رئیس SEC تایید می‌کند که ETH اوراق بهادار نیست

سازمان غیرانتفاعی تحقیقات کریپتو کوین سنتر (Coin Center) در ۱۲ مارس گزارش کرد‌ که جی کلینتون (Jay Clayton) ، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ، اظهار داشت که اتریوم (ETH) و کریپتوکارنسی‌های مانند آن، تحت قانون ایالات متحده، اوراق بهادار محسوب نمی‌شوند.

0 90

کوین سنتر با اشاره به نامه‌ای ‌که توسط کلیتون نوشته شده، گزارش می‌کند که کارکنانSEC متوجه شده‌اند تحت قانون ایالات متحده، ETH اوراق بهادار نیست‌.

در ماه سپتامبر سال گذشته، کوین سنتر با نماینده ایالات متحده،Ted Budd ، همکاری کرد تا یک نامه مشترک به کلایتون ارسال کنند و از او بپرسند که آیا با‌ رویکرد مدیر مالی SEC، ویلیام هینمن (William Hinman) نسبت به ETH موافق است یا خیر. همانطور که کوین تلگراف در ماه ژوئن سال گذشته گزارش داد، هینمن در سخنرانی خود اظهار داشت که ETH ” در وضعیت فعلی خود” – بر خلاف وضعیتی که در طول عرضه اولیه کوین(ICO)داشت – به عنوان اوراق بهادار تحت نظارت قرار نخواهد گرفت.‌

کلیتون در نامه‌ا‌ی که در جواب نامه فوق‌الذکر نوشته بود و در تاریخ ۷ مارس منتشر شده، عنوان کرد که از نظر او تعریف یک دارایی دیجیتال به عنوان اوراق بهادار “پایدار نیست” و بنابراین می‌تواند با گذشت زمان تغییر کند.

وی همچنین اظهار داشت که ممکن است یک دارایی دیجیتال که به عنوان یک اوارق بهادار شروع به فعالیت می‌کند، در‌طول زمان، “در صورتی که بعدا به صورتی عرضه و فروخته شود که دیگر این تعریف برای آن صدق نکند،” دچار تغییر نام شود.‌

کلیتون بدون اینکه به صورت مستقیم بهETH اشاره کند اظهار داشت که از او سوال شده که آیا او وی ” با برخی از اظهارات ذکر شده در مورد توکن‌های دیجیتال در سخنرانی هینمن در ژوئن ۲۰۱۸ ” موافق است یا خیر. او با توضیح اینکه یک دارایی چگونه می‌تواند با اوراق بهادار بودن فاصله داشته باشد پاسخ داد:

در صورتی که، برای مثال، خریداران از لحاظ منطقی دیگر انتظار نداشته باشند یک فرد یا گروه به اقدامات ضروری مدیریتی یا کارآفرینی بپردازد، من با توضیح مدیر هینمن در مورد اینکه چطور یک معامله دارایی دیجیتال دیگر نمی‌تواند یک قرارداد سرمایه گذاری اوراق بهادار محسوب شود موافقم

در پایان سال گذشته نیز کلیتون گفت که ICOها “می‌توانند موثر باشد” اما ” باید از قوانین اوراق بهادار تبعیت شود”. اخیرا، هستر ام پیرس(Hester M. Pierce ) عضوSEC در طرفداری از خود-نظارتی بازار کریپتوکارنسی در زمان ممکن صحبت‌ کرد‌.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.