درخواست وزارت خزانه‌‌داری ایالات متحده برای مقابله با استفاده‌‌ غیرقانونی از رمز ارز ها چکیده:

وزارت خزانه‌‌داری ایالات متحده تحت هدایت سیگال ماندلکر (Sigal Mandelker) از بازیگران اصلی صنعت کریپتوکارنسی درخواست کرد تا از استفاده‌‌ غیرقانونی از رمز ارزها جلوگیری کنند.

0 84

ماندلکر در کنفرانس جلوگیری از جرایم مالی که 3 دسامبر برگزار شد، در مورد مسائل مربوط به کاهش ریسک فناوری‌‌های در حال ظهور مانند ارزهای دیجیتالی اشاره کرد که به صورت بالقوه امکان بکارگیری برای اهداف شرورانه را دارا هستند.

ماندلکر تاکید کرد که موسسه‌‌های مالی و تامین‌‌کنندگان خدمات کریپتوکارنسی باید با فعالیت‌‌های غیرقانونی مبارزه کنند. “صنعت ارز دیجیتالی باید شبکه‌‌های خود را ایمن‌‌تر کرده و مراحل لازم را برای جلوگیری از بازیگران غیرقانونی انجام دهد تا از خدمات آن سوءاستفاده نکنند”.

ماندلکر همچنین از تنظیم‌‌کنندگان بین‌‌المللی درخواست کرد تا قانون مبارزه با پولشویی (AML) و همچنین قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را با در نظر گرفتن ارزهای دیجیتالی تقویت کنند. به علاوه، ماندلکر اهمیت نظارت و به‌‌کارگیری AML و همچنین اعمال تحریم‌‌های موجود را یادآور شد. وی اضافه کرد:

“نبود قوانین AML/CFT در مورد مبادله‌‌کنندگان ارزهای مجازی، والت‌‌های میزبان و تامین‌‌کنندگان دیگر – و همچنین اکوسیستم دارایی‌‌های مجازی دیگر – در داخل حوزه‌‌های قضایی باعث تقویت پولشویی و فعالیت‌‌های مالی غیرقانونی دیگر خواهد شد”.

این دعوت به عمل باعث ظهور شیوه‌‌ای جدید شد که در آن نهادها هفته‌‌ گذشته را صرف مبارزه با بازیگران غیرقانونی کردند، یعنی همان کسانی که از رمز ارزها و فناوری‌‌های دیگر استفاده می‌‌کنند تا پولشویی کرده و آن را صرف اهداف نامشروع خود می‌‌کنند. بزهکاران اینترنتی بدافزاری به نام “SamSam” را به کار بردند که بیش از 200 قربانی داشت و از جمله‌‌ آن‌ها می‌‌توان به نهادهای دولتی و موسسه‌‌های عمومی اشاره کرد.

به گفته‌‌ ماندلکر، “به عنوان بخشی از این برنامه، دو تسهیل‌‌کننده‌‌ مالی ایرانی در امر تبدیل بیت کوین به ریال برای هکرها همدست بودند. هفته‌‌ی گذشته نام این دو نفر از طرف OFAC در لیست افراد تحت‌‌تعقیب و بلاک‌‌شده (SDN) قرار گرفت. برای اولین بار، OFAC آدرس‌‌های ارز دیجیتالی مرتبط با این افراد را نیز منتشر کرد”.

در عین حال، وزیر امور مالی جمهوری استونیا اعلام کرد که به زودی چندین اصلاحات را در مورد یکی از لایحه‌‌های تصویب‌‌شده اضافه خواهند کرد تا محدودیت بیشتری را بر قوانین مرتبط با رمز ارزها اعمال دارند. این مقررات جدید “تامین‌‌کنندگان خدمات مبادله‌‌ی ارزهای مجازی” و همچنین “تامین‌‌کنندگان خدمات پرداخت ارزهای مجازی” را تعریف می‌‌کنند، در حالی که قبل از این تنها “چند شیوه‌‌ جایگزین برای تامین‌‌کنندگان خدمات پرداخت” وجود داشتند.

امروزه، وزارتخانه‌‌ی خدمات مالی نیویورک (NYDFS) پلتفرمی را بر اساس بلاک چین معرفی کرد که توسط بانک محلی Signature پیشنهاد شده است. این سیستم می‌‌تواند “منابع مالی را در بین دو مشتری Signature Bank به صورت واقعی انتقال دهد، بدون اینکه هیچ شخص سومی در این کار دخالت کند”.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.