رئیس صندوق بین‎المللی پول: فناوری دفتر کل توزیع شده، سیستم فعلی را تکان می‎دهد

کریستین لاگارد (Christine Lagarde) مدیرعامل صندوق بین المللی پول با شرکت در جلسه تخصصی “پول و پرداخت در عصر دیجیتال”، اظهار داشت که دگرگونی‎های نظام مالی، تأثیر چشمگیری بر نقش‎آفرینان کنونی این عرصه داشته و درحال شکل‎دهی مجدد سیستم از درون است. وی همچنین گفت، ما نوآوری‎هایی را که سیستم را تا سرحد از بین بردن ثبات و پایداری مورد نیاز متحول می‏سازند، نمی‌خواهیم.

0 91

کریستین لاگارد (Christine Lagarde) مدیرعامل صندوق بین المللی پول (IMF) اعلام کرد که نوآوران فناوری بلاک چین در حال تکان دادن نظام مالی سنتی بوده و تأثیر قابل توجهی بر نقش‎آفرینان کنونی این عرصه دارند.

لاگارد این اظهارات را طی مصاحبه‎ای با خبرگزاری CNBC در تاریخ 10 آوریل، در جریان جلسه تخصصی “پول و پرداخت در عصر دیجیتال”، که به عنوان یکی از دیدارهای بهاری 2019 گروه بانک جهانی و صندوق بین‎المللی پول در واشنگتون دی.سی برگزار می‎شود، بیان کرد.

شرکت کنندگان در جلسه مذکور به میزبانی لاگارد، Jeremy Allaire (بنیان‎گذار و مدیرعامل شرکت مالی کریپتویCircle) ،

Sarah Youngwood (مدیر ارشد مالی امور بانکی مشتریان و جامعه در بانک Benoît Cœuré،( JPMorgan Chase (از بانک مرکزی اروپا) و Patrick Njoroge مدیر بانک مرکزی کنیا بودند.

لاگارد با اشاره به اقدام بانک جی.پی مورگان مبنی بر راه‎اندازی رمز ارز ویژه خود و همچنین نوآوری‎های بانک مرکزی اروپا (ECB) به منظور ارائه مبادلات سریع و کم هزینه دارائی، اظهار داشت که دگرگونی‎های نظام مالی، تأثیر چشمگیری بر نقش‎آفرینان کنونی این عرصه داشته و درحال شکل‎دهی مجدد سیستم از درون است:

به نظر من نقش دگرگون کنندگان نظام مالی و هرچیزی که از فناوری دفترکل توزیع شده استفاده می‎کند، با هر نامی که خوانده شود، اعم از رمزارز، ارز یا هرچیز دیگری، به وضوح در حال تکان دادن سیستم است

او همچنین خاطرنشان کرد که پتانسیل متحول کننده فناوری‎ها و دارائی‎های مبتنی بر بلاکچین، از سوی بانک‎های مرکزی و قانون‎گذاران به‎طور گسترده پذیرفته شده و تأثیرات مثبت آن بر مدل‎های کسب و کار و بانک‎های تجاری به رسمیت شناخته شده است.

با این وجود لاگارد درباره این عامل کم ثبات اقتصاد نوین، از واژه احتیاط استفاده کرد و توضیح داد:

ما باید دو چیز را در ذهن داشته باشیم؛ اطمینان و ثبات سیستم ... ما نوآوری‎هایی را که سیستم را تا سرحد از بین بردن ثبات و پایداری مورد نیاز متحول می‏سازند، نمی‌خواهیم.

همان‎طور که پیش‎تر گزارش شده بود، لاگارد کریپتو را چیزی بین علاقه زودگذر و حرکتی انقلابی توصیف کرده بود، و در این‎باره گفته بود که بازار‌های رمزارز باید با قوانین مشابهی که بر روی بخش‌های سنتی اعمال شده‌اند، قانون‎گذاری شوند تا از مصرف‌کنندگان و ثبات سیستم محافظت شود.

لاگارد پیش از این تصریح کرده بود که معتقد است تنظیم مقررات رمز ارزها امری اجتناب ناپذیر و ضروری‎ست و او هنوز مدافع نقش مثبت رمز ارزها در رونق بخشی به امور مالی و ارائه جایگزینی برای ارزهای ملی رو به افول است.

در اوایل سال 2017 لاگارد به IMF پیشنهاد داده بود که می‎توان از ویژگی دگرگون کننده رمز ارزها الهام گرفت و این سازمان می‎تواند رمز ارز ویژه خود را در آینده عرضه کند.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.