درخواست دوباره CBOE از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا برای راه‌‌اندازی ETF بیت‌‌کوینی

ETF بیت‌‌کوین به عنوان یکی از گام‌‌های اصلی در راستای به‌‌کارگیری گسترده رمز ارزها به عنوان ابزار سرمایه‌‌گذاری برشمرده می‌‌شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار تاکنون چند بار تصمیم‌‌گیری در مورد آن را به تعویق انداخته و اکنون باید دید که آنها چه نوع رویکردی را در مورد درخواست مجدد CBOE اتخاذ خواهند کرد.

0 83

بورس سهام شیکاگو (CBOE) به همراه شرکت سرمایه‌‌گذاری VanEck و شرکت خدماتی SolidX باز هم درخواست خود را برای راه‌‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌‌کوینی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC فرستاده است. مدیر دارایی‌‌های دیجیتالی VanEck، گابور گورباس، این خبر را در روز ۳۱ ژانویه اعلام کرد.

ETF ها اوراق بهاداری هستند که چندین دارایی را به نسبت سهام مورد نظر ارائه می‌‌دهند. بسیاری از متخصصین بر این باروند که ETF ها می‌‌توانند عامل کلیدی استفاده گسترده از رمزارزها به عنوان ابزار سرمایه‌‌گذاری مقرراتی و غیرفعال باشند.

پیش از این و در تاریخ ۲۳ ژانویه، CBOE درخواست خود را از این کمیسیون پس گرفته بود. یکی از نمایندگان CBOE گفت که پس‌‌گیری این درخواست به دلیل تعطیلی دولت آمریکا بوده است. بعضی از متخصصین قانونی در آن زمان خاطرنشان کردند که SEC تنها به صورت محدود فعالیت می‌‌کند، چیزی که در نتیجه بحث و جدل سیاسی در مورد ساختن دیوار مکزیک به وجود آمد.

فرآیند این درخواست با چندین تاخیر روبرو شده است، چرا که SEC تاکنون چندین بار از تصمیم‌‌گیری اجتناب کرده است. شرکت‌‌ها اولین بار در ۶ ژوئن ۲۰۱۸ درخواست ایجاد ETF بیت‌‌کوینی را مطرح کردند. در ماه آگوست، کمیسیون SEC تصمیم خود در مورد این موضوع را به ۳۰ سپتامبر موکول کرد. آنها پس از آن در مورد این تصمیم نظرخواهی کردند و بعدا اذعان داشتند که این سازمان “در مورد مسائل مطرح‌‌شده به هیچ نتیجه‌‌گیری خاصی نرسیده است”.

در ماه دسامبر، این تصمیم باز هم به تاخیر افتاد و به دلیل اینکه تغییر قانونی درخواست‌‌شده در تاریخ ۲ ژوئیه ۲۰۱۸ در دفتر ثبت فدرال ثبت شده بود، تصمیم‌‌گیری در این مورد به ۲۴۰ روز بعد یعنی ۲۷ فوریه ۲۰۱۹ موکول شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.