دولت ایالات متحده از یک فورک بیت کوین حمایت می‌کند

0 76

موسسه استاندارد و فناوری ملی ایالات متحده (NIST) و سایر نهادهای دولتی، نقشی در بیت کوین و سایر ارز رمز‌ها ایفا خواهند کرد.

برای شروع،  SHA-256 و سایر الگوریتم‌های هش که در ارز رمز‌ها استفاده می‌شوند، توسط این موسسه مورد بررسی و آزمایش قرار گرفته‌اند. رمزنگاران مستقل به طور مستمر از سازمان‌ها و محققان دولتی مشاوره دریافت می‌کنند. NSA و NIST بعضا مسابقاتی برای توسعه نرم‌افزارهای جدید رمزنگاری برگزار می‌کنند. آخرین برنده این مسابقات الگوریتمی به نام Keccak بود که اکنون معمولا با نام SHA-3 مورد اشاره قرار می‌گیرد. اکثر عملکردهای هش که به این مسابقات ارسال می‌شوند بعدا مورد استفاده، و حتی عموما مورد استفاده گسترده قرار می‌گیرند.

با وجود این که اکثر رمزنگاران مشهور در بخش خصوصی مشغول هستند، می‌توان گفت که NSA و سایر سازمان‌های دولتی فرصت‌های شغلی مناسبی را در اختیار رمزنگاران فعلی و آتی قرار می‌دهند.

NIST مقاله‌ای در مورد بلاک چین‌های مدیریت‌شده و شفاف منتشر کرده است

پیتر مل (Peter Mell)‌ از NIST اخیرا مقاله‌ای را به نام «ارز رمز‌های مدیریت‌شده مبتنی بر بلاک چین با شفافیت و قوانین اعمال‌شده مورد اجماع) منتشر کرده است. خلاصه این مقاله به این موضوع اشاره دارد که واسطه‌ای مناسب بین بلاک چین‌های عمومی مانند بیت کوین که تنها از قوانین مورد اجماع پیروی می‌کنند، و بلاک چین‌های مدیریت شده که اختیارات بیش ‌از اندازه‌ای به صاحبان مجاز خود می‌دهند وجود دارد.

ما نشان می‌دهیم که چگونه رویکرد خود را از طریق اصلاحات کوچک در مشخصات نهان بیت کوین پیاده خواهیم کرد. البته رویکرد ما با استفاده از چند روش اجماعی در مورد همه ارز رمزهای مبتنی بر بلاک چین قابل اعمال است.

این کار پیامدهای آشکاری دارد: بلاک چین می‌تواند توسط دولت برای انتشار ارز رمز دولتی مورد استفاده قرار گیرد. یک بلاک چین و یک شبکه استخراج مختص عموم مطمئنا به دلایل متعددی شامل احتمال یک حمله ۵۱٪ توسط یک دولت دشمن، در آزمون وسع دولت مردود خواهد شد. بر اساس این مقاله، ویژگی‌هایی که باعث می‌شود تا پروتکل بیت کوین برای دولت جذاب باشد، شفافیت آن و البته عدم امکان از دست دادن سرمایه در آن است.

در بخشی از این مقاله آمده است: «ما یک ساختار نوین ارز رمز و رویکردی ترکیبی را ارائه می‌دهیم که طی آن یک ارز رمزنگاری شده مدیریت شده از طریق روش‌های مبتنی بر اجماع باز توزیع شده حفظ می‌گردند.  ویژگی این ساختار، ایده وجود یک تراکنش پیدایش است که سایر تراکنش‌ها بر اساس آن بوده و امکان تاسیس یک سلسله مراتب حساب‌ها با نقش‌های متفاوت را فراهم می‌کند. این حساب‌ها به ما امکان می‌دهند تا ویژگی‌هایی از ارزهای فیات را به ارز رمز بیاوریم. ویژگی‌هایی مانند: اعمال قانون، بانک مرکزی و مدیریت حساب.»

در ادامه آمده است: «یکی دیگر از ویژگی‌های نوین این ساختار این است که اجازه می‌دهد سیاست ارز رمز به صورت پویا و توسط مدیر ارز مدیریت شود، و برخی از تنظیمات می‌توانند به صورت دائمی در نظر گرفته شوند تا از پایداری سیستم اطمینان حاصل گردد. این برای رابطه بین مدیر ارز و جامعه‌ای مستقل از ماینرها اهمیت به خصوصی دارد.»

دموکراسی باید شفاف باشد، و نهادهای دولتی باید در قبال مردمی که آن‌ها را انتخاب کرده و هزینه‌های آن‌ها را تامین می‌کنند مسئولیت‌پذیر باشند. فناوری‌های کنونی همیشه این امکان را فراهم نمی‌کنند و در بخش دولتی فرصت‌های بسیاری برای کلاهبرداری، اسراف و سوءاستفاده وجود دارد.

نسخه NIST سیستم بیت کوین، تنها تغییرات کوچکی را به منظور فراهم آوردن امکان استفاده از سیاست‌های مدیر در ساختار تراکنش بیت کوین اعمال می‌کند. «قوانین» در تراکنش‌های بیت کوین استفاده می‌گردند و سپس می‌توان تغییراتی را در کل پروتکل ایجاد کرد. در این مقاله شرح داده شده است که این تیم از طرح موجود که در آن از سکه‌ها خرج استفاده می‌کند و قصد دارد تا امکان «خرج کردن نقش‌ها» را نیز فراهم کند.  این سیستم به مدیر بلاک چین اجازه می‌دهد تا کنترل مناسبی بر تمامی پول‌های موجود در سیستم داشته باشد.

فلید vin[] مشابه قبل عمل می‌کند. در بیت کوین، یک فیلد vin[] مجموعه‌ای از سکه‌ها از تراکنشی را مشخص می‌کند که در بلاک چین ثبت شده‌ است… هرچند، فیلد vin[] همچنان می‌تواند برای وارد کردن نقش‌ها در تراکنش استفاده گردد. نقش‌های امکان می‌دهند تا فعالیت‌هایی که وجود نقش‌ها نیاز دارند تایید گردند (اکثر فعالیت‌های ساختار ما، بسته به سیاست‌های انتخاب شده، نیاز به وجود نقش‌ها دارند). یعنی گویا ما با توجه به استفاده معمول یک فیلد vin[]، یک نقش را «خرج می‌کنیم» تا اجازه برخی از اقدامات را صادر کنیم (اما همچنین می‌توان نقش‌ها را بدون محدودیت «خرج» کرد و نقش‌ها مانند سکه انتقال پیدا نمی‌کنند). یک فیلد vin[] می‌تواند نشان‌دهنده یک تراکنش سابق باشد که در آن حساب دارای یک نقش بوده است.

این طرح به یک «جامعه مستقل ماینرها» اشاره می‌کند. برخی از جوانب این ایده پیش از استفاده در دنیای واقعی نیازمند آزمایش‌های کامل هستند. یکی نمونه لیست سیاه خزانه‌داری ایالات متحده و کشورهایی است که دولت ایالات متحده و اکثر شهروندان آمریکایی نمی‌توانند با آن‌ها معامله داشته باشند. این افراد باید از استخراج و استفاده از «USCoin» اخراج شوند تا این پروژه با قوانین آمریکا تطابق داشته باشد.

NIST ایده‌ها گوناگون را در فورک بیت کوین خود آزمایش می‌کند

علاوه بر این مقاله، NIST به طور پنهانی فورکی را از نرم افزار بیت کوین حفظ می‌کرده که در آن تلاش می‌شود تا ایده‌های ارائه شده در این مقاله به مرحله اجرا گذاشته شود. ظاهرا این نرم‌افزار تنها در آزمایشگاه‌های دولتی موجود است، اما سهوا به سود کشورهایی مانند سوئد می‌باشد که در حال حاضر به سختی در حال کار برای توسعه ارز رمز‌های ملی خود هستند.

چشم‌انداز یک ارز رمز دولتی در ایالات متحده احتمالا سال‌ها با ما فاصله دارد، اما قطعا افرادی در سیستم دولتی بارها این پیشنهاد را ارائه کرده‌اند. استفاده دولت‌ها از بلاک چین روزبه‌روز افزایش می‌یابد، و با توجه به سابقه تاریخی به نظر می‌رسد که ارز رمز‌ها در هسته تمامی سیستم‌های مالی استفاده گردند، اما تنها زمان مشخص می‌‌کند که این استفاده به چه شکل خواهد بود. علاوه بر افتتاح بلاک چین خود، دولت می‌تواند به سادگی توکن‌هایی را در بلاک چین‌های موجود صادر کند که از قوانین دولتی تبعیت می‌کند. گزینه‌های بسیاری وجود دارند، اما از یک مورد مطمئن هستیم: ارزهای سنتی و متکی بر فیات در جایگاه پایین‌تری از ارزهای دیجیتال مدرن و شفاف قرار دارند و در نهایت باید به روزرسانی شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.