رئیس CFTC: علاقه روز افزون به رمز ارزها منجر به افزایش شرکت‎های تسویه واسط خواهد شد

کریستوفر جیانکارلو رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) اظهار داشت که رشد ناگهانی علاقه به رمز ارزها، احتمالاً منجر به درخواست‎های جدیدی برای ایجاد شرکت‎های تسویه واسط خواهد شد. شرکت تسویه واسط، مؤسسه‎ای مالی است که در یک معامله، به عنوان واسطه‎ای میان دو نهاد، ایفای نقش کرده و تضمین می‏دهد که تمامی این فرآیند به سادگی طی شده و خریدار و فروشنده به تعهدات خود در قرارداد، پایبند باشند.

0 90

کریستوفر جیانکارلو (Christopher Giancarlo) رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) اظهار داشت که “رشد ناگهانی علاقه به رمز ارزها ، احتمالاً منجر به درخواست‎های جدیدی برای ایجاد شرکت‎های تسویه واسط خواهد شد. اظهارات جیانکارلو طی این سخنرانی، در تاریخ ۱ ماه می منتشر شد.

جیانکارلو در سخنرانی خود در کمیته فرعی مبادلات کالا، انرژی و اعتبارات کمیسیون کشاورزی مجلس نمایندگان در واشنگتن دی.سی، گفت:

این کمیسیون در نتیجه رشد ناگهانی علاقه به رمز ارزها، پیش‎بینی می‎کند که درخواست‎های ثبت نام برای ایجاد شرکت‎های تسویه‎ای واسط افزایش یابد؛ حوزه‎ای که در آن، محافظت از رمز ارزها یکی از بزرگ‎ترین ریسک‎هاست

یک شرکت تسویه واسط، مؤسسه‎ای مالی است که در یک معامله، به عنوان واسطه‎ای میان دو نهاد، ایفای نقش کرده و تضمین می‏دهد که تمامی این فرآیند به سادگی طی شده و خریدار و فروشنده به تعهدات خود در قرارداد، پایبند باشند. جیانکارلو همچنین اظهار داشت که این سازمان تحقیقات و بررسی‎های فراوانی را از شرکت‎‏های تسویه‎ای واسط بعمل می‎آورد تا بدین ترتیب مسائل تأثیرگذار بر توانایی کنترل خطرات مربوطه را شناسایی کند.

جیانکارلو همچنین با اشاره به نظارت و قانون‎گذاری تحولات تکنولوژی از قبیل بلاک چین و رمز ارزها، اظهار داشت که سازمان CFTC چهار اصل بنیادین را دنبال می‏کند. این اصول شامل پذیرش “رشد نگرش عمومی”، تبدیل شدن به یک “قانون‏گذار کمّی”، احاطه بر “راهکارهای مبتنی بر بازار”، و ایجاد یک شرکت ذینفع داخلی در حوزه فینتک برای معرفی فرصت‎ها و چالش‎های مربوطه، است.

در اوایل ماه آوریل، جیانکارلو (که انتظار می‏رود در سال جاری با نامزد انتخابی رئیس جمهور ایالات متحده برای ریاست CFTC، هیت تاربرت “Heath Tarbert”، جایگزین شود)، بر تعهد این سازمان نسبت به نظارت و عدم دخالت در توسعه بخش رمز ارزها، تأکید کرد. وی خاطرنشان کرد که CFTC متعهد است تا قوانین و مقررات خود را برای مشارکت کنندگان بازار، ساده‏تر و کم‌هزینه‎تر سازد.

رئیس سازمانCFTC پیش‎تر اظهار داشت که “واسطه‎زدایی از بازیگران سنتی بازار و مدل‎های کسب و کار”، به عنوان یک فاکتور کلیدی چالش برانگیز برای مدل‎های قانون‏گذاری فعلی، بلاک چین و رمز ارزها را به عنوان دو پدیده نوظهور و متحول کننده بازارهای فعلی، مجزا می‎کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.