در فضای دیجیتال، استیبل‌کوین روسیه با روبل فیات برابر خواهد بود

طبق گزارش خبرگزاری دولتی روسیه در روز ۷ نوامبر، رییس کمیته دومای دولت روسیه در بازارهای مالی اعلام کرده است که در یک فضای دیجیتال یک استیبل کوین تحت پشتیبانی دولت کاملا معادل روبل روسیه خواهد بود.

0 92

رئیس آناتولی آکساکوف (Anatoly Aksakov)‌ گفت که “روبل کریپتو”، که ممکن است پس از تصویب قوانین مربوط به صنعت کریپتوکارنسی در روسیه ظاهر شود، “همان روبل است، فقط در قالب رمزنگاری شده”. رئیس دوما دولتی توضیح داد که امکان مبادله‌ استیبل‌کوین روسیه با معادل آن در پول نقد وجود دارد:

“به عنوان مثال، شما ۱۰۰ هزار روبل را به یک بانک می‌آورید و ۱۰۰ هزار روبل کریپتوی یک به یک برای پول فیات دریافت می‌کنید، شما از این وجوه برای خرید کالاهایی که در بلاک چین قرار داده شده استفاده می‌کنید.”

آکساکوف همچنین تأکید کرد که روبل کریپتو روبلی که در بلاک چین است به محض اینکه بلاک چین جایگاه مهمی در اقتصاد ما پیدا کند جایگزین روبل فیات خواهد شد. او گفت که این روند باید تحت نظارت بانک مرکزی روسیه باشد.

طبق گزارش ۲ نوامبر کوین‌تلگراف، آکساکوف هفته‌ پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی ادعا کرده بود که دولت انتشار یک ارز رمز را تحت حمایت دولت در نظر دارد که قیمت آن با روبل روسیه تنظیم می‌شود.

هرچند کوین‌تلگراف ۱۰ سپتامبر گزارش داد که دمیتری پسکوف (Dmitry Peskov)، نماینده‌ ویژه‌ رئیس جمهور روسیه در زمینه توسعه و پیشرفت دیجیتال و فناوری، پاییز امسال اعلام کرد که گردش و صدور ارز رمزها “با وظایف اساسی دولت تناقض دارد.

در همین حال، معاون مدیر دپارتمان توسعه‌ بازار مالی بانک مرکزی روسیه، اعلام کرد که این بانک یک عرضه‌ اولیه کوین (ICO) را که “از لحاظ فنی […] موفقیت آمیز بود” به صورت آزمایشی اجرا کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.