دو گروه مسئول 60% حملات به صرافی های رمز ارز هستند

تحقیقات نشان می‌دهد که تنها دو گروه اکثر هک‌‌های صرافی‌ها را انجام می‌دهند. Chainalysis که در زمینه تحلیل ارائه‌دهندگان نرم‌افزار فعالیت‌ می‌کند، گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد دو گروه هکر حرفه‌ای حداقل ۶۰٪ حملات به صرافی های کریپتو را انجام می‌دهند و تاکنون حدود یک میلیارد دلار مجموع مبالغی بوده است که از این طریق کسب‌ کرده‌اند.

0 81

“به طور متوسط هر هکی که از سوی این دو گروه انجام می‌شود، موجب سرقت ۹۰ میلیون دلار است. مطابق این گزارش هکرها به طور معمول از طریق کیف‌پول‌ها و صرافی‌ها اقدام به سرقت سرمایه‌ها می‌کنند. ”

گزارش مذکور این دو گروه هکر را به آلفا و بتا نامگذاری کرده است. گروه آلفا بزرگ‌تر و برای اهداف مجرمانه مختلف به شکل حرفه‌ای سازمان‌یافته است، گروه بتا اما کوچک‌تر و صرفا بدنبال کسب پول است.

Chainalysis تراکنش‌های کریپتو گروه‌ها را تجزیه‌وتحلیل کرد و دریافت که آلفا با سرعت به مراتب بیشتری سرمایه ها را سرقت می‌کند. همچنین با میانگین سرعت بسیار زیادی سرمایه‌های سرقت شده را منتقل می‌کند. گروه آلفا ۷۵٪ رمز ارزهای سرقت شده را ظرف سی روز به پول نقد تبدیل می‌کند.

گروه بتا در مقابل سرعت کمتری دارد و حدود شش تا هیجده ماه برای تبدیل رمز ارزها صبر می‌کند. زمانی که به یک صرافی حمله می‌کند به سرعت حدود ۵۰٪ مبالغ را به سرقت می‌برد. برای مثال در یک مورد توانست حدود ۳۲ میلیون دلار سرقت کند.

Chainalysis در همین گزارش اعلام می‌کند که کلاهبرداری‌های مرتبط با اتریوم در حال افزایش است، اگرچه که مقیاس کمتری دارد. در سال ۲۰۱۸ تنها ۰.۰۱ درصد ار اترهای سرعت شده از طریق کلاهبرداری بودند که حدود ۳۶ میلیون دلار ارزش داشت و دو برابر میزان سال ۲۰۱۷ بود.

فعالیت‌ها هکرها به رغم کاهش ارزش رمز ارزها کمتر نشده است، این گزارش نشان می‌دهد که در طول سال ۲۰۱۸ فعالیت‌ها هکرها تقریبا دوبرابر شده است.

در انتها این گزارش اعلام می‌کند که “جرایم مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده در حال تبدیل به جرایم سنتی هستند و ما فکر می‌کنیم که این روند در سال ۲۰۱۹ ادامه داشته باشد. برای مبارزه با این حملات نیازمند انجام مطالعات و تحلیل عملکرد هکرها هستیم تا مشارکت‌کنندگان بازار بتوانند واکنش مناسبی با این موضوع داشته باشند. ”

در ماه اکتبر گزارش دیگری از IB نشان داد که گروه بدنام Lazarus که احتمال می‌رود در کره‌‌شمالی باشد، به تنهایی حدود ۵۷۱ میلیون دلار از هک‌های مرتبط با رمز ارزها را از طریق ۱۴ هک انجام داده است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.