درخواست شرکت‌‌های بیت فاینکس‌‌ و تتر برای به تعویق انداختن حکم دادستانی نیویورک

پرونده دادستانی کل ایالت نیویورک بر علیه شرکت‌‌های بیت فاینکس‌‌ و تتر اکنون چندین روز است که جریان دارد. وکلای آنها در آخرین تلاش خود از دادگاه عالی نیویورک درخواست کرده‌‌اند که حکم قبلی مبنی بر توقف فعالیت‌‌های این شرکت‌‌ها به حالت تعلیق درآیند و مورد تایید نیز قرار گرفته است. دادستانی نیویورک شرکت بیت فاینکس‌‌ را به ضرر 850 میلیون دلاری و پنهان کردن آن با استفاده از ذخایر تتر متهم کرده بود.

0 83

بر اساس اعلامیه‌‌ای رسمی در تاریخ 22 مه، درخواست صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ (Bitfinex) و شرکت ارائه‌‌دهنده استیبل کوین تتر (Tether) برای به تعویق انداختن حکم دادستانی کل نیویورک که در تاریخ 21 مه ارائه شده بود، تایید شده است.

بر اساس این خبر، جوئل ام. کوهن، قاضی دادگاه عالی نیویورک (NYSC)، دستور داده است که حکم‌‌های قبلی در مورد بیت فاینکس‌‌ و تتر به حالت تعلیق درآیند. این دادگاه تنها شرکت‌‌های مذکور را ملزم کرده است که مدارک و اطلاعات مربوط به مسئله صلاحیت شخصی دادستانی کل نیویورک را آماده کنند و در عین حال تمامی مدارک دیگر را فراهم آورند.

وکلای این دو شرکت روز 21 مه اذعان داشتند که دادستانی کل ایالت نیویورک دارای صلاحیت شخصی یا موضوعی در این مورد نمی‌‌باشد و همچنین نمی‌‌توان دستورات دادگاه عالی نیویورک را به صورت کامل اجرا کرد، چرا که بیت فاینکس‌‌ و تتر در خارج از نیویورک فعالیت می‌‌کنند و هیچ ضرر مالی را به سرمایه‌‌گذاران نیویورکی نرسانده‌‌اند.

شرکت بیت فاینکس‌‌ علاوه بر درخواست تعویق دستورات اعمال شده تلاش‌‌های دیگری را برای مختومه اعلام کردن این پرونده به صورت کامل انجام داده است. بر اساس اعلامیه این صرافی، قاضی کوهن جلسه‌‌ای را برای رسیدگی به این موضوع در تاریخ 29 ژوئیه 2019 تعیین کرده‌‌ است.

پرونده دادگاهی بر علیه شرکت‌‌های بیت فاینکس‌‌ و تتر در اواخر ماه آوریل توسط لتیتا جیمز، قاضی دادستانی کل ایالت نیویورک آغاز شد. وی این دو شرکت را به پنهان کردن ضرر مالی 850 میلیون دلاری متهم کرد که می‌‌توانست به سرمایه‌‌گذاران نیویورکی ضرر مالی برساند.

بر اساس مدارکی که در آن زمان منتشر شدند، بیت فاینکس‌‌ ضرر مالی مذکور را به سرمایه‌‌گذاران خود اعلام نکرده بود. همچنین مدیران اجرایی بیت فاینکس‌‌ و تتر یک سری از تراکنش‌‌ها را به انجام رسانده و صرافی بیت فاینکس‌‌ اجازه دسترسی به 900 میلیون دلار از ذخایر نقدی تتر را به دست آورده بود. بیت فاینکس‌‌ حدود 700 میلیون دلار از ذخایر تتر برداشته و از آن برای پنهان کردن کسری بودجه خود و ناتوانی در پردازش برداشت پول توسط کاربران استفاده کرده بود.

بر اساس گزارش کوین‌‌تلگراف در روز 22 مه، دیوید میلر، وکیل شرکت بیت فاینکس‌‌، اذعان داشته است که شرکت تتر مقادیری از ذخایر خود را در بیت کوین سرمایه‌‌گذاری کرده است. بر اساس گفته‌‌های وی،

پیش از صدور حکم 24 آوریل... تتر در دارایی‌‌هایی غیر از پول نقد و معادل‌‌های آن سرمایه‌‌گذاری کرده بود که در میان آنها می‌‌توان به بیت کوین اشاره کرد. این شرکت در بیت کوین سرمایه‌‌گذاری کرده است.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.