دش، سرویس پرداخت اس ام اسی خود را در ونزوئلا راه اندازی کرد

پروژه کریپتویی دش، از راه اندازی Dash Text خبر داد که یک سرویس مبتنی بر اس ام اس تراکنش های ارزهای رمزنگاری شده برای کاربران ونزوئلایی است. در بیانیه ای که این هفته منتشر شد، این شرکت اعلام کرد که Dash Text وابستگی کاربران ونزوئلایی به اسمارت فون ها و اینترنت به منظور انجام تراکنش های کریپتویی را از بین می‌برد. این وابستگی برای کشوری که از ابر تورم رنج می‌برد که سد بسیار مهم در مقابل استفاده روزمره کاربران از ارزهای رمزنگاری شده می‌باشد.

0 84

در طی ماه ها ابرتورم در ونزوئلا که باعث بی ارز شدن واحد پول بولیوار شد، این کشور به صورت فزاینده ای به ارزهای رمزنگاری شده به عنوان یک راه حل روی آورده است.

دش به دنبال ساخت پلتفرمی است که میلیون ها ونزوئلایی را که به دلیل نداشتن گوشی هوشمند و یا دسترسی به اینترنت قادر به مشارکت در جامعه کریپتو نیستند، تحت پوشش قرار خواهد داد و این قابلیت را برای آن‌ها به وجود خواهد آورد که تراکنش‌های رمز ارزی انجام دهند. این شرکت برای حل این مشکل با BlockCypher مشارکت کرده است. BlockCypher یک شرکت متخصص در ارائه راه حل های بلاکچینی است که کاربران را قادر می‌سازد، از ارزهای رمزنگاری شده گوناگون در بستر یک پلتفرم واحد بهره برند.

تاثیر این اقدام بر قیمت دش

زوج معاملاتی DASH/USD در صرافی بیت‌رکس:

در حال حاضر این برنامه در مرحله تست بتای خود قرار دارد،  Dash Text در حال حاضر برای کاربران دو اپراتور تلفن همراه Movistar و Digitel (بزرگترین اپراتورهای تلفن همراه ونزوئلا) در دسترس است و کاربران این اپراتورها قادر هستند تا با یک کد ساده 5 رقمی به سرویس دش دسترسی داشته باشند.

در پی افزایش صحبت ها در مورد Dash Text، بردلی زاسترو مدیر بخش توسعه کسب و کارهای Dash Core گفت:

” تخمین زده می‌شود ونزوئلاهایی که خارج از کشور زندگی می‌کنند، حدود 2میلیارد دلار برای اقوام خود در داخل کشور ارسال می‌کنند. پروسه ارسال پول برای این افراد اغلب طولانی و پرهزینه است و موجب ایجاد دردسر و رنج فراوانی برای استفاده کنندگان می‌شود. به کمک Dash Text ما یک راه عملی برای این مشکل ارائه کرده‌ایم. این افراد نیاز به یک راه آسان وارزان برای انتقال پول خود به کشورشان را دارند و ما این راه را برای آنها به وسیله اکوسیستم دش و بدون نیاز به گوشی هوشمند ایجاد کرده‌ایم! Dash Text راه حلی را پیشنهاد می‌دهد که اطمینان حاصل می‌کند که هر کس بتواند حتی بدون داشتن گوشی هوشمند جزیی از خانواده دش باشد. ”

براساس اطلاعیه دش، برای ثبت نام در Dash Text کاربران باید یک اس ام اس حاوی کلمه DASH به 22625 ارسال نمایند. در ادامه آن‌ها باید کلمه CREAR را ارسال کنند که موجب ایجاد یک کیف پول دش برای کاربر خواهد شد. تنها با یکبار انجام این کار کاربران قادر خواهند بود تا دش را به وسیله اس ام اس، ارسال و دریافت کنند، و این به آن معناست که پتانسیل این وجود دارد که جمعیت بسیار عظیمی از ونزوئلایی ها که دسترسی به گوشی های هوشمند و اینترنت ندارند، از این پلتفرم استفاده کنند.

CCN  با یادآوری قیمت دش در آگوست، گزارش داد که دش به دلیل عملکرد موفقش در ونزوئلا و تعداد زیاد کاربران فعالی که از این طریق جذب کرده است، شاید افزایش چشمگیری در قیمت و حجم معاملات بوده است. این شرکت همچنین در حال توافق با Kripto Mobile به منظور تولید گوشی‌هایی است که نرم افزار کیف پول دش به صورت پیش فرض بر روی آن‌ها نصب شده است، پیش‌بینی می‌شود تا با این اقدام افزایش ماهانه تعداد کاربران ارزهای رمزنگاری شده، به 10000 نفر برسد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.