتقال داده و هزینه‎ها را از طریق شبکه لایتنینگ پرداخت کنند.

0 97

به اینترنت دسترسی ندارید؟ مشکلی نیست!

سرویس ماهواره ای بلاک استریم (Blockstream) با هدف جایگزین کردن ماهواره‎های واقعی بجای وابستگی شبکه بیت کوین به اتصالات اینترنت زمینی، تأسیس شده و به موجب این اتفاق، شبکه در دسترس عموم مردم قرار می‎گیرد.

این استارت‎آپ بلاکچینی قصد دارد با فراهم ساختن شبکه ماهواره ای، از انتقال ۲۴ ساعته‎ی بیت کوین در سراسر جهان پشتیبانی کرده و با اطمینان از نبود وقفه در شبکه بلاکچین، کاربران را قادر سازد تا بجای اتصال اینترنت، از گیرنده‎های ماهواره ای برای دسترسی به بیت کوین استفاده کنند.

انتقال اطلاعات از طریق بلاک استریم

توسعه‎دهندگان می‎توانند از قابلیت RESTful API بلاک استریم استفاده کرده و یا پیام‎های خود را از طریق وبسایت ارسال نمایند. استفاده از وبسایت برای ارسال پیام‎ها، راهی بسیار ساده‎تر است. کاربر باید گزینه‎ی “Broadcast a Transmission” را انتخاب کرده و سپس فایل موردنظر را (که در صورت نیاز برای ارسال به یک شخص خاص، می‎تواند رمزنگاری شده باشد) آپلود کند.

گام بعدی این است که برای انتقال پیام، قیمتی را پیشنهاد دهید. سیستم مزایده، به‎طور خودکار اولویت انتقال پیام شما را تعیین می‎کند. با توجه به جزئیات ذکر شده در سایت “حداقل قیمت پیشنهادی ۵۰ mSat/byte است. می‎توانید حداقل قیمت را پیشنهاد داده و یا برای افزایش اولویت انتقال خود، قیمت بیشتری را پیشنهاد دهید.

هنگامی که یک پیشنهاد انتخاب شود، سیستم یک کد احراز هویت و یک شناسه انتقال (transmission ID) در اختیار شما قرار می‎دهد که می‎توانید از آن برای “حذف یا اولویت‎دهی مجدد انتقال خود در طول صف” استفاده کنید. به محض آن‎که این جزئیات در مکانی امن ذخیره شود، پرداخت از طریق لایتنینگ انجام می‎شود و پس از آن، انتقال مورد نظر شما در صف قرار می‎گیرد.

سرویس ماهواره ای بلاک استریم پیشتر در سال ۲۰۱۷ به منظور اتصال کاربران بیت کوین (به ویژه در مناطقی که با اینترنت کم سرعت و یا نبود اینترنت آزاد دست و پنجه نرم می‎کنند)، راه‎اندازی شد.

پس از راه‎اندازی، تمرکز سرویس ماهواره ای بر روی انتقال پیام‎ها به گیرنده‎های مستقر در اروپا، آفریقا و امریکای شمالی و جنوبی قرار گرفت. این شرکت در دسامبر سال ۲۰۱۸ درحالی که پشتیبانی از پرداخت‎های شبکه‎ی لایتنینگ را اضافه می‎کرد، امکان انتقال پیام به گیرنده‎های مستقر در منطقه‎ی آسیا-اقیانوسیه را نیز فراهم کرد.

در آن زمان، مدیرعامل بلاک استریم، آدام بک گفت،

ما شاهد افزایش پایداری در شبکه‎ بلاکچین و کاهش هزینه‎ی مشارکت هستیم که به ما کمک می‎کند تا از کسب و کارهای مبتنی بر پشتیبانی این سرویس و همچنین بازارهای نوظهور، برای استفاده از این شبکه به عنوان دسترسی اولیه به شبکه‎ بیت کوین با هزینه‎ی کمتر، پشتیبانی کنیم

با راه‎اندازی سرویس شبکه‎ لایتنینگ، اکنون API پیامرسانی ماهواره ای، کاربران را قادر خواهد ساخت تا از هر نقطه‎ی جهان، پیام‎های رمزنگاری شده را به یکدیگر مخابره کرده و پرداخت‎های مربوط به انتقال پیام را به سادگی انجام دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.