دفتر ثبت کپی رایت آمریکا کریگ رایت را به عنوان ساتوشی ناکاموتو نمی‌‌شناسد

کریگ رایت چند روز قبل و در تازه‌‌ترین اقدام جنجالی خود درخواست ثبت وایت پیپر‌‌ و کد منبع بیت کوین را به نام خود در دفتر کپی رایت آمریکا ثبت کرد. هرچند نمایندگان وی بر قانونی بودن درخواست مطرح شده اصرار دارند، اما مقامات دفتر کپی رایت ایالات متحده اعلام کرده‌‌اند که این سازمان درخواست‌‌های دارای نام مستعار را بررسی نمی‌‌کند و به همین دلیل نمی‌‌توان رایت را به عنوان ساتوشی ناکاموتو شناسایی کرد.

0 91

بر اساس گزارش Financial Times در روز 22 مه، ثبت‌‌نام کریگ رایت برای وایت پیپر‌‌ بیت کوین در دفتر کپی رایت ایالات متحده (United States Copyright Office) به این معنی نیست که این متخصص کامپیوتر استرالیایی توسط دولت به عنوان ساتوشی ناکاموتو شناخته خواهد شد.

کریگ رایت چندی قبل تلاش کرد وایت پیپر‌‌ بیت کوین متعلق به مستعار ساتوشی ناکاموتو را در دفتر کپی رایت ایالات متحده به نام خود ثبت کند. یکی از خبرهای منتشر شده در روز 21 مه اعلام کرد که مقامات آمریکایی تاییدهایی را دریافت کرده‌‌اند که رایت همان ساتوشی ناکاموتوی معروف است، اما این خبر با موجی از انتقادات جامعه کریپتو روبرو شد.

یکی از نمایندگان رایت در گفتگو با Financial Times اذعان داشت که

اسناد منتشر شده توسط دفتر کپی رایت در واقع رایت را به عنوان مولف – تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو - وایت پیپر‌‌ و کدهای بیت کوین به رسمیت می‌‌شناسند.

 

وی ادعا کرد که دفتر کپی رایت اولین نهاد آمریکایی است که رایت را به عنوان خالق بیت کوین می‌‌شناسد.

با این وجود، ادعای وی به هیچ عنوان درست نیست، چرا که دفتر کپی رایت در زمان دریافت درخواست‌‌ها هیچ تحقیقی را در مورد درستی آنها یا اشخاص درخواست‌‌کننده انجام نمی‌‌دهد. مقامات این اداره اظهار داشتند:

زمانی که درخواست‌‌ها تحت یک نام مستعار ثبت می‌‌شوند، دفتر کپی رایت هیچ تحقیقی را در مورد ارتباط قابل اثبات میان شخص و نام مطرح شده انجام نمی‌‌دهد.

علاوه بر این، ثبت کردن کد منبع از مالکیت معنوی بیت کوین به عنوان یک اختراع محافظت نمی‌‌کند.

در صورتی که ادعاهای مطرح شده نادرست از آب درآیند، دفتر کپی رایت می‌‌تواند درخواست‌‌ها را لغو کند.

اخیرا، رسوایی‌‌های پیش آمده برای بیت کوین SV – آلتکوینی که توسط رایت پشتیبانی می‌‌شود – رایت را در مرکز توجهات بین‌‌المللی قرار داد و صرافی‌‌های مختلف این رمز ارز را در حالی از پلتفرم خود حذف کردند که رایت سعی داشت هویت یکی از منتقدان خود با نام Hodlonaut را فاش کند.

Hodlonaut چندین توییت توهین‌‌آمیز را در مورد رایت منتشر کرد و وی را “شخصی بسیار غمگین و یک کلاهبردار رقت‌‌انگیز” خواند که “از لحاظ روانی مشکل دارد.” همچنین به نظر می‌‌رسد که Hodlonaut در به وجود آمدن هش‌‌تگ #CraigWrightIsAFraud (کریگ رایت یک کلاهبردار است) دست داشته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.