دوج‌کوین: گران‌قیمت‌ترین جوک دنیا

دوج‌کوین (Dogecoin) یک ارز رمزنگاری‌شده متن‌باز همتا‌به‌همتا قابل استخراج و دارای حداکثر ۱۰۰ میلیارد سکه است. در ژانویه ۲۰۱۸ ارزش کل سکه های در گردش این پروژه به بیش از ۲ میلیارد دلار رسید. کیف پول رسمی آن Multidoge نام دارد و موسسه دوج کوین بدست جامعه کاربری قوی خود با هدف تبلیغات و کمک‌های خیریه تاسیس شده است.

0 290
  • دوج‌کوین چیست؟
  • دوج‌کوین را چگونه بخریم؟
  • چگونه می‌توان با دوج‌کوین خرید انجام داد؟

دوج‌کوین وارد می‌شود!

دوج‌کوین (Dogecoin) یک ارز دیجیتال متن‌باز همتا‌به‌همتا است و شبیه کمدینی در کلاس مدرسه است که به خاطر شوخی کردن زیاد از مدرسه اخراج شده و در حال حاضر تبدیل به یک میلیاردر شده است.

در حالی که کنار گذاشتن دوج‌کوین به عنوان یک شوخی آسان است، اما جامعه کاربری حامی ‌این ارز،که از بیش از ۱۰۰ هزار عضو در Reddit هستند، از بازار گسترده این ارزرمزنگاری‌ شده به سختی صرف نظر می‌کنند.

دوج‌کوین چیست؟

Dogecoin یک ارز دیجیتال همتا به همتا شبیه بیت‌کوین و لایت‌کوین است که در سال ۲۰۱۳ توسط جکسون پالمر (Jackson Palmer) و شیبا توشی ناکاماتو (shiba nakamato) تاسیس شد.

نام این سایت و پروژه برگرفته از یک سگ ژاپنی به نام شیبا اینو (shiba inu) است که تصویر این سگ در وسط سکه قرار گرفته و الگوهای رفتاری این سگ با عباراتی مانند many WOW ،very Crypto ،many moon با فونت Comic sans در حاشیه لوگو نوشته شده است.

دوج‌کوین Dogecoin چیست؟
دوج‌کوین Dogecoin چیست؟

این توکن به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند بیش از ۱۰۰میلیارد سکه داشته باشد. یکی از تفاوت‌های عمده‌ای که با بیت‌کوین دارد این است که بیت‌کوین تنها می‌تواند ۲۱ میلیون توکن داشته باشد؛ این توکن شبیه به سایر ارزهای دیجیتال کار می‌کند و می‌توان آن را با استخراج یا خرید از سایر صرافی‌ها بدست آورد.

آیا باید دوج‌کوین را خریداری کنم؟

مانند هر توکنی، Dogecoin به نوسانات شدید و گمانه‌زنی‌ها حساس است و هیچکس نمی‌تواند قیمت چیزی در بازار را پیش‌بینی کند و به شما توصیه کند که یک دارایی را بخرید یا نه!

فراز و نشیب‌های بازار می‌تواند دوج‌کوین را به هر سمت و سویی ببرد و شما باید آمادگی این را داشته باشید که شاید ۱۰۰درصد پولی را که روی هر ارز سرمایه‌ گذاری کرده اید، از دست بدهید.

گفته می‌شود این ارز رشد چشمگیری در سال ۲۰۱۷ داشته است و ظرفیت بازار این ارز در ماه ژانویه ۲۰۱۸ رقم ۲میلیارد دلار را پشت سر گذاشت.

دوج‌کوین Dogecoin چیست؟
دوج‌کوین Dogecoin چیست؟

اگرچه Dogecoin برای پرداخت‌های همتا‌به‌همتا کاربرد داشته و یک جامعه پر جنب و جوش و فعال دارد، اما اطلاعات کافی برای کسی که با آن بتواند ادعا کند که آیا باید در Dogecoin یا هر ارز رمز سرمایه گذاری کند، وجود ندارد.

دوج‌کوین را از کجا می‌توان خرید؟

دلیل بزرگی که Dogecoin توانست محبوبیت پیدا کند و همچنان محبوب بماند این بود که به طور گسترده در مبادلات از آن استفاده می‌شد.

صرافی‌های بزرگی همچون بیترکس (Bittrex) (بالای ۳۰%) و پلونیکس (Poloniex) (30%)، به علاوه صرافی‌های کوچکتری مانند Gate.io ،HitBTC ،Cryptopia و CoinExchange از محبوب‌ترین صرافی‌هایی هستند که جفت مبادلاتی BTC-Doge در آن‌ها وجود دارد.

دوج‌کوین را کجا می‌توان ذخیره کرد؟

شروع کار با Dogecoin یک فرآیند نسبتا ساده است، کاربران جدید می‌توانند کیف پول MultiDoge را از سایت دانلود کرده و در کمتر از ۵ دقیقه آن را نصب کنند، همچنین کاربران می‌توانند دوج‌کوینشان را در کیف پول خودشان و یا در صرافی‌ها و هر نوع کیف پولی که از Dog پشتیبانی می‌کند، ذخیره کنند.

دوج‌کوین Dogecoin چیست؟
دوج‌کوین Dogecoin چیست؟

همچنین تیم پشتیبانی سایت دوج‌کوین این فرآیند را به طور ساده نشان داده اند که می‌توانید در آنجا ببینید.

دوج‌کوین Dogecoin چیست؟
دوج‌کوین Dogecoin چیست؟

موسسه دوج‌کوین

جامعه کاربری Dogecoin یک سازمان غیرانتفاعی (ظاهرا اکنون تعطیل شده است) به نام بنیاد دوج‌کوین تاسیس کرد که استفاده از دوج‌کوین را برای اهداف تبلیغاتی و کمک‌های خیریه راحت می‌کند.

دوج‌کوین Dogecoin چیست؟
دوج‌کوین Dogecoin چیست؟

موسسه Dogecoin آشکارا توان خود را برای کسانی که می‌خواهند صلح و دوستی را با استفاده از Dog منتشر کند، نشان می‌دهد. این موسسه ادعا می‌کند که تلاش‌های گسترده‌ای را برای کمک به مردم می‌کند، حال چه این مردم در کره زمین باشند و چه اینکه این مردم در کره ماه باشند!

موسسه Dogecoin یک پروفایل تعاملی در سایت Reddit و توئیتر دارد (آخرین پست مربوط به ۲ سال پیش است) و به غیر از این، آنها را در جای دیگر نمی‌توانید ببینید.

مطلب نهایی

اگر یک درس طلایی وجود داشته باشد، و ما می‌توانیم آن را از پروژه Dogecoin استخراج کنیم، اهمیت ساخت جامعه کاربری است .

این توکن توسط نخبگان ارزهای رمزنگاری شده صرفا به عنوان یک شوخی تلقی می‌شد، اما دوج‌کوین به خاطر جامعه کاربری قوی که می‌خواهند از این ارز برای به موفقیت رساندن خودشان استفاده کنند، به این زودی‌ها منسوخ نمی‌شود .

صرف نظر از شوخی بودن یا نبودن آن، دوج‌کوین به تنهایی قادر به انجام کارهایی است که برای انجامش باید از چندین توکن به صورت همزمان استفاده کنیم و به همین دلیل، دوج‌کوین به چشم‌انداز فعلی ارزهای دیجیتال امید جدید می‌دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.