دهه پیش رو عصر شکوفایی بلاک چین های حریم خصوصی خواهد بود

مدیرعامل کوین بیس می‌گوید دهه آتی دهه بلاک چین هایی خواهد بود که علاوه بر مقیاس پذیری، ویژگی های حریم خصوصی را نیز پیاده سازی خواهند کرد. وی پیش بینی می‌کند چنین بلاک چینی تا پایان دهه آتی تقریبا به یک میلیارد کاربر دست پیدا خواهد کرد.

0 100

با ورود به دهه جدید، بار دیگر شاهد مطرح شدن بحث ها و نظرات گوناگونی درمورد آینده بیت کوین و سایر رمز ارزها هستیم. یکی از افراد برجسته در دنیای رمز ارزها، برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیرعامل کوین بیس معتقد است که دهه آتی، دهه بلاک چین هایی خواهد بود که نه تنها مقیاس پذیرند، بلکه ویژگی های حریم خصوصی را نیز پیاده سازی خواهند کرد. چنین بلاک چینی تا پایان دهه آتی تقریبا به یک میلیارد کاربر دست پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل یکی از بزرگترین صرافی های رمز ارز جهان از لحاظ مقیاس پذیری نیز بیان کرد که امسال یا سال راهکارهای لایه دوم خواهد بود یا بلاک چین هایی که تعداد تراکنش های بیشتری در ثانیه ارائه می‌دهند. وی در این خصوص گفت:

همانطور که جایگزین شدن مودم های ۵۶ کیلوبایتی با اینترنت با پهنای باند زیاد منجر به ایجاد بسیاری از برنامه های جدید بر بستر اینترنت شد، معتقدم مقیاس پذیری پیش نیازی برای فاز کاربردی شدن رمز ارزها است. پس از آنکه شاهد بلاک چینی باشیم که چندین برابر مقیاس پذیرتر باشد، با توسعه بسیار سریعتر برنامه های جدید مواجه خواهیم شد.

علاوه بر این، آرمسترانگ درباره حریم خصوصی در عرصه بلاک چین بسیار خوش بین است. وی پیش بینی کرد که امسال، حریم خصوصی در یکی از زنجیره های برتر پیاده سازی خواهد شد و شاهد تغییری مشابه با تغییر HTTP به HTTPS خواهیم بود. آرمسترانگ در این خصوص گفت:

من معتقدم بالاخره شاهد پذیرش گسترده کوین حریم خصوصی یا بلاک چین دارای ویژگی های حریم خصوصی در دهه آتی خواهیم بود. در اکثر موارد این موضوعی منطقی نیست که تمام پرداخت های انجام شده در دفترکل شفاف منتشر شود.

آرمسترانگ در ادامه در خصوص یکی از بحث برانگیزترین موضوعات موجود در بازار رمز ارز، یعنی رمز ارز لیبرا اظهارنظر کرد. وی با در نظر گرفتن پاسخ و واکنش دولت به لیبرا، بیان کرد که کشور چین در خصوص عرضه نسخه دیجیتالی ارز سنتی یوان خود پیشگام شده است، در حالی که بلاک چین را به یکی از فناوری های اصلی خود تبدیل کرده اند. وی گفت:

شرکت CENTRE با USD Coin خود شاید همان راهکاری باشد که آمریکا به سمت آن برود، و یا آنکه فدرال رزرو سعی در پیاده سازی دلار دیجیتالی شده خود با استفاده از بلاک چین داشته باشد. به نظرم شاهد پیدایش و عرضه سبد رمز ارزها توسط کنسرسیومی نظیر لیبرا یا CENTRE یا احتمالا توسط خود صندوق بین المللی پول خواهیم بود..

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.