دامیننس بیت کوین بر بازار به 70% رسید

دامیننس (Dominance) یا تسلط بیت کوین بر بازار به بالاترین میزان خود از زمان بازار گاوی سال 2017 رسیده و بیشترین سهم کل بازار رمز ارزها را به خود اختصاص داده است.

0 378

دامیننس بیت کوین بر بازار به 70% رسید : بر اساس داده‌های بدست آمده از CoinMarketCap، بیت کوین توانسته تا سوم سپتامبر، 70.5% از کل بازار رمز ارزها را در اختیار بگیرد.

رکورد دیگری برای بیت کوین

آخرین باری که دامیننس بیت کوین چنین رکوردی ثبت کرد مربوط به مارس 2017 می‌شد. این در حالی است که جفت معاملاتی BTC/USD روند صعودی داشته و سهم دیگر آلتکوین‌ها از بازار را در اختیار گرفته است. تداوم عملکرد ضعیف رمز ارزهایی جز بیت کوین موجب نگرانی سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار شده است. پیتر برنت (Peter Brandt) و مجری شبکه خبری راشاتودی (RT)، مکس کایزر (Max Keiser)، از جمله این افراد هستند. در این میان کایزر در هفته جاری مدعی شد که آلتکوین ها هرگز از این رکود اقتصادی زنده بیرون نخواهند آمد.

در سوم سپتامبر وی توییتی منتشر کرد با این مضمون که “متاسفانه آلتکوین ها دیگر به بازار بر نمی‌گردند… متاسفم” و به آمار سرمایه بازاری رمز ارزها اشاره کرد. برنت نیز هشدارهای مشابهی را بازگو کرد.

او گفت:

هواداران آلتکوین‌ها چه زمان متوجه می‌شوند که بیت کوین رمز ارز اصلی و با ارزشی حقیقی و ماندگار است؟ این آلتکوین‌ها در مقایسه با بیت کوین مانند ارزش سرب نسبت به طلا هستند.

به گزارش برخی از منابع خبری ارزش کل بازار بیت کوین در اوایل هفته گذشته به 70٪ رسیده است.

ارزش بازار بیت کوین

بیت کوین که در اواخر دوشنبه گذشته ارزشش به 9,350 تقلیل یافته بود، توانست بطور ناگهانی به اوج برگردد. در هنگام تهیه این خبر ارزش جفت معاملاتی بیت کوین/دلار حدود 10,360 دلار بود و سودی برابر با 6.2 درصد در طی 24 ساعت رقم زد. با این وجود، ارزش 21 آلتکوین‌ برتر بیش از 4% افزایش نیافت که نشان می‌دهد آلتکوین ها سهم بازار خود را به بیت کوین باخته‌اند.

به اعتقاد برخی از تحلیلگران بهتر است از اعتماد بیش از حد به ارزش بازار بیت کوین اجتناب کرد. آنها باور دارند که ارزش بازار، ملاک ضعیفی برای ارزیابی عملکرد این رمز ارز است، چرا که آلتکوین‌های بسیاری را که هیچ حجم معاملاتی ندارند، در بر می‌گیرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.