رئیس کل گمرک: از فناوری بلاکچین در گمرک باید استفاده شود.

صبح دوشنبه مهدی میراشرفی به عنوان رئیس کل گمرک ایران رسما مورد معارفه قرار گرفت. وی در این مراسم با پرداختن به برنامه‌ها و چشم‌انداز خود برای پیشرفت و تغییرات در نحوه تجارت گمرکی ایران گریزی به نیاز به هوشمندسازی گمرک و استفاده از بلاکچین در این فرآیند زد که نشان می‌دهد فناوری‌های نوین و به ویژه بلاکچین به سرعت در کشورمان نیز در حال مطرح شدن به عنوان بخشی از چرخه دیجیتالیزاسیون هستند.
فناوری بلاکچین با توجه به ویژگی‌هایش دارای ظرفیت‌های بسیار بزرگی است که باعث شده در سال‌های اخیر استفاده‌های متنوع و متفاوتی برای آن مطرح شود که برای مشاهده برخی از آنها می‌توانید اینجا را ببینید. یکی از این استفاده‌ها با توجه به قابلیت غیرقابل دستکاری بودن و شفافیت بلاکچین، مطرح شدن به عنوان تکنولوژی پشتوانه زنجیره تامین می باشد.

0 131

رئیس کل جدید گمرک با بیان اینکه با داشتن اطلاعات بیشتر و بهتر می توان شرایط مطلوب تری را ایجاد کرد، گفت: در حال حاضر رشد تجارت در دنیا از اقتصاد پیشی گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایبنا، مهدی میراشرفی صبح امروز (دوشنبه) و در مراسم معارفه اش با اشاره به موقعیت ترانزیتی و تجاری کشور با بیان این مطلب افزود: ایران در جغرافیای دنیا شرایط مناسبی دارد به گونه ای که ۳ هزار کیلومتر مرز آبی دارد؛ شرایط جغرافیایی ایران به گونه ای است که در دهه ۴۰ به ایران برای ایجاد شهر فرودگاهی و ترانزیت کالا توصیه شده بود.

میراشرفی با بیان اینکه پیچیدگی تجارت در ایران در بالاترین سطح است، تاکید کرد: ما در تشخیص موقعیت جغرافیایی خود دچار غفلت شده ایم.

رییس کل گمرک ایران افزود:

بحث توسعه سرمایه انسانی در حکم بنده مورد تاکید قرار گرفته و ما باید به این سمت حرکت کنیم. همچنین سیستم پیشنهاددهی را در گمرک فعال خواهیم کرد و شایسته گزینی دنبال می شود.

معاون وزیر اقتصاد تصریح کرد:

گمرک باید با بیش از ۴۰ دستگاه در بحث مقررات و قوانین هماهنگ باشد و ما در راستای تسهیل تجارت از قوانین استفاده می کنیم.

میراشرفی ادامه داد:

در زمینه هوشمندسازی گمرک باید اقداماتی را دنبال کنیم و از فناوری بلاک چین باید در گمرک استفاده شود. در عین حال، در راستای کاهش مقررات و قوانین گام برخواهیم داشت و موضوع اتوماسیون نیز برای جلوگیری از جعل اسناد پیگیری هایی را انجام می دهیم.

وی با اشاره به تقویت همکاری های بین المللی گمرک ایران بیان داشت: موضوع اتصال به کنوانسیون کنترل کانتینر نیز حائز اهمیت خواهد بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.