دادگاه عالی نیویورک درخواست بیت فاینکس را برای تغییر حکم پذیرفت

شرکت‌‌های بیت فاینکس و تتر که هردو تحت مالکیت iFinex هستند، چندی پیش با حکم دادگاه عالی نیویورک مبنی بر منع دیگر شرکت‌ها از استفاده از ذخایر تتر مواجه شدند. دادستانی نیویورک ادعا کرده بود بیت فاینکس 850 میلیون دلار کسری بودجه دارد و از ذخایر تتر برای جبران آن استفاده کرده است. اکنون این دو شرکت می‌‌توانند از فرصت پیش آمده برای تغییر حکم و همچنین ادامه داد و ستد خود استفاده کنند.

0 85

بر اساس اعلامیه صرافی رمز ارز‌‌ بیت فاینکس (Bitfinex) در روز 16 مه، جوئل کوهن، قاضی دادگاه عالی نیویورک به این صرافی اجازه داده است پیشنهاد خود برای تغییر حکم دادستانی کل ایالت نیویورک را مطرح کند.

بر اساس این اعلامیه، دستور دادگاه عالی نیویورک به بیت فاینکس و همچنین شرکت استیبل کوین تتر (Tether) اجازه خواهد داد فعالیت‌‌های تجاری خود را ادامه دهند. این حکم همچنین عنوان می‌‌دارد که دستور اولیه دادستانی کل ایالت نیویورک در عرض 90 روز به پایان خواهد رسید و هر گونه تمدید آن نیز به عهده این دادستانی خواهد بود. کوهن در دستور خود خاطرنشان می‌‌کند:

دادگاه دریافته است که دستور اولیه باید مطابق با قوانین OAG باشد و در عین حال نیز از فعالیت‌‌های تجاری مدعیان علیه جلوگیری نکند.

دادستانی کل ایالت نیویورک ادعا کرده است که بیت فاینکس 850 میلیون دلار از دست داده و سپس از ذخایر تتر برای جبران کسری بودجه استفاده کرده است. بیت فاینکس نیز به این ادعا پاسخ داده و اذعان داشت که

ادعاهای مطرح شده بر اساس دیدگاه‌‌هایی نادرست می‌‌باشند.

اگرچه تصمیم مذکور، بیت فاینکس و تتر را قادر می‌‌سازد کسب و کار خود را از سر گیرند، اما در عین حال آنها را ملزم می‌‌کند اطلاعات مربوط به وام‌‌ها و اعتبار خود را ارائه دهند. تصمیم کوهن همچنین تتر را از دادن هر گونه وام به بیت فاینکس یا شرکت‌‌های دیگر، توزیع ذخایر در میان کارمندان یا ویرایش اسناد خواسته شده توسط دادستانی کل ایالت نیویورک منع می‌‌کند.

بیت فاینکس در اعلامیه خود نسبت به این تصمیم دادگاه بازخوردی مثبت داشته است:

این حکم در پرونده دفاعیه ما بر علیه اتهامات دادستانی کل ایالت نیویورک یک پیروزی بزرگ است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.