درخواست بیت فاینکس‌‌ و تتر از دادگاه برای کاهش محدودیت‌‌های اعمال شده

شرکت‌‌های بیت فاینکس (Bitfinex)‌‌ و تتر (Tether) هنوز هم مشغول مجادله با دادستانی کل ایالت نیویورک هستند تا محدودیت‌‌های اعمال شده توسط این سازمان را کاهش دهند. دادستانی نیویورک چندی پیش ادعا کرد که بیت فاینکس‌‌ با کسری بودجه 850 میلیون دلاری روبرو است و از ذخایر تتر برای جبران آن استفاده کرده است. گفتنی است که تتر و بیت فاینکس‌‌ تحت مالکیت iFinex هستند.

0 90

شرکت تتر با وجود تحقیقات دادستانی کل ایالت نیویورک در مورد استیبل کوین این شرکت و صرافی رمز ارز بیت فاینکس‌‌ از یکی از قضات نیویورک درخواست کرده است که آزادی عمل بیشتری را برای آنها در نظر بگیرد و محدودیت‌‌های اعمال شده را کاهش دهد.

بر اساس پرونده‌‌های دادگاهی جدیدی که روز دوشنبه ثبت شدند، وکلای هر دو طرف به هیچ توافقی در مورد آنچه که تتر باید با دارایی‌‌های خود انجام دهد نرسیدند. دفتر دادستانی کل نیویورک قصد دارد هر شرکت دیگری را از به کار بردن ذخایر استیبل کوین منع کند و حکمی 90 روزه را در این مورد اعمال کرده است.

از سوی دیگر، وکلای تتر و iFinex (مالک رسمی بیت فاینکس‌‌) حکمی 45 روزه می‌‌خواهند و اینکه شرکت‌‌های دیگر قادر باشند از استیبل کوین تتر استفاده کنند.

این پرونده ماه گذشته آغاز شد، زمانی که دادستانی نیویورک ممنوعیتی ابتدایی را آغاز کرد و بیت فاینکس‌‌ را به این متهم کرد که دارای کسری بودجه 850 میلیون دلاری است و از ذخایر تتر برای جبران آن استفاده کرده است. (این دو شرکت یک مالک دارند.) یکی از قضات عالی ایالت نیویورک هفته گذشته به این دو شرکت دستور داد درخواست خود را روشن سازند.

iFinex در نامه‌‌ای به دادگاه که روز دوشنبه ارسال شد بدون سرپیچی از حکم یک‌‌طرفه دادستانی کل اذعان داشت که با تغییرات جزئی در حکم ابتدایی موافقت خواهد کرد.

نکته کلیدی برای بیت فاینکس‌‌ این است که می‌‌خواهد قادر باشد از ذخایر تتر مخصوصا برای اهداف سرمایه‌‌گذاری استفاده کند.

وکیل مدافع بیت فاینکس‌‌ عنوان کرد، “اگر تتر درآمدها را به صورت نقدی نگه دارد، این شرکت قادر نخواهد بود سرمایه‌‌های لازم برای فعالیت‌‌های خود را به دست آورد.”

سودآوری

با این وجود، وکلا در نامه خود به دادگاه اظهار داشتند که “دارندگان تترهای واقعی باید قادر باشند توکن‌‌های خود را به پول نقد تبدیل کنند، چرا که تتر مدت‌‌هاست در بازار حضور دارد.”. آنها اضافه کردند:

“به علاوه، تغییرات پیشنهاد شده OAG تتر را از سپرده‌‌گذاری در حساب‌‌های سودآور یا مشابه آن منع نمی‌‌کنند، چرا که OAG پیش از نیز به تتر اعتماد داشته است.”

شرکت تتر معتقد است که دادستانی کل نیویورک هیچ مبنایی برای منع کردن آن دسته از دارندگان تتر در اختیار ندارد “که با مدعیان علیه در ارتباط هستند” – شامل کارمندان تتر – تا سرمایه‌‌های خود را به صورت پول نقد درآورند. در نتیجه، حکم دادستانی کل نیویورک به نحوی “پا از گیلم فراتر نهادن” است، مخصوصا با توجه به این حقیقت این دادستانی به عنوان قانون‌‌گذار نیز شناخته می‌‌شود.

وکلای دادستانی کل نیویورک عنوان کرده‌‌اند که با پرداخت دستمزد کارمندان تتر مخالف نیستند، اما این شرکت باید حقوق‌‌ها را با استفاده از کارمزد تراکنش‌‌ها پرداخت کند، نه اینکه ذخایر خود را برای این کار مورد استفاده قرار دهد.

هردو طرف پیشنهاداتی جایگزین را مطرح کرده‌‌اند که سومین پاراگراف هردو مشابه است، اما پاراگراف‌‌های اول و دوم مشخصا بسیار متفاوت هستند.

قاضی جوئل ام. کوهن که بر این پرونده نظارت دارد به احتمال زیاد در روزهای آینده جلسه‌‌ای را برای رسیدگی به پیشنهادات هردو طرف تشکیل خواهد داد، اگرچه هیچ اطمینانی در مورد ماهیت این جلسه وجود ندارد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.