رئیس دومین بانک بزرگ روسیه استخراج کریپتو را جعل پول می‌داند

براساس گزارش خبرگزاری روسی TASS ، آندره کستین (Andrey Kostin) رئیس VTB دومین بانک بزرگ روسیه استخراج رمز ارز ها را به چاپ پول تقلبی تشبیه کرده است.

0 82

کستین هنگام برگزاری آزمون آزمایشی که توسط شرکت‌ بزرگ فناوری Yandex تدارک دیده شده بود، در جمع دانشجویان گفت:

من طرفدار رمز ارز ها نیستم. برای من رمز ارز ها فرقی با پول تقلبی ندارند. کسی که رمز ارز ها را استخراج می‌کند،‌ شبیه کسی است که پول تقلبی چاپ می‌کند. زمانی که ارزهای رمزنگاری شده معرفی شدند، بسیاری فکر می‌کردند که می‌توانند از آن به عنوان یک روش پرداخت استفاده کنند اما تا به امروز این اتفاق نیفتاده است.

کستین معتقد است که در آینده قابل پیش‌بینی، کسب ‌و کارهای کوچکی خواهند بود که از رمز ارز ها استفاده می‌کنند. صنایع مالی پیشرفت خواهند کرد اما میزان شفافیت در آن بیشتر خواهد شد اما رمز ارز ها به تدریج ازبین خواهند رفت.

این بانکدار معتقد است که هیچ روش مناسبی برای تنظیم مقررات مربوط به ارز رمزنگاری شده مانند بازار سنتی وجود ندارد. همچنین به نظر او چنانچه در بازاری رمزارز ها غالب شوند،‌ این موضوع می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

با این حال رئیس هیئت مدیره VTB اولگا درگوناف (Olga Dergunova) موضع کستین را تایید نمی‌کند. در ژوئن ۲۰۱۸، درگوناف ادعا کرده بود که VTB به صورت بالقوه آماده کار با دارایی‌های رمز ارزی است.

علاوه بر این به نظر او در آینده نزدیک رمز ارز ها را می‌توان با ارزهای فیات یکسان درنظر گرفت.

تقاضا برای رمزارزها در روسیه بسیار زیاد است اما بانک‌ها به دلیل فقدان مقررات مشخص امکان استفاده از آن را برای افراد فراهم نمی‌کنند. در جلسه متشکل از چندین بانک روسی از جمله Sberbank، Alfa-Bank و VTB نسبت به کریپتو ابزار علاقه کردند.

مقررات مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده و بلاکچین که پیش‌نویس آن در ماه مارس ۲۰۱۸ تکمیل شد،‌ برای انجام اصلاحاتی مجددا مورد بررسی قرار گرفت. در اواخر ژانویه نیز رئیس مجلس روسیه خواستار تسریع قانون‌گذاری در این بخش شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.