دعوای حقوقی علیه Tezos

Tim Draper-endorsed blockchain Tezos موضوع دعوای حقوقی است که توسط چند شخص طرح شده است. گروهی از اعضای جامعه Tezos معتقدند که دعوای حقوقی قیمت Tezos را کاهش خواهد داد و آرمان انوری (Arman Anvari) نماینده اعضای جامعه Tezos نیست. انوری به صورت عمومی اعلام کرده که با این انگیزه موافق است.

0 85

عقب نشینی آرمان انوری

فهرست دلایلی که انوری فرد مناسبی برای رهبری شاکیان در هر زمینه‌ای علیه Tezos نیست، طولانی و به مدت‌ها قبل بازمی‌گردد. در یک مورد، او چندین بار موسس و مدیرعامل Tezos، کاتلین بریتمن (Kathleen Breitman) را تهدید به مرگ کرده است. یا در مورد دیگر به طور فعال در پست‌های خود نشان می‌دهد که چگونه شرایط و ضوابط Tezos به وسیله او نقض می‌شود.

او درخواست کرده است که از پرونده خارج شود. گروهی که خود را “Tezos Legion” می‌نامند، معتقدند که متقاضیان جایگزین نیز به همان اندازه بد هستند.

یکی از مسائل اصلی در مورد این دعوا، شرایط و ضوابط عرضه اولیه سکه Tezos است که به ویژه در دادگاه‌های اروپایی باید استفاده شود. Tezos مستقر در سوئیس است، اما بنیان‌گذاران آن آرتور و کاتلین برتمن آمریکایی هستند. بلاکچین این پروژه برای راه‌اندازی مراحل سخت و طولانی را پشت سر گذاشت و به همین دلیل نتوانست تا ژوئن ۲۰۱۸ راه‌اندازی شود. اما گروه Tezos Legion راه‌اندازی را موفقیت‌آمیز خواند و در مقایسه با اکثر عرضه‌های اولیه سکه که در زمینه مشابه ایجاد می‌شوند، متمایز تلقی کرد.

تحویل یک شبکه زنده و کارآمد که در برابر بیشتر پروژه‌های بلاکچین و رمز ارزها ایستاده است. شبکه اصلی Tezos ظرف پنج ماه گذشته به خوبی کار کرده است،‌ بیش از ۸۰ درصد از توکن‌های آن فعال شده‌اند و از سوی ۴۶۰ بیکر (baker) در ۳۳ کشور پشتیبانی می‌شوند و تیم توسعه Tezos در ۵ کشور مختلف قرار دارد.

امنیت

موضوع دیگری که توسط انوی مطرح شده شواهدی است که نشان می‌دهد حتی پس از طرح شکایت، Tezos به فروش توکن‌های خود ادامه می‌داده است. به علاوه او به صورت عمومی اعلام کرده است که توکن‌های Tezos اوراق‌بهادار نیستند که در پرونده ذکر شده است، چراکه ادعا شده که Tezos قوانین مربوط به اوراق‌بهادار را نقض کرده است.

حداقل ۱۲۰۰ نفر از خریداران توکن Tezos در عرضه اولیه سکه درخواستی علیه او در دادگاه مطرح کرده‌اند. اکثر آن‌ها به نظر می‌رسد که به خاطر اقدام خوداصلاح‌گری بلاکچین خوشحال هستند. یکی از جنبه‌های جالب Tezos نحوه مدیریت بر آن است. Tezos مانند اتریوم زبان برنامه‌نویسی مختص به خود را برای ایجاد قراردادهای هوشمند دارد.

مانند بسیاری دیگر از جایگزین‌های اتریوم، Tezos هنوز در دوران کودکی خود قرار دارد. گروهی از اعضای جامعه Tezos می‌خواهند که زمان مناسبی به این پروژه برای رشد بدهند و کاملا با طرح پرونده مخالف هستند.

TEZOS در معرض خطر قرار دارد

قیمت TEZOS در حال حاضر فقط ۷ سنت پایین‌تر از قیمت زمان ICO یعنی حدود ۴۷ سنت است. این عملکرد به مراتب نسبت به دیگر از عرضه‌های اولیه سکه در همان زمان بهتر است. برای مثال، قیمت ICO SONM تقریبا ۵۹ سنت بود، اما امروز قیمت آن کمتر از ۲ سنت است.

CCN به نقل از دیوید سیلور (David Silver) وکیل Tezos اعلام کرده است که: مهم نیست که چه کسی و چه تعدادی دعوای حقوقی را مطرح کرده‌اند. ممکن است خواهان دعوا یک نفر یا یک میلیون نفر باشد. این موضوع به قانون مرتبط می‌شود و نه احساسات برخی افراد. در هر صورت بنیاد Tezos تصمیم دارد که از حقوق خود دفاع کند و از سوءاستفاده‌ها جلوگیری کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.