دشواری استخراج بیت کوین‌‌ اخیرا با دومین سقوط بزرگ تاریخ خود مواجه شد

سقوط طولانی مدت بازار کریپتو بالاخره در صنعت استخراج بیت کوین‌‌ نمود پیدا کرد. گاهی به نظر می‌‌رسید که امکان افت قیمت در این صنعت وجود ندارد اما حالا یک مهاجرت آرام را تجربه می‌‌کند.

0 91

نرخ هش بیت کوین‌‌ کاهش بی سابقه‌ای را تجربه کرد

در یک سطح اساسی، استخراج کنندگان بواسطه‌‌ رقابت برای حل مشکلات پیچیده ریاضی، بلاک بیت کوین تولید می‌‌کنند. هنگامی که نرخ هش افزایش می‌‌یابد، بلاک‌‌ها سریعتر یافت می‌‌شوند و هنگامی که نرخ هش کاهش یابد عکس این قضیه اتفاق می‌‌افتد. بیت کوین‌‌ برای اینکه زمان یک بلاک پیوسته را حدود ۱۰ دقیقه نگه دارد، به طور خودکار دشواری این مسائل را در فاصله‌‌های زمانی تقریبا دو هفته‌‌ای تنظیم می‌‌کند تا جوابگوی ماشین‌‌های جدیدی باشد که وارد شبکه یا از آن خارج می‌‌شوند.

سال‌هاست که با روند صعودی قیمت کلی همراه با پیشرفت‌‌های سریع در فناوری استخراج که منجر به رشد پایدار نرخ هش، حتی در طول دوره‌‌های خط سیر منفی بازار شده است، این دشواری تقریبا به طور انحصاری افزایش یافته است. هرچند، با وارد شدن این صنعت به بازار خرسی برای مدتی برابر با تقریبا یک سال و کاهش قیمت بیت کوین‌‌ به میزان ۱۶،۰۰۰ دلار نسبت به بالاترین قیمت آن، چنین چیزی دیگر صحت ندارد.

bitcoin hash rate

همانطور که CCN گزارش داد، نرخ هش بیت کوین‌‌ از اواسط ماه اکتبر کاهش یافته است، زیرا کاهش قیمت‌‌ها باعث شد که نرخ منسوخ شدن مدل‌‌‌‌ استخراج کنندگان قدیمی افزایش یابد و شرکت‌‌های سود محور در حاشیه‌‌ها جهت اجتناب از ضرر دادن دستگاه‌‌های خود را خاموش کنند. برآوردی صورت گرفته که میانگین هزینه تولید یک واحد جدید BTC را ۴۵۰۰ دلار تعیین می‌‌کند. یک توکن BTC از ۲۰ نوامبر کلا با قیمت پایینی معامله می‌‌شود، هرچند حدودا یک ماه قبل از آن کاهش نرخ هش شروع شد.

https://pbs.twimg.com/profile_images/1011378369710166017/Qu9KTl9a_normal.jpg

Bitcoin Block Bot @ BtcBlockBot

۲۷۵مین دوره‌‌ی استخراج بیت کوین‌‌ با بلوک ۵۵۲۳۸۴ آغاز شده است. ⛏ دشواری جدید:

۵،۶۴۶،۴۰۳،۸۵۱،۵۳۴ (% ۱۳/۱۵ -)

۳:۳۱ بعد از ظهر – ۳ دسامبر ۲۰۱۸

اطلاعات تبلیغات و حریم خصوصی توییتر

۸۹ نفر در مورد این موضوع صحبت می‌‌کنند

 

این مهاجرت استخراج کنندگان اکنون در دشواری شبکه‌‌ی بیت کوین‌‌، که پس از تنظیم دشواری معین که امروز رخ داد، بیش از ۱۵ درصد کاهش یافته است، خودش را نشان می‌‌دهد. طبق اطلاعاتی که توسط تحلیلگر ارشد XDEX، فرناندو اولریچ (Fernando Ulrich) گردآوری شده است، این اتفاق دومین سقوط بزرگ دشواری در دهه‌‌ی گذشته تاریخ بیت کوین‌‌ و بزرگترین سقوط دشواری از ۱ نوامبر ۲۰۱۱ است که دشواری ۱۸ درصد کاهش یافت.

https://pbs.twimg.com/profile_images/1011358923998232576/jF8gpJAp_normal.jpg

فرناندو اولریچ @ fernandoulrich

# بیت کوین‌‌ به تازگی با دومین سقوط دشواری استخراج خود مواجه شده است: % ۱/۱۵- . رتبه بندی فعلی به شرح زیر است:

۱ نوامبر ۲۰۱۱ : % ۰/۱۸-

۳ دسامبر ۲۰۱۸: % ۱/۱۵-

۱۶ اکتبر ۲۰۱۱: % ۱/۱۳-

۲۷ دسامبر ۲۰۱۲: % ۶/۱۱-

۳ دسامبر ۲۰۱۸: % ۱/۱۵-

۲۶ مارس ۲۰۱۱: % ۵/۹-

۲۶ ژانویه ۲۰۱۳: % ۶/۸-

۱ دسامبر ۲۰۱۱: % ۵/۸-

۲۵ می ۲۰۱۲: % ۲/۹-

۴:۲۶ بعد از ظهر- ۳ دسامبر ۲۰۱۸

اطلاعات تبلیغات و حریم خصوصی توییتر

۱۷۵ نفر در مورد این موضوع صحبت می‌‌کنند

تنظیم دشواری امروز، دومین کاهش متوالی را نشان داد و دشواری در ۱۸ نوامبر به میزان ۳/۷ درصد کاهش پیدا کرد. این کاهش به خودی خود قابل توجه بود؛ زیرا بزرگترین کاهش شش سال اخیر است و در حال حاضر به عنوان دهمین سقوط بزرگ کل این سال‌ها رتبه بندی می‌‌شود.

قبل از ۱۸ نوامبر، آخرین باری که دشواری کاهش پیدا کرد در ۱۵ جولای بود و چنین کاهش‌‌هایی در چند سال گذشته به ندرت اتفاق افتاده است. نرخ هش BTC که در حال حاضر EH/s 7/37 است، ۳۹ درصد پایین‌‌تر از بالاترین نرخ آن که برای یک روز EH/s 9/61 معامله می‌‌شد، است. همچنین حدود ۳۱ درصد از بیشینه‌‌ی متوسط هفتگی خود در ۱ اکتبر پایین‌‌تر است.

شروع یک “مارپیچ مرگ” یا یک توسعه سالم؟

خرس‌‌های بیت کوین مانند پروفسور امور مالی دانشگاه سانتا کلارا، اتولیا سارین (Atulya Sarin)، ادعا می‌‌کنند که این کاهش اخیر نشان می‌‌دهد که بازار وارد یک “مارپیچ مرگ” شده است؛ زیرا – اینطور استدلال می‌‌شود- که BTC ارزش خود را از هزینه‌‌ استخراج می‌‌گیرد.

هرچند، ماتی گرینسپن (Mati Greenspan)، تحلیلگر ارشد بازار eToro اخیرا با توجه به نرخ سهمی‌‌گون رشد هش در طول ۱۲ ماه گذشته – حتی هنگام سقوط قیمت‌‌ها- گفت که کاهش اخیر نرخ هش، یک توسعه‌‌ی سالم بازار است.

گرینسپن در آن زمان گفت:

نرخ هش بیت کوین در چند هفته‌‌ گذشته کاهش یافته است، اما این اصلا موجب نگرانی نیست. ... این در واقع آرامش بخش است زیرا این نرخ در طول سال شدیدا افزایش یافته و اکنون به سطح نرمال بازگشته است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.