دولت ونزوئلا می‌‌خواهد از رمز ارز‌‌ پترو برای تامین مالی طرح خانه‌‌سازی خود استفاده کند

نیکولاس مادورو می‌‌خواهد رمز ارز‌‌ پترو را در سطح بزرگتری به کار گیرد و اکنون در نظر دارد از آن برای تامین مالی پروژه ساخت 3 میلیون خانه برای مردم ونزوئلا استفاده کند. البته وی در این راه مطمئنا با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد، چرا که رمز ارز‌‌ پترو به هیچ عنوان از جانب شرکت‌‌ها و کشورهای خارجی پذیرفته نمی‌‌شود. باید دید که مادورو در امر متقاعد کردن افراد دیگر تا چه حد موفق خواهد بود.

0 75

ونزوئلا می‌‌خواهد پروژه ساختن 3 میلیون مسکن برای افراد بی‌‌سرپناه خود را با استفاده از رمز ارز‌‌ پترو آغاز کند. دولت این کشور عنوان کرده که پول و مواد کافی برای به انجام رساندن “ماموریت بزرگ خانه‌‌سازی” وجود دارد.

وزیر کشور در حال متقاعد کردن شرکت‌‌های ساخت و ساز برای پذیرش پترو

وزیر مسکن ونزوئلا اکنون با نهادهای دولتی دیگر وارد همکاری شده است تا برنامه ساخت مسکن را برای مردم این کشور محقق سازند. حکومت چپ‌‌گرای رئیس‌‌جمهور مادورو امیدوار است که برنامه GMVV را با استفاده از رمز ارز‌‌ خود (پترو) به پیش ببرد. پترو توسط نفت این کشور پشتیبانی می‌‌شود.

طبق گزارش رسانه محلی Prensa Latina، در اولین نشست دولت در سال 2019، وزیر مسکن ایلدمارو ویاروئل از شرکت‌‌های دولتی و خصوصی درخواست کرد از این برنامه حمایت کنند. این مقام رسمی همچنین تاکید کرد که استفاده از کوین‌‌ دیجیتالی این کشور برای تامین مالی پروژه‌‌های ساخت و ساز در امر تقویت استقلال اقتصادی این کشور آمریکای جنوبی اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت.

ویاروئل بر این نکته پافشاری کرد که GMVV دارای بودجه و مواد لازم برای رسیدن به هدف خود یعنی کامل کردن 3 میلیون واحد خانه تا انتهای سال جاری است. خانه‌‌های جدید در میان اقشار مختلف این کشور توزیع خواهند شد و اولویت با افراد حرفه‌‌ای، جوانان و بازنشستگان خواهد بود.

وزیر مسکن اضافه کرد که بیش از 2.5 میلیون خانه جدید پیش از این تحویل داده شده‌‌اند و 1 میلیون خانه دیگر به عنوان بخشی از “ماموریت بزرگ خانه‌‌سازی ونزوئلا” بازسازی شده‌‌اند. این برنامه همچنین بیش از 1 میلیون قطعه زمین را به مردم اختصاص داده است.

این ماموریت با کامل شدن فاصله زیادی دارد

دولت ونزوئلا در نظر دارد برنامه خانه‌‌سازی خود را با استفاده از رمز ارز‌‌ پترو تامین مالی کند. به دلیل روبرو شدن با چالش‌‌های بزرگ اقتصادی، ابرتورم و تحریم‌‌های خارجی، دولت ونزوئلا امید بسیار بالایی به موفقیت رمز ارز‌‌ خود دارد. مقامات رسمی در کاراکاس فروش این رمز ارز‌‌ را از اکتبر سال گذشته شروع کردند، اما خریداران تا این لحظه تنها “گواهی خرید” را در اختیار دارند و از هیچ کوینی خبری نیست.

در همان حال، دولت نیکولاس مادورو چندین اعلامیه را در مورد پترو منتشر کرده و این ارز دیجیتالی به همراه بولیوار به عنوان ارزهای رسمی کشور معرفی شدند. دستمزدها و حقوق بازنشستگی به صورت رمز ارز‌‌ دولتی پرداخت شدند. رئیس جمهور ونزوئلا از به گردش انداختن این رمز ارز‌‌ در حوزه‌‌های خاص خبر داد و به ونزوئلایی‌‌ها این اطمینان را داد که می‌‌توانند با استفاده از پترو خانه و دارایی بخرند.

مقامات رسمی ونزوئلایی در حال تلاش بوده‌‌اند تا کشورها و سازمان‌‌های دیگر را متقاعد کنند این ارز دیجیتالی را برای معاملات بین‌‌المللی بپذیرند. تاکنون رمز ارز‌‌ پترو به دولت روسیه، سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و اعضاء “اتحاد بولیواری برای مردم قاره آمریکا” (ALBA) پیشنهاد شده و موفقیت کمی را به دست آورده است.

پروژه خانه‌‌سازی مذکور نیز ممکن است به زودی متوقف شود. بر طبق گزارشات اخیر، شرکت‌‌های ساخت و ساز روسی و چینی پیش از این از ونزوئلا خارج شده‌‌اند. کاراکاس بیش از 110 میلیون دلار به شرکت بلاروسی Belzarubezhstroy بدهکار است، یکی از محدود شرکت‌‌های خارجی که هنوز هم در ونزوئلا مشغول ساخت و ساز است. با این حال، مقامات بلاروسی به هیچ وجه نمی‌‌خواهند بدهی خود را به صورت پترو دریافت کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.