دو معامله‌‌کننده چینی با فریب سرمایه گذاران 7 هزار بیت کوین‌‌ جمع آوری کردند!

رسانه‌‌های چینی خبر داده‌‌اند که دو تاجر بازارهای فرابورسی این کشور توانسته‌‌اند دسته‌‌ای از سرمایه‌‌گذاران را در گروه‌‌های چت نرم‌‌افزار پیام‌‌رسان WeChat فریب داده و حدود 7,000 بیت کوین‌‌ را با وعده سودآوری به دست آورند. گفتنی است که این نرم‌‌افزار چندی پیش تراکنش‌‌های رمز ارزی را از پلتفرم پرداخت خود کنار گذاشت.

0 103

دو معامله‌‌کننده فرابورسی (OTC) چینی متهم شده‌‌اند که با فریب دسته‌‌ای از سرمایه گذاران بیت کوین‌‌‌‌های زیادی را از طریق طرح‌‌های وام‌‌دهی و وعده سودآوری از سپرده‌‌ها به صورت غیرقانونی به دست آورده‌‌اند. این خبر روز 22 مه توسط رسانه چینی The Beijing News منتشر شد.

دو معامله‌‌کننده چینی با فریب سرمایه گذاران 7 هزار بیت کوین‌‌ جمع آوری کردند!

بر اساس این گزارش، یی ژو و ژیانگ لی (دو معامله‌‌کننده فرابورسی) سرمایه‌‌گذاران و معامله‌‌کنندگان دیگر را فریب داده اند که بیت کوین‌‌‌‌های خود را در ازای سود سپرده به آنها ارسال کنند و حدود 7,000 بیت کوین‌‌ (تقریبا 54.7 میلیون دلار در زمان نوشتن این گزارش) را از 100 سرمایه‌‌گذار به دست آورده‌‌اند. این سرمایه‌‌گذاران زمانی مشکوک شدند که سود‌‌های دریافتی – به صورت ین – از ماه آوریل دیگر به حساب آنها واریز نشدند.

به نظر می‌‌رسد که این دو دو معامله‌‌کننده فرابورسی نظر مثبت سرمایه گذاران را از طریق گروه‌‌های چت در اپلیکیشن محبوب چینی WeChat جلب کرده‌‌اند و آن ها را فریب داده اند. معامله‌‌کنندگان در این گرو‌‌ه‌‌ها پیشنهادات فرابورسی مختلفی را ارائه می‌‌دهند. این رسانه خبری عنوان کرده است که پلیس تحقیقات خود را در مورد این دو شخص آغاز کرده است و آنها اکنون دستگیر شده‌‌اند. هنوز هم مشخص نیست که آیا این دو شخص یک طرح وام‌‌دهی غیرقانونی را پیش برده‌‌اند یا اینکه تنها دارایی‌‌های افراد دیگر را بالا کشیده‌‌اند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف در اوایل ماه جاری گزارش داد، اپلیکیشن WeChat تراکنش‌‌های رمز ارزی را از سیاست‌‌ پرداختی خود خط زده است.

مدیرعامل شرکت Digital Currency Group دیروز اذعان داشت که افزایش قیمت اخیر بیت کوین‌‌ ممکن است به دلیل جنگ تجاری میان چین و ایالات متحده باشد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.