دولت هند قصد دارد رمز ارزها را به صورت کامل ممنوع کند

مقامات دولتی هند مدت‌‌هاست که به دنبال ممنوع کردن رمز ارز‌‌ها در این کشور هستند و به نظر می‌‌رسد که تلاش‌‌های آنان در حال محقق شدن می‌‌باشند. بسیاری از مقامات رسمی این کشور تاکنون عنوان کرده‌‌اند که گسترش رمز ارز‌‌ها می‌‌تواند تهدیدی جدی برای ارز رسمی این کشور باشد.

0 109

طبق گزارش رسانه محلی The Economic Times در روز 25 آوریل، هم‌‌اکنون لایحه‌‌ای جدید در میان نهادهای رسمی کشور هند در جریان است تا ممنوعیت کامل رمز ارزها در این کشور رنگ واقعیت به خود بگیرد.

یکی از آشنایان به این جریان به Economic Times گفته است که دولت مشاوره با وزارت‌‌های مختلف در مورد پیش نویس “لایحه ممنوعیت رمز ارز‌‌ها و قانون‌‌گذاری ارزهای دیجیتالی رسمی در سال 2019” را آغاز کرده است.

کمیته‌‌ای متشکل از سازمان امور اقتصادی (DEA)، نهاد مرکزی مالیات‌‌های مستقیم (CBDT)، نهاد مرکزی مالیات‌‌های غیرمستقیم (CBIC) و اداره محافظت و آموزش سرمایه‌‌گذاران (IEPFA) از ایده منع کامل “فروش، خرید و صدور تمامی رمز ارز‌‌ها” حمایت کرده است.

این کمیته در نظر دارد از لایحه مبارزه با پول‌‌شویی (PMLA) نیز برای ممنوع‌‌سازی رمز ارزها استفاده کند، چرا که رمز ارز‌‌ها پتانسیل استفاده برای پول‌‌شویی را دارا می‌‌باشند. وزارت عالیت‌‌های شرکتی نیز اعلام کرده است که از رمز ارز‌‌ها در اقدامات کلاهبردارانه جهت “فریب دادن سرمایه‌‌گذاران ساده‌‌لوح” استفاده می‌‌شود.

گزارش The Economic Times برخلاف گزارش‌‌های به دست آمده از ماه دسامبر است که عنوان می‌‌کردند کمیته‌‌ای دولتی به دنبال قانونی کردن رمز ارز‌‌ها در این کشور می‌‌باشد. همچنین گزارش‌‌های مذکور تاکید می‌‌کردند که اجماعی کلی در این کشور به دست آمده است که نمی‌‌توان رمز ارز‌‌ها را کاملا غیرقانونی خواند.

در ماه فوریه، دادگاه عالی هند چهار هفته به مقامات هندی فرصت داد تا سیاست‌‌های مرتبط با بخش کریپتو را وضع کنند، پیش از آنکه دادگاه پرونده‌‌های مربوط به رمز ارز‌‌ها را دیگر پذیرش نکند. این پرونده‌‌ها مواردی را دربر می‌‌گرفتند که از دولت درخواست کرده‌‌ بودند سرمایه‌‌های رمز ارز‌‌ی مصادره‌‌شده توسط بانک مرکزی هند آزاد شوند.

در همان ماه، کمیته‌‌‌‌ای با رهبری وزیر اقتصاد هند گزارشی را منتشر و در آن نگرانی خود را نسبت به تاثیر منفی رمز ارز‌‌ها بر ارز فیات این کشور بیان کرد، به ویژه اگر کریپتوها برای پرداخت به کار گرفته شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.