دونالد ترامپ: بیت کوین و رمز ارزها ارزشی ندارند!

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در قالب چند توییت به انتقاد از رمز ارزها، به ویژه بیت کوین و لیبرا پرداخت.

0 14

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در قالب چند توییت به انتقاد از رمز ارزها، به ویژه بیت کوین و لیبرا پرداخت.

 

متن کامل سه توییت ترامپ در خصوص رمز ارزها:

«من طرفدار بیت کوین و دیگر رمز ارزها نیستم. این‌ها پول نیستند و ارزششان بسیار پرنوسان است و هیچ پایه و اساسی ندارند. دارایی‌های کریپتوی قانون‌گذاری نشده می‌توانند رفتارهای غیرقانونی از جمله تجارت مواد مخدر و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی را تسهیل کنند.

ارز مجازی فیس‌بوک یعنی لیبرا نیز از جایگاهی نامطمئن و اعتماد و پشتوانه کمی برخوردار خواهد بود. اگر فیس‌بوک و شرکت‌های دیگر می‌خواهند تبدیل به بانک شوند، باید به دنبال یک امتیاز بانکداری جدید و مثل تمام بانک‌های دیگر داخلی و بین‌المللی، مشمول قوانین سیستم بانکی باشند.

ما فقط یک ارز واقعی در ایالات متحده آمریکا داریم و این ارز قدرتمندتر از همیشه است. ارزی مطمئن و قابل اتکا. این ارز، برترین ارز جهان است و همیشه هم خواهد ماند. نامش دلار آمریکاست!»

اینکه چه چیزی باعث شده که رئیس جمهور آمریکا چنین موضعی در برابر رمز ارزها گرفته و برای اولین بار به ابراز عقاید خود در این زمینه بپردازد، جای بحث دارد. اظهارات ترامپ پس از حضور این رئیس جمهور در جلسه‌ای تحت عنوان “نشست رسانه‌های اجتماعی” منتشر شدند. ممکن است موضوع رمز ارز فیسبوک در این جلسه مطرح و مورد توجه ترامپ قرار گرفته باشد. باید منتظر ماند و دید که این موضع گیری‌ها چه تاثیری بر بازار و آینده رمز ارزها خواهد داشت.

نظر شما درمورد اظهارات ترامپ چیست؟

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.