دو شرکت‌ سرمایه گذاری در زمینه رایانش ابری و بلاکچین سرمایه گذاری می‌کنند

MarketWatch گزارش داده است که دو شرکت سرمایه‌گذاری در ایالات متحده آمریکا به نام‌های AdvisorShares و Sabretooth صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس (ETF) راه‌اندازی می‌کنند که شرکت‌های دانش بنیان از جمله شرکت‌های فعال در زمینه رایانش ابری و بلاکچین را مورد حمایت قرار می‌دهد.

0 82

صندوق‌های قابل معامله در بورس، اوراق ‌بهادار قابل فروشی هستند که نمایانگر یک سبد دارایی مشخص می‌باشند. صندوق‌های قابل معامله در بورس انواع مختلفی از دارایی‌ها را ارائه می‌دهند، برای مثال ممکن مشتمل بر سرمایه‌گذاری‌های سنتی یا کالاهای جایگزین و ارزها باشند. این صندوق‌ها سرمایه‌‌گذاران را قادر می‌سازند که از بازارهای کوتاه مدت سود قابل توجهی کسب کنند.

ایده صندوق قابل معامله در بورس AdvisorShares و Sabretooth این است که فعالین عرصه‌ فناوری به ویژه رایانش ابری و بلاکچین بتوانند در زمان مناسبی سود قابل توجهی کسب کنند و قیمت سهام‌ آن‌ها افزایش پیدا کند. قرار است که این صندوق از ۷ فوریه در بازار عرضه شود.

بسیاری ظهور صندوق‌‌‌های قابل معامله در بورس بلاکچین و رمز ارز ها را به عنوان نشانه‌ای از بلوغ این بازار می‌دانند.

در فوریه ۲۰۱۸ رگولاتورهای کانادایی اولین صندوق قابل معامله در بورس این کشور را که مبتنی بر بلاکچین بود، در مقیاس کوچک و بزرگ راه‌اندازی کردند. در آن زمان، صادرکننده صندوق قابل معامله در بورس Harvest Portfolios بود که شاخص فناوری‌های بلاکچین خود را نیز راه‌اندازی کرده بود. هدف از راه‌اندازی این شاخص پیگیری عملکرد منتشرکنندگان در دو بخش کلان و خرد در زمینه بلاکچین بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.