رئیس وزارت دارایی کره جنوبی: کاستدی کریپتو برای رشد سریع بسیار حیاتی است

خدمات کاستدی (Custody) مطمئنا در امر محافظت از دارایی‌‌های مجازی بیشترین نقش را دارند. با گسترش روزافزون بازار کریپتو، تعداد اعمال کلاهبرداری در این فضا بسیار بیشتر شده است. اکنون کره جنوبی در نظر دارد بیش از پیش به رشد و ارتقاء این سرویس کمک کند. این مقاله وضعیت کاستدی کریپتو را تا حدودی بررسی کرده و چشم‌‌اندازهای آینده را در مورد این موضوع نشان می‌‌دهد.

0 73

گونگ-پیل چوی، رئیس وزارت دارایی کره جنوبی، اذعان داشت که کاستدی (نظارت و حفاظت‌‌ از دارایی‌‌ها) در کریپتو جهت از بین بردن ترس هک شدن و تسریع رشد بازار بسیار اساسی است.

وزارت دارایی کره جنوبی نهادی است که با دولت این کشور همکاری می‌‌کند تا سیاست‌‌های مالی را در راستای بهبود بخش اقتصادی بررسی و ارزیابی کنند. این موسسه اخیرا تاکید کرده است که مدیریت کلید‌‌های عمومی برای دسترسی به کیف پول بیت کوین و رمز ارزهای دیگر برای سرمایه‌‌گذاران معمولی بسیار مشکل‌‌ساز است.

کاستدی در کریپتو موضوعی کلیدی است

کارگزاران و مدیران دارایی کاستدی خوبی را برای دارایی‌‌های سنتی فراهم می‌‌آورند، چرا که حفاظت از دارایی‌‌ها ممکن است ریسک‌‌های زیادی داشته باشد.

چوی عنوان کرد که در کوتاه‌‌مدت، بازار کاستدی در بخش رمزارزها به سرعت رشد خواهد کرد، چرا که سرمایه‌‌گذاران به دنبال روش‌‌هایی ایمن برای سرمایه گذاری در انواع نوظهور دارایی هستند.

وی اذعان داشت:

صرافی‌‌های رمز ارز به دلیل ریسک‌‌ هک شدن و ذخیره کلیدهای شخصی دردسرهای زیادی برای سرمایه‌‌گذاران دارند. حتی بخش اقتصاد سنتی نیز شاهد رشد بازار کاستدی بوده‌‌ است. رمز ارزها نسبت به دارایی‌‌های سنتی ریسک بیشتری دارد و بازار کاستدی در کریپتو به یک بازار بسیار پویا تبدیل خواهد شد.

صرافی‌‌های رمز ارز عمده در بازار ایالات متحده مانند کوین بیس در نظر دارند سرویس‌‌های کاستدی قابل توجهی را برای سرمایه‌‌گذاران خرد و سازمانی فراهم آورند.

بعضی از کسب و کار‌‌های کنونی در فضای کریپتو شامل BitGo از ارائه‌‌کنندگان سرویس‌‌های کاستدی قابل اطمینانی استفاده می‌‌کنند تا فعالیت‌‌های خود را به شیوه‌‌ای مناسب هدایت کنند.

حتی در کشور چین، که سخت‌‌گیری‌‌های زیادی بر روی کسب و کارهای کریپتویی اعمال می‌‌شود، ارائه‌‌دهندگان سرویس‌‌های کاستدی حمایت زیادی را از طرف شرکت‌‌های محلی دریافت کرده‌‌اند.

در ماه نوامبر، یکی از کسب و کارهای نوپا تلاش کرد خدمات کاستدی را برای پلتفرم‌‌های تجاری کریپتو و صرافی‌‌های OTC (فرابورسی) فراهم آورد.

کنت ژو، مدیرعامل این استارت‌‌آپ، به SCMP گفت که تقاضا برای خدمات کاستدی سازمانی در آسیا افزایش چشمگیری داشته است، مخصوصا در مناطقی مانند هنگ‌‌کنگ و سنگاپور که تجارت کریپتو رایج است.

هوانگ هیون-چئول، از شرکای اصلی یکی از شرکت‌‌های سرمایه گذاری بلاکچینی واقع در کره جنوبی، خاطرنشان کرد که در مواقع وارد شدن یک مدیر دارایی عمده یا سازمان به بازار کریپتو، خدمات کاستدی و مقررات سرمایه گذاری بسیار ضروری هستند تا سرمایه گذاری‌‌های بزرگ سرعت بیشتری پیدا کنند.

وی توضیح داد:

اگر یکی از مدیران دارایی ناظر بر 1 میلیارد دلار پول بخواهد 1 درصد از سرمایه‌‌ خود را در کریپتو قرار دهد، مقدار این پول بسیار زیاد خواهد بود. این سازمان‌‌ها تنها در صورتی وارد بازار کریپتو می‌‌شوند که ابزار مناسبی برای محافظت از سرمایه‌‌های آن‌ها وجود داشته باشد. یک زیرساخت قدرتمند برای سرمایه‌‌گذاران سازمانی بزرگ باید به وجود آید.

چقدر با چنین چیزی فاصله داریم؟

در حال حاضر، Fidelity تنها شرکت در میان بزرگترین سازمان‌‌های مالی دنیا است که کاستدی کریپتو را به مشتریان ارائه می‌‌دهد.

Goldman Sachs و Morgan Stanley اعلام کرده‌‌اند که قصد دارند محصولات کریپتو را در آینده‌‌ای نزدیک ارائه دهند، اما هردوی این شرکت‌‌ها منتظر اجازه رسمی مقامات ایالات متحده هستند.

انتظار می‌‌رود که به دلیل مقررات آسان‌‌، سرویس‌‌های کاستدی بیشتری در آسیا و بازارهای توسعه‌‌یافته‌‌ای مانند کره جنوبی، ژاپن و سنگاپور راه‌‌اندازی شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.