ده ارز رمزنگاری شده برتر، توسعه یافته‌ترین رمز ارزها نیستند

وب سایت CoinCodeCap.com توسعه ده‌‌ها ارز رمزنگاری شده را پیگیری می‌‌کند. بیت کوین ۵۲امین ارز رمزنگاری شده فعال در زمینه توسعه است، هر چند از لحاظ حجم مبادلات روزانه از همه فعال‌تر است. این ارز هم‌‌چنین بزرگ‌‌ترین سرمایه گذاری در بازار را تاکنون داشته و احتمالا نقدینگی بیشتری نسبت به چند واحد پول ملی در سراسر جهان دارد.

0 104

۱۰ ارز رمزنگاری شده برتر لزوماً فعال‌‌ترین ارزها در بازار نیستند.

۱۰ تیم برتر توسعه در ارزهای رمزنگاری شده که در این سایت ردیابی شده‌‌اند عبارتند از:

 1. (Cardano (ADA
 2. (Augur (REP
 3. (0x (ZRX
 4. (Ethereum (ETH
 5. (Lisk (LSK
 6. (Status (SNT
 7. (TRON (TRX
 8. (Komodo (KMD
 9. (Skycoin (SKY
 10. (Waves (WAVES

Cardano با بیش از دو برابر commit نسبت به Augur در جایگاه دوم است، یعنی در حدود ۴۵۰۰۰. لازم به ذکر است که هر commit در مخزن لزوماً از مواد محسوب نمی‌‌شود.

به سادگی نگاه کردن به معیارهای خارجی یک مخزن گیت لزوماً سطح کار انجام شده را نشان نمی‌‌دهد. یک commit می‌‌تواند شامل تغییرات در هر فایل واحد در یک مخزن باشد و باز هم فقط یک‌‌بار شمارش شود. به همین ترتیب، یک تغییر جداگانه برای هر فایل در یک مخزن می‌‌تواند push داده شود و این کار به عنوان تعهد commit حساب خواهد شد. (عمل ذخیره پروژه بر روی گیت را commit می‌‌گویند)

نمودار

عملکرد شش ماه Cardano در بازار هیچ شباهتی به عملکرد آن در زمینه‌‌های توسعه کد ندارد.

در حالی که Cardano از لحاظ فرکانس رشد، رتبه بالایی دارد، در حال حاضر در رتبه ۱۱ از لحاظ سرمایه‌‌گذاری در بازار قرار دارد. در زمان نگارش این مقاله، قیمت آن تنها به ۰.۰۴ دلار و حجم مبادلات ۲۴ ساعته در حدود ۱۳ میلیون دلار رسید.

تلاش‌‌های زیاد برای توسعه همیشه برابر با نتایج رو به رشد نیستند.

Tron که ۶ رده پایین‌تر از Cardano در فهرست فعالیت توسعه قرار دارد، در حال حاضر در صدر جدول ۱۰ ارز رمزنگاری شده قرار دارد. این ارز دارای حجم مبادلات ۲۴ ساعته با ۶۸ میلیون دلار، ارزشی در حدود ۲۵ درصد بالاتر و قیمت هر توکن در حدود نیمی از قیمتCardano بود.

Ethereum، که در فهرست، در رتبه چهارم قرار دارد، پس از گذشت چندین هفته و بعد از حرکت قابل توجه رو به جلو، هنوز در جایگاه دوم در لیست ارزهای با ارزش بازار است. شاید قابل توجه باشد که Etheruem چندین مخزن ساخت دارد، اما تنها توسعه هسته اصلی آن توسط CoinCodeCap پیگیری می‌‌شود. در کل، به نظر می‌‌رسد که آن‌‌ها بیش‌‌ترین کار را می‌‌کنند و بیش‌‌ترین تاثیر را بر بازار می‌‌گذارند. چندین تیم توسعه مثل Monero و ZCash کار خود را بر روی مخازن متعدد گسترش داده‌‌اند، که ضرورتاً توسط سایت پیگیری نمی‌‌شوند و یا بلافاصله مشهود هستند. در مورد Monero، دو شاخه توسعه اصلی دارد، یکی برای کیف پول GUI و یکی برای اجرای برنامه کمکی. از سوی دیگر، بیت‌‌کوین، اکثریت توسعه خود را در یک مخزن واحد انجام می‌‌دهد.

در اینجا ۱۰ ارزرمزنگاری شده برتر از نظر سرمایه‌‌گذاری در بازار و رتبه بندی فعلی آن‌‌ها توسط CoinCodeCap وجود دارد که به ترتیب عبارتند از:

 1. (Bitcoin (۵۲
 2. (Ethereum (۴
 3. (Ripple (۱۱۳
 4. (Bitcoin Cash (۱۴۳
 5. (EOS (۱۵
 6. (Stellar (۵۴
 7. (Litecoin (۱۹۵
 8. (Tether (not ranked
 9. (Bitcoin SV (not ranked
 10. (Tron
 11. (Cardano

ما Cardano را اضافه می‌کنیم چرا که Tether به طور فعال یک ارز رمزنگاری شده توسعه یافته نیست، بلکه یک قرارداد هوشمند است که توکن‌‌ها را براساس سرمایه گذاری عرضه کرده و از بین می‌‌برد. ما خودمان داده‌‌های مربوط به بیت‌کوین SV را بررسی کردیم: پس از درخواست Curl مبنی بر استفاده از API های گیت‌‌هاب در آمار مخزن‌‌ها. در هفته‌‌های اخیر از ۱۵ نوامبر روزی که از Bitcoin Cash کنارگذاشته شد فقط دو commit به مخزن بیت‌‌کوین-SV داده می‌شود. قبل از روز واقعی فورک، commits زیادی وجود داشت، اما CoinCodeCap و این مقاله به طور عمده در مورد کار بومی در فورک توسعه فعال صحبت می‌‌کنند.

(برای ایجاد یک ارز دیجیتال، برنامه نویسان یک سری کد روی بلاکچین می‌نویسند که این کد کاملا قابل دسترس است (متن باز) و همه می‌توانند آن را ببینند. بنابراین یک ارز مجازی با ماهیت یک کوین روی بستر یک دفتر کل توزیع شده (بلاک‌‌چین) پیاده می‌شود. اگر تغییرات یا اصلاحاتی روی کد نوشته شده اعمال شود، فورک اتفاق می‌افتد).

با دیدی منصفانه، به نظر می‌‌رسد که بیت‌‌کوین SV تنها مدت زمان کوتاهی در بازار حضور داشته است و بخش اعظم کار آن‌ها در مراحل آزمایشی قرار دارند. Jameson Lopp  خالق Statoshi.info به تازگی از طریق توییتر در مورد فعالیت توسعه کد ارزهای رمزنگاری شده مختلف اظهار نظر کرد:

twitter

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.