دن هلد (Dan Held): هدف ساتوشی یافتن جایگزینی برای بانک‌‌ها است

خیلی‌‌ها می‌‌گویند بیت کوین می‌‌تواند به عنوان یک سیستم پرداخت (مانند کارت‌‌های اعتباری ویزا و مسترکارت) در نظر گرفته شود، چرا که می‌‌تواند تعداد بسیار زیادی از تراکنش‌‌ها را جابه‌‌جا کند. این نظریه تفکر اصلی پشت پرده‌‌ی بیت کوین (همان چیزی که در وایت پیپر بیت کوین آمده) را زیر سوال می‌‌برد. در این مقاله در مورد این نظریه و دلایل ظهور آن بیشتر می‌خوانید.

0 122

دن هلد، یکی از مسئولان سابق بلاکچین می‌‌گوید سازنده‌‌ی بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو می‌‌خواهد بیت کوین به عنوان جایگزینی برای بانک‌‌ها باشد، نه جایگزینی برای سیستم‌‌های پرداختی مانند ویزا.

دیدگاه‌‌‌‌ ساتوشی

هلد سری توییت‌‌هایی را در ۱۴ ژانویه منتشر کرد. او معروف‌‌ترین شخصیتی بود که با این ادعا که تنها هدف بیت کوین دستیابی به یک سیستم پرداخت ارزی است مخالفت کرد.

او گفت آن‌‌هایی که این فکر را کرده‌اند، همه‌‌ی قابلیت‌‌هایی که ناکاموتو برای بیت کوین ساخته را نمی‌‌دانند: ” صحبت درمورد دیدگاه‌‌‌‌ ساتوشی یک تلاش احمقانه است. چون مهم نیست قبلا چه بود، ما الان اینجا هستیم.”

آن‌‌هایی که می‌‌گویند بیت کوین برای پرداخت‌‌های ارزی ساخته شده بود، سعی دارند بر اساس یک نگاه سطحی به جمله‌‌های موجود در وایت پیپر حرف خود را پیش ببرند.

twitter

جهان به بانکداری جایگزین نیاز دارد

از دسامبر ۲۰۱۷ قیمت بیت کوین همواره در حال کاهش بود. این باعث شده اعتماد اقتصاددانان و طرفداران آلتکوین‌‌هایی مانند بیت‌کوین کش کاهش یابد.

علی رغم مشکلاتی مانند پر نوسان بودن و رایج شدن، بسیاری از منابع می‌‌گویند بیت کوین در بازارهای آینده جایگاه خوبی خواهد داشت.

برای هلد بیت کوین بیشتر یک منبع ارزش (SOV) به شمار می‌‌رود تا یک جایگزین برای سیستم‌‌های پرداختی مانند ویزا و مسترکارت؛ زیرا این کار برای سرعت و ظرفیت تراکنش‌‌های بیت کوین انتقادهایی را ایجاد می‌‌کند.

“پس از بحران اقتصادی ۲۰۰۸ در دنیایی که بر پایه‌‌ی اعتماد بنا شده، اعتماد از بین رفت. بیت کوین در زمانی که نیاز به آن حس می‌‌شد ظهور کرد، ساتوشی بذر بیت کوین را در زمان مناسبی کاشت.”

دنیا به ویزای جدیدی نیاز ندارد، بلکه به بانک‌‌های جدیدی نیاز دارد

بیت کوینیست گزارش داده که رسانه‌‌های اصلی می‌‌گویند بیت کوین در سال جدید تغییر خواهد کرد.

دو مقاله‌‌ برجسته از مجله‌‌ی تایم (Time) و اسپکتیتر (Spectator) از کاربردهای بیت کوین در جامعه‌‌ی دارایی‌‌های جهانی سخن گفته‌اند.

بیت کوین از طریق پردازش‌‌های آف-چین در شبکه‌‌ی لایتنینگ خود، ظرفیتی بیشتر از کارت‌‌های اعتباری ارائه می‌‌دهد. مثلا می‌‌تواند میلیون‌‌ها تراکنش را در یک ثانیه جا به جا کند. اما ظرفیت ویزا تنها ۴۵۰۰۰ تا است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.