دیو رابین به دلیل سانسورهای صورت‌‌گرفته توسط پلتفرم Patreon از بیت کوین‌‌ برای تامین مالی استفاده خواهد کرد

دیو رابین یکی از چهره‌‌های محبوب در امر تامین مالی جمعی پروژه‌‌های مختلف است و قبل از این مبالغ زیادی را از طریق پلتفرم Patreon جمع‌‌آوری کرده بود. وی به دلیل مسدود شدن چندین اکانت از جانب Patreon در نظر دارد دیگر از آن استفاده نکند و بیت کوین‌‌ را به عنوان انتخاب بعدی خود انتخاب کرده است. رسانه اجتماعی Gab نیز حمایت خود را از وی اعلام کرد.

0 75

مفسر سیاسی اختیارگرای آمریکایی، دیو رابین، اعلام کرده است که از این پس به جای پلتفرم Patreon از بیت کوین‌‌ استفاده خواهد کرد. این کار در اعتراض به سانسورهای اخیر Patreon صورت می‌‌گیرد. رابین این خبر را در روز 6 ژانویه در توییتر خود منتشر کرد.

در مصاحبه با Washington Examiner که هفته گذشته برگزار شد، رابین تصمیم خود برای ترک Patreon – که “بین 70-60 درصد” سرمایه گذاری‌‌های وی را دربر می‌‌گیرد – را به عنوان اتخاذ عمل “در مقابل سانسور آزادی بیان” در پلتفرم‌‌های عمده معرفی کرد.

رابین، که قبلا در عرصه استند آپ کمدی هم فعالیت داشت، خالق و میزبان برنامه Rubin Report است -– برنامه‌‌ و پادکست‌‌ آنلاین که بر روی سیاست و وضعیت کنونی کشورها تمرکز دارد.

برنامه Rubin Report به دلیل دعوت از مهمانان جنجال‌‌آفرین و پرداختن به موضوع ناکامی‌‌های “جریان چپ” محبوبیت زیادی را به دست آورده است. وی صحبت‌‌های زیادی را در مورد نگرانی‌‌های مربوط به این جریان برای اصلاح سیاسی مطرح کرده است.

اگرچه شبکه‌‌های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر انتقادات زیادی را از جانب محافظه‌‌کاران به دلیل سانسور و فیلتر کردن محتوای مربوط به یادگیری صحیح دریافت کرده‌‌اند، Patreon در میان وب‌‌سایت‌‌های میزبان محتوا نیست و به عنوان پلتفرم سرمایه گذاری فعالیت می‌‌کند.

با این حال، این پلتفرم اخیرا اکانت یکی از ستیزدوستان یوتیوبی به نام کارل بنجامین – به عبارت دیگر Sargon of Akkad – را به دلیل استفاده از کلمات رکیک در یکی از مصاحبه‌‌های خود مسدود کرد. Patreon این کار را به عنوان پیروی از مقررات خود معرفی کرد – ممنوعیت ادبیات رکیک.

در ویدیویی که 3 ژانویه در کانال Rubin Report قرار گرفت، رابین از مسدود شدن اکانت Sargon به عنوان جرقه‌‌ای برای تصمیم‌‌گیری خود مبنی بر ترک این پلتفرم خبر داد – بر طبق آخرین پست توییتری رابین، وی از این پس از بیت کوین‌‌ استفاده خواهد کرد. انجمن کریپتو با شور و شوق فراوان به این خبر واکنش نشان داد. رابین در نظر دارد اکانت Patreon خود را در تاریخ 15 ژانویه حذف کند.

همانطور که قبلا گزارش شد، رسانه اجتماعی جنجال‌‌آفرین Gab – که خود را به عنوان پناهگاهی برای آزادی بیان معرفی می‌‌کند، اما منتقدان از آن به عنوان “اتاق پژواک” دیدگاه‌‌های راست تندرو و ناسیونالیست‌‌ها نام می‌‌برند – اعلام کرد که از این پس از نرم‌‌افزار Square’s Cash برای تراکنش و دریافت مبالغ‌‌ اهداءشده بیت کوین‌‌ استفاده خواهد کرد. حساب شرکتی Gab در صرافی رمز ارز کوین بیس در ماه دسامبر بسته شد و رسانه‌‌ها اعلام کردند که رفتارهای بحث‌‌برانگیز Gab احتمالا دلیل این عمل کوین بیس بوده‌‌اند.

Gab یکی از اولین پاسخ‌‌دهندگان به درخواست رابین بود و بعدا ادعا کرد که 0.0025 بیت کوین‌‌ را به حساب وی واریز کرده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.